anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można starać się o zwrot wpłaty za wysyłkę.

moto_protect
#8 Zapaleniec#

Witam,

Kupujący kupił ode mnie dwa przedmioty w osobnych zakupach. Za oba zaznaczył płatność za pobraniem w cenie 15,87. W treści zakupu napisał, że prosi o wysłanie w jednej paczce.  Zrobiłem tak, wysłałem w jednej paczce zmieniając przy zakupie kwotę przesyłki na 7,93 zł za paczkę (kupującemu zgadza się finalna kwota, wychodzi jakby płacił za jedną paczkę ). Niestety allegro widzi dwie płatności po 15,87. Teraz moje pytanie jak wystawić fakturę ? Na jaką kwotę opisać wysyłkę ? Według tego co widzi allegro powinny być dwie płatności po 15,87 za przesyłkę, a na konto bankowe odnotuję płatność za 2 x 7,93zł. 

 

Proszę o pomoc. 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

maxr01
#17 Koryfeusz#

FV wystawiasz na taką kwotę ile otrzymasz kasy - to chyba jasne. Pamiętaj, żeby wpisać jednakowe numery przesyłek do obydwu aukcji. Od Allegro chyba raczej nie odzyskasz prowizji o drugiej przesyłki. Osobiście to ja się z tym nie bawię - są 2 przesyłki, to wysyłam 2 przesyłki. Jak są 2 przesyłki po 15,87 to tak piszę i  już.

Trafisz na upierdliwego klienta i ten Ci stwierdzi , że nie otrzymał drugiej przesyłki i zgłosi to do Allegro - wtedy będziesz miał problem z udowadnianiem, że wysłałeś całość towaru kupującemu.

Rozumiem kwestię "uczciwości", sam bym tak chciał, lecz Allegro wręcz zmusza sprzedających do czegoś innego. Zapakujesz to do jednej przesyłki, a potem nie odzyskasz prowizji od All od kosztów jednej wysyłki i narazisz się na reklamacje od kupującego, że otrzymał 1-ną przesyłkę zamiast 2-óch.  Wtedy dochodzi dyskusja, POK i jesteś na przegranej pozycji.

Na przyszłość - sprawdź i zaktualizuj sobie wysyłki.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

moto_protect
#8 Zapaleniec#

Okej, dzięki za pomoc! 🙂

 

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@moto_protect + tracisz na jakości obsługi bo system nie rozpozna drugiej i będziesz miał jako nie nadana 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów