anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dłuższy czas na zapłatę przelewem tradycyjnym i automatyczny rabat transakcyjny za zdublowane zakupy

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

8 listopada 2021 r. wprowadzimy zmiany, dzięki którym kupujący zyskają więcej czasu na dokonanie płatności, a sprzedający szybciej otrzymają rabat transakcyjny.

Więcej czasu na opłacenie zakupu przelewem tradycyjnym

Obecnie klient, który wybiera przelew tradycyjny jako metodę płątności, ma 7 dni na opłacenie zakupu z opcją Kup Teraz. Od 8 listopada ten czas się wydłuży do 14 dni kalendarzowych. Jeżeli po 2 tygodniach zamówienie nadal będzie nieopłacone, anulujemy je. Możecie samodzielnie wydłużyć czas na opłacenie zakupu maksymalnie do 30 dni.

Automatyczny rabat transakcyjny za zdublowane zakupy 

Nie będzie trzeba wypełniać wniosku o rabat transakcyjny (zwrot prowizji od sprzedaży) dla zdublowanych, nieopłaconych zakupów, które często wynikają z pomyłki. Rabat transakcyjny przyznamy automatycznie, jeśli w jednej ofercie ten sam klient nie opłaci zakupu, a w ciągu kolejnych 24 godzin złoży nowe zamówienie, które opłaci lub wybierze płatność przy odbiorze.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Kochani, nie nadążam za wami, pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@nat_not Nie bardzo rozumiem jakie są uzasadnienia dla których wydłuża się czas na opłacenie zakupu do 30 dni. Na pewno nie ma uzasadnienia szybkością realizacji płatności przez pośredników. 

Obawiam się, że może to być wykorzystywane do nieuczciwej walki z konkurencją. 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@nat_not Hmm, ciekaw jestem dlaczego Kupującym się wydłuża, a Sprzedającym się skraca?Wyobraźcie sobie drodzy pracownicy Allegro, że Sprzedający z taką samą niecierpliwością czeka na wpłatę, co Kupujący na towar.W szczególności gdzie sprzedawane są jednostkowe przedmioty.Czyli zablokowanie przedmiotu na 14 dni przynosi brak zarobku i zablokowanie możliwości kupna przez innych na ten czas.Kupujący bez konsekwencji może zwlekać z wpłatą, za to Sprzedający musi wysłać natychmiast, bo inaczej staty lecą w dół.Moim zdaniem i na pewno nie tylko moim, czas oczekiwania na wpłatę powinien być skrócony.Zasada powinna być prosta, kupuję-płacę, nie mam drobnych- nie kupuję.Osobiście często kupuję i do tego się stosuję.

oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Dokładnie, dziwny pomysł w dzisiejszych czasach... nie wiem z kim to było konsultowane ale trzeba dać mu odejść na emeryturę.

 

Nie wyobrażam zobie czekać i trzymać produkt 14 dni gdzie moja sprzedaż to pojedyncze sztuki każdego towaru...

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@WojCzar_PL 
nie wiem z kim to było konsultowane ale trzeba dać mu odejść na emeryturę.

Ktoś w wieku emerytalnym (czytaj: doświadczony) - czegoś takiego prawdopodobnie nie wymyśliłby ani nie zaakceptował.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów