anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro pozbawiło mnie moich komentarzy.

dotad
#8 Zapaleniec#

Witam

Na allegro jestem od około 19 lat. Przez ten czas głównie kupowałem, ale zdarzało mi się od czasu do czasu coś sprzedawać. Jako sprzedawca zgromadziłem ponad 150 wyłącznie pozytywnych komentarzy, bo zawsze starałem się, aby kupujący był jak najbardziej zadowolony z zakupu. Jednak pewnego dnia wszystkie moje komentarze zniknęły, bo allegro wymyśliło sobie, że po roku od wystawienia komentarze, nieważne jakie są anulowane. I tak zostałem z zerowym kontem. Ostatnio próbowałem przez dwa miesiące sprzedać smartfona apple, ale niestety, jako sprzedawcy bez żadnej historii ta sztuka mi się nie udała. Po tej nieudanej sprzedaży doszedłem do przykrego wniosku, że motywacją Allegro do wprowadzenia tego przepisu było chyba pozbycie się takich drobnych sprzedawców jak ja, na rzecz sprzedawców dużych, którzy stanowią główne źródło dochodu dla allegro, a do tego umożliwiło im to oczyszczenie kont z komentarzy negatywnych które nie są dla żadnego sprzedawcy powodem do chwały. A pytanie mam takie, czy jest szansa na przywrócenie moich komentarzy, bo bez nich jak się przekonałem, szansa sprzedaży prze zemnie na Allegro czegokolwiek jest znikoma. Dodam jeszcze, że opłaciłem wyróżnienie aukcji, ale jedynym skutkiem tego były dodatkowe koszty przy zerowym dochodzie. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@dotad komentarze są z roku, nic z tym nie zrobisz, nie ma szans na przywrócenie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@kostas11 Wielka szkoda, że chociaż nie zostawiają procentowej kwoty zadowolonych klientów po usunięciu komentarzy, tylko znika wszystko 😔

Wiola
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Szansa na przywrócenie komentarzy przepadła na zawsze. Zgadza się, że swoją polityką Allegro z zamiarem ewentualnym pozbywa się sprzedawców prywatnych tworząc dla nich Allegro Lokalnie.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@dotad Możesz jedynie postarać się zdobyć trochę nowych pozytywnych opinii wystawiając np. tanie przedmioty na aukcje charytatywne .Zarobku finansowego z tego nie ma ale można w taki sposób pomóc innym ,zyskać pozytywne opinie i swój lepszy wizerunek.Wystawianie aukcji charytatywnych jest bezpłatne i nie jest z tego pobierana prowizja.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@kolekcjoner608 To na czym polega ta charytatywność, na tym że allegro nie pobiera prowizji od sprzedawcy? a ten sprzedawca to każdy może być, przecież każdy by sprzedawał bez prowizji. 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kolekcjoner608 a co to da? Przecież zasada wystawiania komentarzy jest tam identyczna jak przy zwykłych ofertach.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@dotad Na stronie Twoje oceny znajdziesz zestawienie wszystkich wystawionych przez kupujących oceny sprzedaży wraz z komentarzami opisowymi z ostatnich 12 miesięcy.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oceny-i-komentarze/czym-jest-ocena-sprzedazy-68KkXx783cK

oznacz moderatorów

dotad
#8 Zapaleniec#

Moja ostatnia sprzedaż miała miejsce ponad 12 miesięcy temu i tu jest niestety pies pogrzebany. Szkoda że nie raczył tu zająć stanowiska żaden pracownik Allegro i nie wyjaśnił motywów skrócenia żywotności komentarzy do  12 m-cy, bo moim zdanie decyzja ta była kompletnie nie przemyślana i do tego szkodliwa dla dużego grona okazjonalnych sprzedawców.

oznacz moderatorów

K7ICE
#1 Nowicjusz#

Witam

Podobnie ja Ty na allegro jestem chyba od poczatku ponad 20 lat. Glownie sprzedawalem staralem sie budowac moje zaufanie na allegro latami kilka tysiecy pozytywnych opini 99.9% satysfakcji kupujacych czasami w ramach kompromisu tracilem nieslusznie pieniadze tylko po to zeby budowac zaufany dla kupujacych profil. Niestety allegro postanowilo wymazac moje komentarze. Teraz allegro ma gdzies prywatnych sprzedawcow allegro lokalnie to jakas porazka poprostu wstyd nawet tam cos wystawic. Jakos w 2020 wystawilem crosstrainer nie sprzedal sie w okresie w jakim go wystawilem ale oferta zaczela sie odnawiac bez konca az w koncu ktos go kupil bylo to po kilku dobrych miesiacach juz nawet nie mialem tego cross trainer niestety musialem zaplacic prowizje od sprzedazy. Szkoda ze nie ma u nas **piiip**a o wiele lepszy serwis nastawiony rowniez na prywatnych sprzedawcow. Teraz przestalem uzywac allegro czuje sie przez nich oszukany i wykorzystany. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Tam, gdzie amerykański kapitał, nie ma miejsca na sentyment, z dobrego ogólnie wszystkim dostępnego allegro zostały już tylko mrzonki, teraz fundusz pojmując pieniądze wierzycieli z hameryki, próbuje naśladować swojego rodzimego konkurenta na am.... 

Szkoda....

oznacz moderatorów

fish1965
#7 Wielbiciel#

Ja też mam podobną sytuację, to jakieś nieporozumienie ze strony Allegro, to jest chore.....jestem od ponad 18 lat na Allegro, miałem 100% pozytywnych komentarzy, dbałem o klientów,  i co? Szanowne Allegro ma to głęboko w .....Cała historia moich komentarzy poszła do kosza, zostałem okradziony z mojego zaangażowania żeby klient był zadowolony i w mój wizerunek dla przyszłych, potencjalnych klientów. Niech ktoś w końcu w Allegro ruszy głową i przestanie robić uczciwym sprzedającym pod górkę!!!

oznacz moderatorów