anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro zezwala na własne oznaczenia "hit", "grawer"?

kamil101996
#8 Zapaleniec#

Witam, dlaczego na allegro sprzedawca ma własne oznaczenia na aukcji jak " hit" oraz " grawer", które dodał własnoręcznie i mimo że zgłosiłem to ponad tydzień temu to allegro nic z tym nie robi? 

Sprzedawca Oficjalny-sklep- mimo to wykręca sprzedaż wielu aukcji na ponad 100 sztuk. Dodatkowo ma super sprzedawcę, co już jest kompletna hipokryzja allegro. Rozumiem, że każdy sprzedawca może w takim razie coś takiego stosować i nie ma sensu płacić prowizji oraz za oznaczenia na zdjęciu, skoro można samemu napisać np. hit ? 🙂 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kamil101996 Podaj proszę numery ofert, o które chodzi.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kamil101996
#8 Zapaleniec#

Cały sklep ma te oznaczenia.

https://allegro.pl/uzytkownik/-Oficjalnysklep-

oznacz moderatorów

arkadius69
#11 Animator#

Allegro nie chce zamykać aukcji ponieważ liczy się tylko kasa z prowizji 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kamil101996 jak zarabiają dobrą kasę z danej firmy to mają regulamin w poważaniu.

@nat_not podajcie cennik, przy jakiej wysokości płaconej prowizji, dany artykuł regulaminu przestaje obowiązywać.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

kasa z prowizji spora. No cóż, za pieniądze to i ksiądz się modli, więc trudno się dziwić.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kamil101996 Z opisu ofert wynika, że naklejki "hit" oraz "grawer" są dołączane do zestawu. Zatem miniaturki są w porządku, przedstawiają sprzedawane produkty. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kamil101996
#8 Zapaleniec#

O to ciekawe, dziękuję za odpowiedź. Dało mi to dużo pomysłów, aby nie płacić u Was prowizji, a zrobić naprawdę super naklejki do zestawów!

Nie wiedziałem że tak można, dziękuję za wyjaśnienie 🙂

oznacz moderatorów

arkadius69
#11 Animator#

Więc wystarczy kupić naklejki HIT SUPERCENA i tym podobne 🙂

Tylko co zrobi allegro jak większość sprzedawców będzie miało takie miniaturki i spadnie im prowizja. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kamil101996  też o tym pomyślałem. Byłoby to dużo tańsze niż opłacanie odpowiednich dzialan marketingowych. Do tego jeszcze można zamówic naklejki: promocja, obniżka, nowość itp itd . Ważne aby była to naklejka na produkcie która z pewnością będzie tańsza niż np sprzedaż w strefie okazji.

Umieszczasz zdjęcie takiego produktu jako miniature i reklama gotowa 🙂 niemal za free

@ko_alka  czy takie działanie jest zgodne z regulaminem ? nie chciałbym łamać regulaminu a jednocześnie jak każdy myśle aby jakoś wyróżnić swoje oferty

oznacz moderatorów

kamil101996
#8 Zapaleniec#

Też czekam na oficjalne stanowisko i zabieram się do roboty, ja będę dodawał HIT i OKAZJA 🙂 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ko_alka dziękuję za zawarcie takiej informacji publicznie przez pracownika Allegro.

Na nas niedawno, przez usuwanie ofert Allegro wymuszało usunięcie z oferty grafiki z ulotką, dołączoną do sprzedawanej usługi tv wraz z dekoderem i opisującą zawartość tej usługi. Grafiki obie poniżej. Oczywiście ujemne punkty do jakości też dostaliśmy.

W związku z powyższym, do zgłoszenia do UOKiK podejrzenia stosowania przez Allegro praktyk nieuczciwej konkurencji i nierównego traktowania użytkowników, w tym wybiórczego przestrzegania regulaminu Allegro, dołączam kolejną pozycję. Teraz jeszcze tylko czekam na zielone światło od szefostwa na wysłanie zgłoszenia.

cpo2.jpegcpo1.jpeg

oznacz moderatorów

kamil101996
#8 Zapaleniec#

@ko_alka @nat_not 

Halo, halo. Można potwierdzić tę informację, że takie praktyki są zgodne z regulaminem? 🙂

 

Jakaś nagła cisza zastała, a tak spraw chyba nie załatwiacie?... A może? 😉

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kamil101996 Zgodnie z regulaminem na miniaturce mogą być zawarte wyłącznie produkty, które rzeczywiście sprzedajesz. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ko_alka to dlaczego nakazano nam usunąć grafikę ulotki dołączonej do sprzedawanej usługi i dotyczącej w 100% tej usługi w odróżnieniu od naklejki ze słowem "hit"? Za małe rachunki płacimy w stosunku do wskazanego tu użytkownika? Są równi i równiejsi na Allegro?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 Czy w opisie zawarłeś informacje, że oferta dotyczy również ulotki? Mogę dla Ciebie sprawdzić tę sprawę, ale musisz mi podać jakieś dane: numer oferty, numer korespondencji etc.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kamil101996
#8 Zapaleniec#

Ok czyli nie będzie żadnych konsekwencji z tego że będę miał naklejki jak okazja i hit, skoro będę dołączał do zestawu i będzie w opisie ta informacja?

Nie dostanę za to nagle ujemnych punktów itd, bo jest to zgodne z regulaminem?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

- Kawaler pyta się żonatego kolegi :
- Jak sądzisz, żenić się z Zośką czy nie?
- Pewnie, że się żeń, dlaczego masz mieć lepiej niż ja.

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Patrząc na sprawę obiektywnie, jest to sprytne wykorzystanie dziurawego regulaminu.

Jednakowoż biorąc pod uwagę fakt, że innym użytkownikom np. @medalik_2009 za takie same zabiegi usuwano oferty, to rzeczywiście wyglądają na zasadne "podejrzenia stosowania przez Allegro praktyk nieuczciwej konkurencji i nierównego traktowania użytkowników, w tym wybiórczego przestrzegania regulaminu Allegro".

W każdym razie, na chwilę obecną winić za wykorzystywanie dziurawego regulaminu Allegro, należy twórców tego regulaminu.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Barzy_TPI Ten regulamin zmienia się na gorsze > kiedys miałem na zdjęciach w aukcji własny znak wodny > w celu zapobiegania wykorzystywaniu zdjęc przez innych użytkowników > nikt sie nie czepiał > nie było takiego zapisu w regulaminie, który  by tego zabraniał > teraz wolno już coraz mniej.

Czekam na kolejny komentarz mojego osobistego trolla - indora > jest coś do połknięcia.

oznacz moderatorów