anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zakładka "Jakość mojej sprzedaży" ma REALNY wpływ na pozycjonowanie ofert?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Deja-shop
#8 Zapaleniec#
Cześć! Czy punktacja w zakładce "Jakość mojej sprzedaży" wpływa na wzrost Waszych wyświetleń na aukcjach? Pytam ponieważ podobno wiele osób mówi że "tak to działa", ale chcę się dowiedzieć jak to wygląda z PRAKTYCZNEJ strony. Czy zauważyliście znaczące zmiany?
oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście!

Pozycja produktów na allegro zależy w głównej mierze od oceny kupujących, jakości obsługi klienta, atrakcyjności oferty, terminowości realizacji zamówień oraz naruszeń regulaminu.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Największy wpływ na pozycje w listingu mają promowania ,wyróżnienia i tp. ,Wtedy nawet jak punktacja nie jest zbyt mocna to i tak oferty są bardziej widoczne .

oznacz moderatorów
ALL-DA
#13 Ambasador#

@Deja-shop  napisał(a):
Cześć! Czy punktacja w zakładce "Jakość mojej sprzedaży" wpływa na wzrost Waszych wyświetleń na aukcjach? Pytam ponieważ podobno wiele osób mówi że "tak to działa", ale chcę się dowiedzieć jak to wygląda z PRAKTYCZNEJ strony. Czy zauważyliście znaczące zmiany?

@Deja-shop Tak wpływa na pozycjonowanie a to w jakimś stopniu na kliknięcia.


Łatwo to zobaczysz jeśli masz ten sam produkt i wystawisz o na kilku kontach.


Oczywiście wpływ mają także inne czynniki jak cena, ilość zalicytowanych przedmiotów, promocje itp
Który czynnik jak duże ma znaczenie oczywiście nikt Tobie nie odpowie dokładnie.

Osobiście jednak nie przeceniałbym panelu jakości, nie ma co się spalać by zdobyć kilka pkt. 

 

..bo i tak jednym komentarzem, brakiem odp na jedno pytanie w 24h, dyskusją nierozstrzygniętą ( taki status dyskusji możesz mieć nawet jeśli postępowałeś zgodnie z przepisami bo klient jest złośliwy lub nie wie jakie są konsekwencje takiego statusu i tak ją sobie ją oznaczył) a wtedy możesz spaść z poziomu super na niezaakceptowany (jeśli nie masz dużej sprzedaży, było niewiele pytać w ciągu 30dni a jedno przegapiłeś)

Za każda z wymienionych rzeczy można dostać nawet kilka tyś pkt karnych a na większość z nich nie masz wpływu.

Mówię to z kilkunastoletniego doświadczenia Mam kilka kont i mimo iż standardowo jest poziom super (super sprzedawca) to cyklicznie mimo takiej samej obsługi zawsze przytrafi się jakiś klient... i nieżyciowe absurdalne regulacje allegro masakrują jakeiś konto na minimum miesiąc.

 

oznacz moderatorów