anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można wyłączyć metodę płatności

erykfear
#8 Zapaleniec#

Czy jest możliwość wyłączenia metody płatności ? bo chcę wyłączyć przelew tradycyjny bo allegro ma duży problem z tym i w bardzo prosty sposób oszuści to wykorzystują, a wina spada na sprzedającego.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@erykfear Zapewniamy, że system płatności w Allegro jest bezpieczny.

Klienci mogą płacić przez Allegro Finanse, korzystając z opcji wpłaty przelewem tradycyjnym, jeśli wybiorą tę opcję. Nie możesz jej wyłączyć.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

erykfear
#8 Zapaleniec#

Bezpieczne do momentu, gdy kupujący płaci, a nie oszust, który przez przelew tradycyjny ma dostęp do nr konta bankowego sprzedawcy, które podaje jakiemuś użytkownikowi z o.l.x lub **piiip** i zostają dwie osoby jednocześnie oszukane, bo system pokaże sprzedającemu, że towar został opłacony.

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

Jeżeli się nie mylę to przy wyborze przelewu tradycyjnego, kupujący nie otrzymuje numeru konta sprzedającego tylko konto z Allegro Finanse, które to dalej przetwarza płatność i dopiero w finalnym etapie przekazuje wpłatę sprzedającemu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@erykfear rozumiem, że swoją wypowiedzią nawiązujesz do materiału, który jakiś czas temu pojawił się w internecie. Bezpieczeństwo transakcji na Allegro jest dla nas priorytetem. Wraz z PayU jesteśmy w trakcie usprawniania rozwiązań, które uniemożliwiają wykorzystanie płatności w sposób przedstawiony w materiale. W przypadku działań naruszających prawo, zawsze  współpracujemy z organami ścigania. 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

erykfear
#8 Zapaleniec#

Tak właśnie to, teraz każda sprzedaż i pojawienie się metody płatności - Przelew tradycyjny wzbudza podejrzenia, ale dobrze słyszeć że Allegro pracuje już nad rozwiązaniem tego.

oznacz moderatorów