anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to legalne?

Shelectronics
#2 Obserwator#

Dzień dobry,

Jestem początkującym sprzedającym. Zajmuję się produkcją sterowników dla systemu smart home supla. Posiadam dość sporo swoich produktów. Nikomu nie udostępniam dokumentacji technicznej. Dzisiaj zauważyłem, że inny sprzedający oferuje dokładnie taki sam sterownik co mój przy czym jest tańszy i dostawa z Chin. Ja jestem jedynym producentem tego typu sterowników i zastanawiam się czy nie jest to przypadkiem oszustwo. 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak dodałeś produkt do katalogu to już nie jesteś jedynym ,inni mogą korzystać z twoich zdjęć i opisów a wystawiać swoje podobne urządzenia.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz opatentowany? połączyłeś produkt z katalogiem Allegro i masz efekt, tak to działa.https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/asortyment/katalog-produktow-allegro

oznacz moderatorów

Shelectronics
#2 Obserwator#

Dzięki.

Zastanawia mnie tylko skąd wziął dokumentację? Zarówno schematy jak i firmware są niedostępne. Aukcja jest skopiowana w 100% z mojej. Nawet symbol sterownika ten sam. 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Shelectronics bo robią coś podobnego a że allegro udostępnia innym opisy i zdjęcia masz klona, co nie znaczy że klient kupując otrzyma to samo co Ty masz 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Shelectronics
#2 Obserwator#

A więc tak to działa. Troszkę w szoku jestem, że allegro na to pozwala.

Dziękuje za informację i pozdrawiam.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

W szoku to dopiero możesz być jak ci konkurent zaleje rynek swoim produktem w setkach tysięcy sztuk a twoja produkcja to będzie tylko mały pikuś niezauważalna na rynku. Chińczyk może szybko zawalić rynek ,zepsuć reputację ,opinie o produkcie i doprowadzić do twojego upadku a sam jak będzie już słaby zbyt znajdzie innego dobrze prosperującego sprzedającego któremu znów skopiuje jego robotę . Jesteśmy skazani na katalog i nic dobrego to nie wróży dla tych co uczciwie sami chcą coś wprowadzić na rynek.

oznacz moderatorów

Shelectronics
#2 Obserwator#

Bardzo Ci dziękuję. 

Dopiszę do aukcji, że jestem jedynym producentem swoich produktów i zakup na innych aukcjach nie objęty jest moją gwarancją. Może część kupujących nie da się nabrać.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Shelectronics nie zdziw się jak ci allegro aukcję zdejmie za to pisz do supportu że to twoja marka i jesteś 1 producentem, markę zarejestruj

oznacz moderatorów

Shelectronics
#2 Obserwator#

Bardzo Ci dziękuję,

Podejmę odpowiednie kroki.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Shelectronics znikąd jego to oryginalna podróbka a ze sterownikiem twoim ma tyle wspólnego co słowo sterownik... ale opinię o produkcie ci swoim bublem skopie

oznacz moderatorów