anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy na allegro jest coś takiego jak shadow ban?

TELLCOM_PL
#7 Wielbiciel#

Cześć!

Mam taki problem, czy na allegro istnieje coś takiego jak shadow ban? lub ograniczenie widoczności ofert bez informacji o tym? Już tłumaczę o co chodzi, zaczynając sprzedaż jak wystawiłem jakiś produkt to po niedługim czasie były wyświetlenia produktu no i często sprzedaż, od jakiegoś czasu co kolwiek nie wystawię i to nawet w najlepszej cenie z dobrym opisem oraz reklamą allegro ads nic nie mogę sprzedać... Dosłownie nic.

 Pytań możecie mi zadać mnóstwo, może masz zły opis może złe produkty może szyny były złe, weźmy więc przykładowe 2 produkty:

Krótkofalówki

Żwirek dla kota

 

Oba produkty na początku roku 2022 sprzedawały się bardzo często 2-3 w tygodniu, bez reklamy bez niczego. Od pół roku nie sprzedało się nic z tych rzeczy, wydałem na reklamę parę stów i promowania i nadal nic. Zaznaczę że nie zmieniałem cen więc skoro teraz te produkty inni mają drożej a ja mam w tej samej cenie to jest to dla mnie na plus.  Nawet jak wystawiam jakiś produkt poszukiwany np Miałem iphona 12 w momencie gdy był z nimi problem z dostępnością, opis ładny, cena poniżej średniej i mało kto to wyświetlił a finalnie nikt go nie kupił...

Nie wiem może to moje złe odczucie i gdzieś robię błąd ale testowałem na wielu produktach, wydałem sporo kasy na reklamę i od pół roku udało mi się zrobić 1 sprzedaż... to aż nie możliwe. Może mam nałożone na koncie jakieś ograniczenia moich ofert ale nie mam o tym powiadomienia. Chciałem wejść mocniej na allegro i się z tego utrzymywać, przerobiłem kursy i szkolenia i nadal trudno mi sprzedać cokolwiek, najbardziej poszukiwany produkt w najlepszej cenie u mnie wisi i nic się nie dzieje.

Jakieś pomysły sugestie?

 

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@TELLCOM_PL Cześć. Na Allegro nie ma czegoś takiego jak shadow ban. Spróbuj dodać do swoich ofert darmową wysyłkę w ramach Smart, to często zachęca kupujących. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

dobór słów z oferty: jedne się pozycjonują wyżej niż inne zobacz sobie po ofertach jak ponazywane są te co mają największą sprzedaż z sponsorowaniem i te bez 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Może płacisz za małe prowizje i dlatego wszystko kuleje?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@TELLCOM_PL  moim zdaniem dwie rzeczy a własciwie trzy

1) produktyzacja - sprzedajesz żwirek w pakiecie za 239,99 . POdpięte jest to pod produkt pojedynczy 5 l gdzie cena jest w granicach 32-33 zł - wiec wyskakujesz na szarym koncu pod wzgędem ceny poza tym jeśli jako klient kupowałby zwirek to sobie licze: 6x33zl= 198 zł czyli nadal sporo taniej niż Twój pakiet. Podsumowując : u konkurecji moge kupić mniej ( 1 szt) i taniej cena 33zł /szt a u Ciebie 1szt-40zł i do tego musze kupić 6szt na raz. Wiec czemu miałbym kupić u Ciebie ???? To masz pierwszy powód - ludzie potrafią liczyć 🙂

2) brak smarta - kupujący czesto filtrują i odrzucają oferty bez smarta. Wiem że masz darmową dostawe i darmowy zwrot - lecz jęsli klient oznaczy " pokazuj tylko ofertty smart" wówczas Twoich ofert nie widać

3) powód to coraz bardziej widoczny kryzys i coraz jeśli komuś wzrosły raty, rachunki i inne koszty to po prostu nie wyda 240zł na żwirek dla kota. Raczej kupi dwa te po 32zł i w nasetpnym miesiącu kupi kolejne dwa.

Przyjrzałem sie tylko tej ofercie bo o niej wsppomniałeś. Ale moim zdaniem to właśnie to są powody zatrzymanie Twojej sprzedaży.

 

oznacz moderatorów

TELLCOM_PL
#7 Wielbiciel#

 

1.Cenę fakt, podniosłem ostatnio. Czyli rozumiem że ( pomiając cenę) aby sprzedawać pakiety np 6szt to wystawiać to jako jedną sztukę, łączyć z produktem a później stworzyć zestaw a nie wystawiać to jako jedną aukcje jak mam teraz?

2. Zaraz się biorę za smarta.

3. Masz rację... Postaram się bardziej dostosować oferty w ten sposób.

 

Dziękuję za tak konkretną odpowiedź! Pomogłeś!

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@TELLCOM_PL  ja bym w ogóle nie robił pakietów. Sprzedawałbym pojedynczo1szt-5l  i pozwolił kupujacym decydować ile sztuk po 5l chcą kupić.

Jeśli do tego dołozysz oferte smart to myśle że nie bedziesz musiał dawać darmowej wysyłki i zwrotu ( zrobi to smart) a większość kupujących będzie kupowało po 2 szt tak aby przekroczyć magiczną bariere 45zł i miec smart. Reszta już bedzie zależala od ceny pojedynczej sztuki i od jakości obsługi .

Powodzenia.

oznacz moderatorów