anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę nadawać paczki do paczkomatów bez umowy z InPost?

grey_mouse
#8 Zapaleniec#

Chciałabym sprzedać kilka rzeczy okazjonalnie. Robiłam to dawno temu. System trochę się zmienił. Pokazał mi możliwość dostępności wysyłki no do paczkomatów przez kuriera z ustalonymi cenami. Pytanie, żeby skorzystać z tej opcji muszę mieć podpisaną jakąś umowę z InPost lub firmą kurierską? Czy te ceny gwarantuje Allegro? 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@grey_mouse Cześć. Z myślą o okazjonalnych sprzedających stworzyliśmy Allegro Lokalnie - https://allegrolokalnie.pl/ . Sprzedasz tam wygodnie swoje rzeczy, bez opłat za wystawienie i z opcją szybkiej płatności online 🙂 Paczki z dostawą Allegro Paczkomaty InPost możesz nadać na swoim koncie na Allegro Lokalnie bez żadnych umów. 

Na zwykłym Allegro możesz nadać przesyłkę przez Managera Paczek InPost (nie ma konieczności zawierania umowy). Przy wybranym zamówieniu w zakładce Zamówienia możesz rozwinąć opcje i wybrać przycisk 'Nadaj paczkę Allegro InPost":

ko_alka_0-1637325560838.png

Następnie zostaniesz przeniesiona do Managera Paczek na stronie InPost.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

grey_mouse
#8 Zapaleniec#

A będę musiała coś drukować? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak etykietę albo za pomocą kodu.. Zanim zaczniesz radze poczytać o sprzedaży na AL.https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-ogloszen-na-allegro-lokalnie

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, etykietę 🙂

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@grey_mouse Możesz nadać przesyłkę za pomocą kodu w aplikacji InPost, ale nie będzie to metoda dostawy Allegro Paczkomaty InPost w cenie 8,99 zł, czyli niższej cenie wynegocjowanej przez Allegro - tylko 12,99 zł (lub więcej, w zależności od gabarytu). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

grey_mouse
#8 Zapaleniec#

Właśnie sprzedałam coś. Dostałam info od Allegro. Wchodzę na konto i nie mam info "wyślij paczkę" jest tylko no "napisz wiadomość" 🤷🤦 Coś źle zrobiłam?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@grey_mouse Cześć. Widzę, że udostępniłaś metodę dostawy Paczkomaty 24/7 InPost. Jeśli chcesz nadawać bezpośrednio z Allegro Lokalnie musisz wybierać Allegro Paczkomaty InPost. Jest to Twoja pierwsza sprzedaż (gratuluję!) i domyślam się, że to wszystko może wydawać się skomplikowane. Teraz, w przypadku Paczkomaty 24/7 InPost, etykietę możesz wygenerować w Managerze Przesyłek. 🙂

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

grey_mouse
#8 Zapaleniec#

Tak już wyjaśniłam na czacie. 🤦Trochę spanikowałam. Dzięki za pomoc. 

oznacz moderatorów

Mybiove
#8 Zapaleniec#

Witam,

Chyba mam ten sam problem, w metodach dostawy udostępniłam Allegro Paczkomaty InPost za 8,99 zł, nie mam umowy własnej z przewoźnikiem, i nie widzę w Akcje - nadaj paczkę allegro inpost. Od razu chce mnie przenosić do menagera inpost, a tutaj nie mam konta i hasła. Jak to odkręcić? Czy mogę nadać przesyłkę do punktu np. żabka, bo tę metodę też wybrałam i  wczoraj jak miałam sprzedaż to bez problemu obsłużyłam wysyłkę przez wysyłam z allegro. 

Co trzeba zrobić, żeby móc korzystać z cen wynegocjowanych przez Allegro w wysyłce do paczkomatów inpost? Czy na razie nie udostępniać tej możliwości dostawy?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Mybiove Cześć. Masz konto firmowe, zatem możesz nadać paczkę bezpośrednio przez Managera Paczek InPost. Naprawdę nie ma czego się bać - nadawanie paczek przez Managera jest bardzo wygodne i proste. Powiąż Allegro z kontem w Managerze Paczek InPost i wygodnie nadawaj swoje zamówienia.

Podsyłam Ci szczegółową instrukcję: https://manager.paczkomaty.pl/v1/api/assets/instrukcja-nadawania-przesylek-Allegro-28.08.pdf 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Mybiove
#8 Zapaleniec#

Jak daję do wysłania to wyskakuje "nie masz zamówień spełniających kryteria wyszukiwania", z kolei jak dam wszystkie to zamówienia się pojawiają. Wszystkie moje zamówienia, nawet te wysłane mają status nowe? W zamówieniu w akcje nie mam możliwości nadaj paczkę allegro inpost.

Zarejestrowałam się w menager inpost i powiązłam konto z allegro, ale mimo to nie importuje mi wysyłek. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Mybiove Przycisk "nadaj paczkę Allegro InPost" się nie wyświetla, ponieważ masz konto firmowe. Jeśli prawidłowo powiązałaś swoje konta w Managerze Paczek w zakładce "Import Allegro InPost" możesz przefiltrować przesyłki. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Mybiove
#8 Zapaleniec#

Dałam radę:) Przesyłki już wysłane. Dziękuję bardzo. Koszt taki jak podało allegro - 8,99 zł. 

oznacz moderatorów

adalbertRP_1
#2 Obserwator#

Dałaś radę 🙂 A ja nie 😞 Usiłuję połączyć konto InPost z kontem Allegro. Po wybraniu odpowiedniej opcji w aplikacji InPost wyskoczyło okienko "Trwa uzyskiwanie dostępu...Upewnij się, że połączyłeś konto na stronie Allegro!" Ops, a jak mam to zrobić? Co nacisnąć?

oznacz moderatorów

Mybiove
#8 Zapaleniec#

Skorzystałam z tej instrukcji i się udało. Najważniejsze, żeby najpierw zrobić przelew w Inpost na koszty przesyłki, tak jak jest w instrukcji. 

Podsyłam Ci szczegółową instrukcję: https://manager.paczkomaty.pl/v1/api/assets/instrukcja-nadawania-przesylek-Allegro-28.08.pdf 

Sorki, ale sama jestem początkująca i nie wiem nic więcej niż to co w instrukcjach. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@adalbertRP_1 Cześć. Tutaj znajdziesz instrukcje ze zrzutami ekranu: https://manager.paczkomaty.pl/v1/api/assets/instrukcja-nadawania-przesylek-Allegro_2505.pdf

W pierwszej kolejności wyczyść ciasteczka, wyłącz AdBlocka i odblokuj wyskakujące okienka w przeglądarce. Jeśli to nie pomoże, wejdź na stronę  Managera przesyłek i przejdź do zakładki "Allegro", następnie "Import Allegro InPost". Znajdź i kliknij w przycisk "zarządzanie kontami". Później wybierz opcję "dodaj nowe", wprowadź nazwę dla konta i kliknij "powiąż". Po przeniesieniu na Allegro pojawi się konieczność autoryzacji. Na koniec kliknij "dalej" i powinno się udać. Trzymam kciuki 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów