anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można dołączyć do zamówienia kartkę dziękującą za zakupy?

Client:100955606
#1 Nowicjusz#

Są na niej m.in. odwołania do social mediów

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:100955606 kartki i inne cuda możesz włożyć, tego na szczęście na razie nie kontrolują 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:100955606 Nawet zaproszenie, oczywiście są takie rzeczy praktykowane.😁

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Twoja sprawa co dołożysz do wysyłki gratisy ,ulotki ,własną wizytówkę aby klient mógł cię łatwiej później odnaleźć.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:100955606 Można, choć Allegro to piętnuje i sugeruje zgłaszanie takich sytuacji, gdy na przykład w ulotce znajdzie się zaproszenie do zakupów poza Allegro. Jeśli nikt nie zgłosi, nie ma problemu.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Każdy sprzedawca ma prawo dokładać do wysyłanego towary wizytówki ,foldery i inne materiały promujące swoją firmę oraz inne możliwości zakupu u niego i nie można go za to karać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mwmonety Uważaj bo zostaniesz zgłoszony.🤣

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@LEW433 U mnie dotychczas kupowali sami normalni klienci bo do tej pory nikt mnie nie "nominował"  za to że dołożyłem mu gratisa ,wizytówkę z kalendarzem ,ulotkę o firmie czy długopis ,zwykle dopisują tylko kilka miłych słów w komentarzu i szybciej wracają ponownie .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mwmonety Moim zdanie nie ma w tym nic do zgłoszenia.😁

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@LEW433 Pewnie że nie ma ,ja tam jestem zadowolony jak dostanę gratisa albo namiar od sprzedawcy na bardziej okazyjny zakup od niego i sam tak do tego podchodzę.

oznacz moderatorów

decomasters
#10 Popularyzator#

"zabronione jest wykorzystywanie przedmiotowych informacji w celach komercyjnych polegających, w szczególności na promowaniu w jakiejkolwiek formie działalności Użytkownika prowadzonej poza Allegro.

13.4.

Zabronione jest wykorzystywanie informacji, o których mowa w art. 13.3, w celach komercyjnych polegających na promowaniu w jakiejkolwiek postaci działalności Użytkownika prowadzonej poza Allegro. W szczególności zabronione jest:

a. składanie propozycji zakupu lub sprzedaży Towaru poza Allegro (nie dotyczy to Ofert, o których mowa w art. 3.3);

b. dołączanie do wysyłanego Towaru lub dostarczanie w jakiejkolwiek innej formie treści zawierających informację o działalności komercyjnej prowadzonej poza Allegro (na przykład ulotek reklamujących sklep internetowy);

c. zakładanie Użytkownikom kont w sklepach internetowych."

Tyle regulamin,

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@decomasters  śmieszny jest ten tekst regulaminu, bo u mnie praktycznie każdy sprzedający by go łamał. Albo dostaję ulotki, albo foldery, albo wizytówki. Idąc w sumie tym tropem, to firmowe pudełko, czy też taśma pakowa z nadrukiem logo, czy jakąś nazwą firmy również byłyby niezgodne z regulaminem. A w tym brylują np. duże firmy sprzedające na allegro. Wysyłają w swoich firmowych opakowaniach z firmowymi taśmami, albo nadrukami na pudełku, na których są np. adresy www. 

Wniosek - łamią regulamin.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

mikeza - fakt, jest śmieszny. Gorzej będzie, gdy trafisz na niezadowolonego i upierdliwego klienta, który zrobi zdjęcia i wyśle do All - uwierz mi, taki też się może trafić.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@AGD-SERVICE dla mnie to martwy przepis. Przecież na fakturze, albo paragonie też są dane firmy i często logo, adres www, czy mail, które mogłyby sugerować prowadzenie działalności poza serwisem. Czyli dołączenie paragonu lub faktury z danymi sprzedawcy również jest niezgodne z regulaminem ? Kolejny raz widać, że dział prawny w tym serwisie odpłynął.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mikeza Przepis kompletnie bez sensu ,tyle lat sprzedaję i nawet nie zdawałem sobie sprawy że z punktu widzenia allegro jestem przestępcą który notorycznie wysyła swoje namiary na fakturach czy wizytówkach .

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@kolekcjoner608  złamanie przepisów regulaminu Allegro to już przestępstwo? Coś przegapiłem? Staram się być na bieżąco, ale już się nie wyrabiam. Gdzie mogę to sprawdzić? 😎

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@annas14-firma Spytaj allegro pod jaki paragraf podlega podanie swoich danych na fakturze lub wizytówki z danymi sklepu 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Pod żaden. Nie trzeba pytać Allegro.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AGD-SERVICE powiedzmy szczerze który kupujący przeczytał regulamin i o tym wie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

decomasters
#10 Popularyzator#

No więc co z tym regulaminem? Według Waszych (i mojej) opinii jest niezgodny z prawem.

oznacz moderatorów