anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy prowizja prawie 22% jest prawidłowa?

GrzegorzFe
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry!

Od niedawna sprzedaję na allegro i mam następujący problem: sprzedałem moduł elektroniczny lusterka do auta za 349 zł i mam do zapłaty prawie 80 zł prowizji. To daje prawie 22%, a z tego co znalazłem prowizja w kategorii motoryzacja->elektronika to 9.5%. Konto prywatne. Z góry dziękuję za wskazówki i pozdrawiam!

Grzegorz 

8e0a08c0-91af-11ed-944e-779554879f9d

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

Pewnie wystawiłeś w podkategorii ,, pozostałe ,,

oznacz moderatorów

GrzegorzFe
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za podpowiedź, mam nadzieję, że ktoś z allegro mógłby się ustosunkować. W dziale pomoc- prowizje jest napisane, że w kategorii motoryzacja prowizja wynosi 8%, w kategorii elektronika samochodowa 9.5%. Ciekaw jestem gdzie zawarta jest informacja o ukrytych kosztach i czy następnym razem nie potrącą mi 99% i nie dostanę odpowiedzi "przecież wystawiając nie stałeś na jednej nodze". Trochę to nie fair. A Tobie, użytkowniku mdrogeria, jeszcze raz bardzo dziękuję

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@GrzegorzFe podczas wystawiania oferty w podumowaniu masz kwotę podstawowej prowizji , allegro udostępnia również kalkulator opłat - https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/kalkulator-oplat , w podkategorii ,,pozostałe prowizja jest na poziomie 20%+  ,dotatkowo prowizja od kosztów transpostu , za wystawienie i transakcyjna .... drogo no nie ? i ciężko się połapać .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@GrzegorzFe już wyjaśniam 🙂 Oferta została wystawiona w kategorii Allegro >  Motoryzacja >  Części samochodowe >  Części karoserii >  Lusterka zewnętrzne >  Pozostałe, zgodnie z regulaminem prowizja w tej kategorii (czyli wszystkie podkategorie "pozostałe") wynosi 20%. 
Do kosztów sprzedaży dochodzi prowizja od kosztów wysyłki (która w tym zamówieniu wyniosła 30 zł) oraz jednostkowa opłata transakcyjna (1 zł). 
Czyli 20% obliczamy z kwoty 379 zł daje nam to 75,80 zł + 1 zł (jednostkowa opłata transakcyjna). 
Prowizja 9,5% odnosi się do konkretnych podkategorii w Motoryzacji:

la_nika_0-1673456761542.png
Informacje na temat prowizji znajdziesz m.in. w tym artykule

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika pułapka na nieświadomych początkujących działa Wam perfekcyjnie .

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@la_nika a czym sie różni obsługa zamowienia ofert w kategorii

Allegro >  Motoryzacja >  Części samochodowe >  Części karoserii >  Lusterka zewnętrzne >  Pozostałe 

od 

Allegro >  Motoryzacja >  Części samochodowe >  Części karoserii >  Lusterka zewnętrzne ?

Skąd aż taka wielka różnica ? Jest na to jakies sensowne wytłumaczenie czy chodzi tylko o pieniądze nieświadomych sprzedających ?

oznacz moderatorów

GrzegorzFe
#8 Zapaleniec#

Dawno temu na osiedlu ktoś mi powiedział: "jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o jaranie". Allegro potrzebuje naszych piniendzy żeby kupić jaranie. Ale i tak nazwiecie mnie spiskowcem.

oznacz moderatorów

GrzegorzFe
#8 Zapaleniec#

Na pewno są wdzięczni za miłe słowa. 🙂 Oczywiście, że to klasyczna muka dla zamuleńców takich jak ja.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak ktoś nie potrafi w czysty sposób zarabiać to robi takie "udoskonalenia" by łowić świeżych i jeszcze niewtajemniczonych sprzedawców naliczając im takie prowizje.

oznacz moderatorów