anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący zawsze ma racje?? Czy innych sprzedających tez naciągają na zwroty ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
RANATA25
#9 Pomysłodawca#

Mam pytanko, co zrobić z kupujacymi, którzy  oszukują sprzedawców. Zakupują towar i odsyłają niekompletny, lub uszkodzony przez skrecenie i rozkrecenie. Ostatnio pani zamówiła produkt po czym go zareklamowała, że brakuje elementów. Przyjęłąm zwrot ale waga mojego produktu po zwrocie jest dużo niższa, czyli pani kupująca wyjęła sobie potrzebne rzeczy i odesłała mi niekompletny. Litości !!! Czy Allegro naprawdę nie może zainteresować się kupującymi co ciągle zwracają?? Dla mnie to jest coś nie tak. Nie wiem co mam zrobić, bo i tak Allegro stanie po stronie kupującego. Jestem spokojna osobą, ale zbyt wiele razy mnie oszukano a to dopiero moje początki sprzedaży. Uważam, że karma wróci ale to są moje koszty bo mój towar nie nadaje się już do sprzedaży.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@RANATA25 jeśli kupujący zgłasza zwrot, a towar, który Ci odsyła jest niekompletny, masz prawo pomniejszyć kwotę zwracanych środków o równowartość tych braków. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
hondantv
#8 Zapaleniec#

W wielu przypadkach towar nie nadaje się do dalszej sprzedaży. Jego wartość jest zero. I co wtedy?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@hondantv minimalna kwota zwrotu 1 grosz a najlepiej na aukcje od 1 zł wystawić i oddać za tyle za ile się sprzeda

oznacz moderatorów
AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

ta, jasne, tylko, że cwaniactwo się szerzy i wystawia negatywa, bo nie oddana całość kwoty a "przecież zwróciłam to, co zaznaczyłam". 

oznacz moderatorów
RANATA25
#9 Pomysłodawca#

Zauważyłam, że kupujący od razu informują że doskonale znają swoje prawa i że z nimi nie wygram, także to nie są dla kupujących jakieś pojedyncze przypadki tylko sobie tak kombinują Udało się raz, to już teraz na całość idą Uważam że Allegro powinno kontrolować zwroty u osób co robią to często 

oznacz moderatorów
RANATA25
#9 Pomysłodawca#

Kupująca już wygraża że jeśli nie otrzyma pełnej kwoty za zwrot to złoży reklamacje na allegro bo zna swoje prawa Czyli dość często tak robi. 

oznacz moderatorów
SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@RANATA25 Owszem, jest pewna grupa użytkowników (niewielka, ale uciążliwa), którzy zwyczajnie kantują - ale na tyle dobrze znają system, że przeważnie uchodzi im to bezkarnie. Było tu opisywanych wiele podobnych wypadków, przy czym zwracanie towaru po użyciu (np. noszonych ciuchów) to mały pikuś. Potrafią nawet odesłać w ogóle zupełnie inny towar niż im wysłano.

Ci "kupujący" doskonale wiedzą, że powodzenie sprzedaży w dużej części zależy od opinii sprzedawcy, więc potrafią szantażować wystawieniem negatywa, albo wycofanie negatywnej opinii uzależniają od spełnienia roszczeń. Znają też liberalne podejście Allegro do wypłat z Allegro Protect (którymi też nierzadko finalnie jest obciążany sprzedawca). 

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@RANATA25 nie "dobrze znają swoje prawa", tylko często są oszustami

zgłoszenie braku elementów to nie oszustwo tylko reklamacja - można te elementy dosłać i nie przyjmować zwrotu

odesłanie innego towaru to już przestępstwo - można śmiało sprawę zgłaszać na policję

oznacz moderatorów
fox_paws
#12 Orędownik#

Art. 191

§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

oznacz moderatorów