anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy manipulowanie słowami w tytule jest dozwolone czy nie?

Peonia13
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Wyobraź sobie, że chcesz kupić smartwatch np Xiaomi lub Samsung. Oczywiste jest, że wpisujesz w wyszukiwarkę: Smartwatch Xiaomi. I co otrzymujesz? Tysiące ofert tanich smartwatchy noname o tytule: 

SMART WATCH ZEGAREK DO IPHONE SAMSUNG XIAOMI APPLE

Pomimo tego, że serwis jasno informuje, że tego typu manipulacje które wprowadzają w błąd są zakazane:

 

  • umieszczenie w opisie lub nazwie oferty listy słów niezwiązanych bezpośrednio z przedmiotem sprzedaży (na przykład w tytule telefonu Samsung nazwy typu: iPhone, Xiaomi itp.)"

 

Kiedy zadaje pytanie w tickecie, czy takie tytuły ofert są dozwolone, otrzymuje odpowiedź że tak.

Więc niech mi ktoś to prosto jak babie na wsi wytłumaczy bo nie widzę tu żadnej logiki. Oczywiste dla wszystkich jest, że sprzedawcy manipulują tytułami, żeby uzyskać więcej wejść bo nie jest to produkt tej marki  jaka jest wskazana w tytule. Ewidentnie przeszkadza to w znalezieniu klientowi produktu danej marki jednak wg adminow jest to obecnie dozwolone... O co tu kaman?

Ps: Wszystkie smartwatche sa do wszystkich marek więc ich wymienianie w opisie jest tylko i wyłącznie legalną (choć niezgodną z regulaminem) manipulacją. 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

I dodatkowo efekt tzw. produktyzacji.😀 Słowo klucz należy wziąć w cudzysłów.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Peonia13 manipulacja słowami kluczowymi  w opisie lub tytule ofert nie jest dozwolona na Allegro, ale jeśli jakiś przedmiot jest dedykowany danej marce np. filtr do wody do dzbanków Britta to wówczas sprzedający może umieścić takie sformułowanie jak np. filtr do dzbanka Britta. Czy możesz podać mi przykład oferty, o którą pytałaś podczas konsultacji? Wyjaśnię to z odpowiednim działem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów