anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zakończyć licytację przed czasem?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Crushman
#7 Wielbiciel#

Pierwszy raz od dłuższego czasu wystawiłem coś na sprzedaż w drodze licytacji - okazało się, że na miejscu mogę sprzedac go drożej ale w mojej licytacji są już złożone oferty. Czy mogę zakończyć licytację przed czasem tak jak było to kiedyś czy nie ma już takiej możliwości?  I co jest grane z tym "zwyklym" Allegro i Allegro lokalnie? Wystawiam na jednym czy na dwóch? Jako licytacja czy jako KupTeraz? Po kiego grzyba to całe zamieszanie? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli wystawiasz na Lokalnie, aukcja jest widoczna tu i tu, czyli na Lokalnie i na zwykłym Allegro, ale licytacja obywa się na Lokalnie. Jeśli zakończysz przed czasem licytację na Lokalnie, wygra ją osoba najwyżej licytująca - nie możesz odwołać jej oferty. Po wygranej może się domagać wydania towaru po zapłacie. Nawet na zwykłym Allegro nie możesz odwołać oferty dlatego, że możesz towar sprzedać drożej. Możesz odwołać tylko wtedy, gdy na przykład towar zostanie skradziony.

Jeśli chcesz wystawiać tylko na zwykłym Allegro, kliknij w link zaznaczony na zdjęciu w prawym dolnym rogu;

AAAA.JPG

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-ogloszen-na-allegro-lokalnie/sprzedaz-na-alle...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Crushman Na ALL Lokalne w zasadzie nie możesz zakończyć licytacji(sprzedana za aktualną cenę) a na zwykłym tylko w uzasadnionych przypadkach takich: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/kiedy-sprzedajacy-moze-odwolac-oferte-kupna-... Pamiętaj także że na AL kupujący często licytują i nie płacą, mają na to 5 dni i masz zablokowany przedmiot. Lepiej wystaw jak już na zwykłym Allegro :Screenshot_2021-02-01 Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie.png

oznacz moderatorów
Crushman
#7 Wielbiciel#

Czyli ja nawet jak się rozmyslę to sprzedać muszę, ale kupujący jak wylicytuje i się rozmyśli to nie musi zapłacić? Gdzie tu sens? Chyba po prawie 20 latach zrezygnuję z Allegro... 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Crushman, z tego, co widzę, jest to licytacja na Allegro Lokalnie, gdzie nie ma możliwości odwołania ewentualnych ofert kupna. Po zakończeniu licytacji, jeśli zostaną złożone oferty kupna, wygrywa najwyższa oferta.

Na Allegro Lokalnie kupujący ma 5 dni na uregulowanie płatności, bądź wybór płatności przy odbiorze. Jeśli nie dotrzyma tego terminu, po 5 dniach transakcję uznamy za niebyłą. 

Jeśli obie, lub jedna ze stron umowy, z jakichś względów nie mają możliwości wywiązać się ze swojego zobowiązania, to mogą rozwiązać ją na mocy porozumienia stron.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów