anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zwroty bez paragonu mam przyjmować

swiatkosmetyczki
#7 Wielbiciel#

Witam. Sprzedaję na allegro i klienci dokonują zwrotów produktów z przyczyny NIE PASUJE MI albo NIE PODOBA MI SIĘ oraz ZAMWIONE PRZEZ POMYŁKĘ. 

Otrzymuję towar bez paragonu. Czy mam takie zwroty przyjmować?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

DrapexPL
#12 Orędownik#

TAK

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@swiatkosmetyczki tak, ponieważ kupujący nie ma obowiązku dołączenia paragonu do przesyłki zwrotnej. Wystarczy jakikolwiek dowód zakupu przedmiotu. Takim dowodem może być, między innymi, potwierdzenie transakcji z konta bankowego, kopia powiadomienia mejlowego o zrobionym zakupie lub płatności itp.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

otóż informuję, że najczęściej nie dołączają nic. Sami szukamy i drukujemy to co oni sami powinni zrobić.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Monika__L Ustawodawca nie określa formy w jakiej klient ma poinformować sprzedawcę o rezygnacji z zakupu , otrzymujesz systemową wiadomość e-mail i czy to Ci się podoba czy nie  musi wystarczyć .

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Ale ja to wiem…

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Monika__L i super , to gdzie w takim razie leży problem ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający powinien to wiedzieć, oczywiście że musisz przyjmować, kupujący nie ma obowiązku zwrotu z paragonem.🙂

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Łatwiej byłoby jakby zwracali, cóż trzeba szukać, nie muszą.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@milka1234567890 nic nie trzeba szukać , osobiście księgowej dostarczam tylko formularz odstąpienia i nanoszę długopisem dla ułatwienia stawkę Vat dla zwracanych produktów , przy kontroli i tak żądają kopii paragonów  , a jak mają wątpliwości to niech sobie kopią .

oznacz moderatorów