anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę mieć umowę z Orlenem by wysyłać Allegro Orlen?

jestdobrzeRT
#8 Zapaleniec#

oprócz tego pytania jw. co muszę zrobić - konkretnie jakie kroki, co najpierw, co potym zrobić itd., by nadać przesyłkę w ramach allegro na orlen

za podpowiedzi z góry dziękuję

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

@jestdobrzeRT Tu masz wszystko opisane; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/metody-dostawy/wysylam-z-allegro-narzedzie-do-nadawania-p...

Sprawdź, z jakich metod skorzystasz bez umowy

Bez podpisywania umowy własnej z przewoźnikiem nadasz przesyłki poniższymi metodami:

oznacz moderatorów

jestdobrzeRT
#8 Zapaleniec#

dziękuję poczytam

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@jestdobrzeRT przesyłki opłacone z góry możesz nadawać przez Wysyłam z Allegro bez podpisywania umowy z przewoźnikiem.
A
by nadawać przesyłki pobraniowe tą metodą w Wysyłam z Allegro konieczne jest podpisanie umowy z Pocztą Polską. Możesz to zrobić wypełniając ten formularzPrzedstawiciel Poczty Polskiej skontaktuje się z Tobą i przedstawi ofertę odpowiednią dla Twojego biznesu. 

Czyli pierwszym krokiem będzie udostępnienie metody  
Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch w Twoich cennikach dostawy. Kiedy kupujący wybierze tą metodę przesyłkę nadasz w Wysyłam z Allegro, w zakładce Zamówienia.
Wybierz z listy to, dla którego chcesz przygotować przesyłkę, kliknij [dodaj przesyłkę] i przejdź do formularza nadawczego. 
W sekcji "Nadawca" wyświetlimy domyślnie Twoje dane kontaktowe z zakładki Dane konta  lub z ustawień w narzędziu, jeśli masz je uzupełnione. Następnie wybierz sposób w jaki nadasz paczkę. W przypadku tej metody dostawy w sekcji "Sposób nadania" możesz zaznaczyć jedynie "Dostarczę przesyłkę do punktu". Podjazd kuriera dla przesyłek z metodą dostawy Poczty Polskiej nie jest aktualnie możliwy. 
W sekcji ""Odbiorca" wyświetlimy dane, jakie podał kupujący przy zamówieniu. Tę sekcję możesz również edytować za wyjątkiem jednego pola – adresu e-mail klienta przypisanego do zamówienia. Na jego podstawie określamy, z kim i według jakiego cennika rozliczasz przesyłkę. 
W sekcji "Przesyłka" podaj szczegóły przesyłki. W sekcji "Wybierz przewoźnika" zaznacz proszę Pocztę Polską. 
Następnie kliknij [zapisz do wysłania], aby przenieść przesyłkę do zakładki Dodane przesyłki i nadać ją później lub kliknij [podsumowanie], aby przejść na kolejną stronę.
Aby potwierdzić nadanie przesyłki, kliknij [zamów]. Listę zamówionych przesyłek znajdziesz w zakładce Zamówione przesyłki.
Zachęcam Cię do sprawdzenia kursu dotyczącego Wysyłam z Allegro przygotowanego przez Akademię Allegro, a w razie pytań, chętnie pomogę 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

bruniekbis
#9 Pomysłodawca#

la_nika Mnie się wydaje, że autor/ka wątku, pyta o ORLEN Paczka lub Allegro ORLEN Paczka, nie o ,,Odbiór w Punkcie" PP

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bruniekbis chyba masz rację! Dziękuję za zwrócenie uwagi to jeszcze wyjaśnię tę kwestię 🙂 

Na Allegro jest metoda dostawy: Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch oraz Allegro OLREN Paczka i ORLEN paczka. Ponieważ @jestdobrzeRT jest kontem firmowym możesz korzystać z metody Allegro ORLEN paczka (konta zwykłe korzystają z ORLEN paczka).
Aby nadać przesyłkę tą metodą pierwszym krokiem będzie podpisanie umowy. Aby to zrobić napisz proszę tutaj:  dh@orlenpaczka.pl.
Aby włączyć Allegro ORLEN paczka w swoich ofertach w
 Formularzu wystawiania i w Cennikach dostawy udostępnij opcję dostawy Allegro ORLEN Paczka (płatna z góry i za pobraniem).
Maksymalna cena, jaką możesz ustawić podczas w ofercie to:
8,60 zł dla opcji płatnej z góry
11,06 zł dla opcji z pobraniem
Etykietę nadawczą z tą metodą dostawy przygotujesz samodzielnie w programie nadawczym partnera.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sheena777
#7 Wielbiciel#

Czyli jeśli konto nie jest firmowe i sprzedaż jest prywatna (licytacje) to nie mogę skorzystać z opcji Wysyłam z Allegro Orlen Paczką?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@sheena777 przykro mi, ale nie. Bez umowy możesz to zrobić korzystając z narzędzia "Wysyłam z Allegro", które jest dostępne tylko dla kont firmowych. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów