anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dac7 - brak danych

megatapety
#9 Pomysłodawca#

Witam, zgodnej z unijną … bla bla dac7, muszę uzupełnić dane bo jak tego nie zrobię to Allegro straszy że mnie zablokują. Nie mam zamiaru podawać danych, jak tego nie zrobię to nic nie wyślą?.

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

kostas11
#21 Demiurg#

@megatapety bla bla bla, zablokują Ci konto i wyślą pewnie co maja z adnotacją że unikasz podania danych co dopiero będzie podejrzane 😄

2. Jeżeli 'sprzedawca' nie przekaże informacji wymaganych zgodnie z sekcją II po dwóch upomnieniach następujących po pierwotnym wniosku wystosowanym przez 'raportującego operatora platformy', lecz nie wcześniej niż po upływie 60 dni, 'raportujący operator platformy' zamyka konto 'sprzedawcy' i uniemożliwia mu ponowną rejestrację na 'platformie' lub wstrzymuje wypłatę 'wynagrodzenia' na rzecz 'sprzedawcy', dopóki 'sprzedawca' nie przedstawi żądanych informacji.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@kostas11 Mam wrażenie, że Allegro się miota w panice, bo nagle się zorientowali, że ludzie mają porejestrowane konta bez wymaganych prawem danych. Dziwne że na e>bay czy innych serwisach wystarczy potwierdzanie danych, a tu każą wpisywać Bóg wie co. A szczytem kretyństwa jest wymaganie daty urodzenia od przedsiębiorców

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter miałem właśnie to poruszyć, bo w sumie wystarczy podać NIP czy to przy firmie, czy to przy osobie prywatnej, sam w skarbówce jako prywatny podaje NIP Pani w okienku zawsze się śmieje "ma Pan firmę" 😄

Ale dyrektywa podaje co jest wymagane 

1. W odniesieniu do każdego 'sprzedawcy' będącego osobą fizyczną i niebędącego 'wyłączonym sprzedawcą' 'raportujący operator platformy' gromadzi wszystkie następujące informacje:

a) imię i nazwisko;

b) 'główny adres';

c) każdy numer 'NIP' wydany 'sprzedawcy', w tym każde państwo członkowskie wydania, lub, w przypadku braku numeru 'NIP', miejsce urodzenia tego 'sprzedawcy';

d) numer identyfikacyjny VAT 'sprzedawcy', jeżeli jest dostępny;

e) data urodzenia.

2. W odniesieniu do każdego 'sprzedawcy' będącego 'podmiotem' i niebędącego 'wyłączonym sprzedawcą' 'raportujący operator platformy' gromadzi następujące informacje:

a) nazwa prawna;

b) 'główny adres';

c) każdy numer 'NIP' wydany temu 'sprzedawcy', w tym każde państwo członkowskie wydania;

d) numer identyfikacyjny VAT tego 'sprzedawcy', jeżeli jest dostępny;

e) numer w rejestrze gospodarczym;

f) istnienie ewentualnego stałego zakładu, za pośrednictwem którego wykonywane są w Unii 'stosowne czynności', jeżeli taki zakład jest dostępny, ze wskazaniem każdego odnośnego państwa członkowskiego, w którym znajduje się taki stały zakład.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Legniczanin30
#9 Pomysłodawca#

Przecież ja nie mam i nie chce mieć żadnej firmy!!!!!!!  Co to za horror!!  

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@Legniczanin30 Spokojnie, nic Ci nie zrobią. Ta ustawa nie wprowadza żadnych nowych podatków, ani nie zmienia przepisów podatkowych. Dotyczy jedynie raportowania danych, które serwisy i tak do tej pory miały obowiązek przechowywać i udostępniać na żądanie organów skarbowych.

oznacz moderatorów

Legniczanin30
#9 Pomysłodawca#

"@Legniczanin30 Spokojnie, nic Ci nie zrobią"

Niestety allegro wyraźnie napisało że podaje mnie do Urzędu Skarbowego 😞

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@Legniczanin30 Nie podaje Ciebie, lecz wszystkich 😎 W sumie pewnie parę milionów luda. 

W większości krajów europejskich to działa już od 1-2 lat, i jakoś się nie słyszy o masowych aresztowaniach sprzedawców internetowych.

oznacz moderatorów

Legniczanin30
#9 Pomysłodawca#

Wiadomość jest bezpośrednio adresowana do mnie.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@Legniczanin30 Jak widzisz po wpisach na forum, prawie każdy coś takiego dostał. To nie oznacza, że zrobiłeś coś złego i zostaniesz ukarany.

oznacz moderatorów

Legniczanin30
#9 Pomysłodawca#

"jakoś się nie słyszy o masowych aresztowaniach sprzedawców internetowych"

Ta totalitarna dyrektywa UE będzie działać dopiero od 2025 z tego co rozumiem.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@Legniczanin30 Nie, miała działać od 2023, a Polska jest jednym z ostatnich krajów, który ją wprowadził. Np. z belgijskiego Delcampe takie raporty przychodziły już 2 lata temu. Bo kopię tego dostaje też użytkownik.

oznacz moderatorów

Legniczanin30
#9 Pomysłodawca#

Czyli można przed tą inwigilacją uciec do UK?

oznacz moderatorów

S-N-e-Q
#9 Pomysłodawca#

@Legniczanin30 Miszczu weź no się połóż spać i ochłoń trochę 🙂 Przeczytałam Twoje wpisy - każdy Ci tłumaczy a Ty swoje. Zadzwoniłam do 10 osób z rodziny i każdy dostał na Allegro dokładnie taką samą wiadomość jak TY - nawet osoby które sprzedały 2 rzeczy za łącznie 300 zł. Nie nakręcaj się bo yebni3sz na zawał 🙂 Pozdro

oznacz moderatorów

Legniczanin30
#9 Pomysłodawca#

"Miszczu weź no się połóż spać i ochłoń trochę" 

Allegro właśnie mi napisało że podało mnie do urzędu skarbowego, to całkowicie niszczy moje życie. Większość rzeczy które sprzedałem było sprzed 30-40 lat, nie mam na nie żadnych paragonów lub dowodu kupna, nie wiem jakie wyroki mi za to grożą od skarbówki ale pewnie będą żądać bym udowodnił że miałem je więcej niż 6 miesięcy. Dodatkowo sprzedawałem je za pieniądze, z tego kto coś pisał to trzeba mieć na to przedsiębiorstwo, do czego ja się nie nadaje. Szczerze mówiąc obawiam się że mogę przez to wylądować w więzieniu w Polsce, bo nie mam jak pokazać paragonów kupna rzeczy sprzed 30-40 lat 😞 Nie wiem jaka jest sytuacja twoich znajomych, nie potrafię się na ich temat wypowiedzieć.

oznacz moderatorów

ZakupyMaawSport
#10 Popularyzator#

To sa absurdalne przepisy aby udowadniac jak dlugo  posiada sie rzeczy uzywane, tego w praktyce nie da sie zrobic.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@kostas11 Rzeczywiście, tak jest w ustawie. Dziwne, ale prawdziwe. Zwracam honor 😎

oznacz moderatorów

megatapety
#9 Pomysłodawca#

Może to działa w innych krajach rozwiniętych, ale u nas pewnie sporo osób sprzedane porostu prywatnie, nie dlatego że chcą ominąć podatki i nie zakładają firmy tylko co jakiś sprzedają swoje rzeczy i myślę że takie osoby mają najwięcej wątpliwości.  Nie każdy trzyma paragon, a po gwarancji to już nierzadko jest wyblakły. Skąd macie pewność że US nie wyślę Wam wezwania skoro dostaną wasze dane o prywatnej sprzedaży. To ja już wolę nie uzupełniać danych i zrezygnować z Allegro, coś czuje że osób ucieknie na OL... bo tam można zaznaczyć że przedmiot nie został sprzedany. 

 

oznacz moderatorów

Kacper-T
#7 Wielbiciel#

Witam.

Proszę przeczytać to: Podatek od sprzedaży przez Internet (prawo.pl)

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

oczywiście frazy po LUB nie podkreślił oraz obowiązujące stanowisko allegro.

Pajacuje tylko w każdym wątku Dac7.

oznacz moderatorów