anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Późna opłata licytacji, a stan towaru.

MyHmmm
#8 Zapaleniec#
Spoiler
 

Cześć Wam, 

Co w przypadku kiedy Kupujący opłaci licytację w ostatniej chwili, ale przez te ~30 dni stan sprzętu się "zmieni"? Wyjaśnię na podstawie mojej, zakończonej niedawno licytacji (https://allegro.pl/oferta/samsung-galaxy-s21-szary-bdb-stan-t-mobile-14119427542)

Jeśli np telefon zostanie zablokowany przez operatora (o czym oczywiście była duża wzmianka w opisie) w przeciągu tych 30 dni, powinnam:

1. Wysłać go Kupującemu w takim stanie w jakim jest,

2. Przeprosić i sprzedać komuś innemu w dużo niższej cenie niż miałabym okazję (bo jednak sprzęt straci na wartości)?

Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wysyłać, towar jest niezgodny z opisem. masz reklamację dyskusję itd.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MyHmmm a wiesz że Ty nie masz prawa nawet wystawiać takiego telefonu bo on należy do operatora, oferta ma wady prawne i prosisz się o problemy 😞

Oddaj kasę kupującemu i zanieś telefon do operatora bo i tak w razie problemów zapukają do Ciebie lub kupującego a Ty odpowiesz za paserstwo 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MyHmmm
#8 Zapaleniec#

To jest tylko hipotetyczna sytuacja.

W razie jakich problemów Polkomtel miałby do mnie pukać?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak taki telefon sprzedaż to Policja może zapukać, jak zablokują kupującemu.

oznacz moderatorów

MyHmmm
#8 Zapaleniec#

Uważasz więc że Kupujący w przypadku blokady operatora idzie na policję? Co ta policja ma (mnie) wtedy zrobić? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 nie wiem co na to regulamin allegro ale sprzedać rzecz można o ile napisano w ofercie o wadzie prawnej inaczej nie dałoby się np kupić mieszkania z hipoteką. Osoba fizyczna jak sprzedaje osobie fizycznej nie działa ustawa konsumencka tylko kc czyli po realizacji art 540 kc jak kupujący wiedział o wadzie to nie może jej reklamować. Moim zdaniem należałoby zrobić cesję umowy z telefonem na kupującego wziąć odpowoednio mniej kasy za sprzedaż i niech kupujący korzysta i spłaca resztę

oznacz moderatorów

MyHmmm
#8 Zapaleniec#

Sama telefon kupiłam w lombardzie (więc już jestem paserem), właśnie z zastrzeżeniem blokady. 

 

Teraz również zamieszczam takie info + cenę ustala Kupujący w drodze licytacji bo nie byłam w stanie go odpowiednio wycenić.

Zresztą nie o to pytałam w poście, ale dzięki za troskę. 😉 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie możesz sprzedawać telefonu jak nie jesteś jego właścicielem, a jak masz go na raty to da czasu spłaty operator jest jego właścicielem, możesz zrobić cesję i opisać to wszystko w ofercie.

oznacz moderatorów

MyHmmm
#8 Zapaleniec#

Mogę to ja wiele rzeczy - wiadomo 😉 

Tak jak wyżej - nie jestem pierwotną nabywczynią, telefon mam z lombardu dokąd zapewne zaniosła go osoba podpisująca umowę z Polkomtelem. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

O jak uważasz, a jak coś nie tak z telefonem byłby to ten co kupi od Ciebie co ma zrobić?

oznacz moderatorów

MyHmmm
#8 Zapaleniec#

Coś nie tak innego od możliwejblokady operatora?

To już raczej urok kupowania używanego, dwuletniego telefonu od osoby fizycznej - no nic nie poradzę. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@MyHmmm a tak ogólnie to sprawdziłaś po imei telefonu czy polkomtel jest właścicielem czy to czysta hipotetyka?

oznacz moderatorów

MyHmmm
#8 Zapaleniec#

Za mojego użytkowania dwa razy był zablokowany przez Plusa (później odblokowany), więc tak, jak najbardziej jest ich własnością. To zresztą też opisałam w aukcji. 

oznacz moderatorów

MyHmmm
#8 Zapaleniec#

^T-mobile, nie Polkomtel, się zamotałam. ;D

oznacz moderatorów