anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego konsultant allegro wprowadza w błąd?

POL3r3efq
#8 Zapaleniec#

Prowadzę dyskusję z kupującym (on jak i ja osoby prywatne) dotyczącą roszczenia o przedmiot elektroniczny, który uległ awarii po prawie miesiącu (po kilku dniach od odebrania przez kupującego przedmiotu dostałem pozytywa), kupujący w dyskusji wyraźnie napisał, że na początku wszystko działało bo przetestował. W aukcji wyraźnie zaznaczyłem, że wyłączam prawo do rękojmi ( z racji tego, że przedmiot ma prawie 10 lat to raczej logiczne, że nie zamierzam odpowiadać rok, ale już tego nie pisałem), dałem za to 7 dni gwarancji na sprawdzenie. 
Ku mojemu zaskoczeniu biorący udział w dyskusji konsultant stwierdził, że nie mogę wyłączyć rękojmi nawet jako osoba prywatna.
"nie może Pan wyłączyć rękojmi, nawet jako osoba prywatna. Jako Sprzedający odpowiada Pan za towar do roku od momentu jego wydania (w przypadku przedmiotu używanego). Przepisy dotyczące rękojmi reguluje Kodeks cywilny."

Przepisy Kc i art.558 wyraźnie określają, że mogę rękojmie ograniczyć lub wyłączyć, macie to nawet na swojej stronie:
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zwrot-i-reklamacja-na-allegro-lokalnie/kupujacy-na-allegr...

 

 

 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

komis-bell
#21 Demiurg#

@POL3r3efq Niekompetencja konsultantów allegro to niestety codzienność.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Zgodnie z art. 556² Kodeksu cywilnego, jeżeli kupującym jest konsument, a wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania rzeczy sprzedanej, domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego.

Przepis ten oznacza, że sprzedający chcąc odrzucić reklamację musi udowodnić, że produkt był używany przez kupującego niezgodnie z przeznaczeniem.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria  kupującym (on jak i ja osoby prywatne )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 

Zakup towaru od osoby prywatnej. Kiedy rękojmia nie obowiązuje? 

Zgodnie z art. 557 Kodeksu cywilnego, w niektórych sytuacjach sprzedawca będzie zwolniony od odpowiedzialności z tytułu rękojmi. I tak na przykład rękojmia nie obowiązuje, jeżeli kupujący wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy, ponieważ sprzedawca w opisie przedmiotu wyraźnie zaznaczył, jakie wady ma produkt. Wówczas nabywca nie ma prawa do zwrotu. Należy pamiętać o stopniu naturalnego zużywania się danego towaru — takie zużycie nie jest rozumiane jako wada i nie będzie podstawą rękojmi. 

Zgodnie z art. 558 § 1 Kodeksu cywilnego, strony umowy mogą rozszerzyć, ograniczyć lub wyłączyć odpowiedzialność z tytułu rękojmi. Jednak jeżeli wyjdzie na jaw, że sprzedawca wiedział o wadach i je zataił, ta reguła nie nie będzie miała zastosowania. Jeżeli kupującym jest konsument, ograniczenie lub wyłączenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest dopuszczalne tylko w przypadkach określonych w przepisach szczególnych.

oznacz moderatorów

POL3r3efq
#8 Zapaleniec#

Oczywiście o jakiejkolwiek wadzie nie mogłem miec pojęcia, używałem przedmiotu do samego końca czyli dnia wystawienia na allegro. Rękojmię mogłem regulować i wyłączać, kupujący nie jest konsumentem bo określa go art 22 kc czyli osoba, która dokonała czynności z przedsiębiorcą.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@POL3r3efq sprzedaż używanego sprzętu na allegro obarczone jest dużym ryzykiem i na prawdę nie jestem Tobie przeciwny . Wskazuję ci tylko zapis prawny na podstawie ,którego zapewne allegro wypłaci kupującemu rekompensatę i obciąży Twoje slado , zostaniesz bez pieniędzy i bez sprzętu . Wszystko uzależnione jest od przebiegu dyskusji , jeśli staniesz okoniem sprawa zakończy się tak jak napisałem powyżej . Przemyśl wszystko na chłodno i8 podejmij właściwą decyzję , w dyskusji odpowiadaj spokojnie i rzeczowo .

oznacz moderatorów

POL3r3efq
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem dlaczego miałbym być teraz stratny za to, że wydałem sprawny towar podparty testami( screeny w allegro), kupujący przetestował i wszystko było okej o czym też napisał, także dostałem pozytywa, którego usunął.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@POL3r3efq @POL3r3efq  zrozumiesz z czasem , chciałem tylko żebyś wiedział co się dzieje pod przykrywką P.O.K za cichym przyzwoleniem allegro . Trzymam za Ciebie kciuki . pozdr.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@POL3r3efq bo mają gotowe wklejki, tu masz rację możesz wyłączyć rękojmie,  poproś w dyskusji o kontakt do przełożonego 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

POL3r3efq
#8 Zapaleniec#

Taki finał

Rozumiem, że nie jest Pan zadowolony z odmownej decyzji reklamacyjnej. Nie mogę tego zmienić, ale proszę się nie martwić. Zwrócimy Panu pieniądze z Programu Ochrony Kupujących. Wystarczy, że wypełni Pan krótki formularz, który jest dostępny pod linkiem: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index
POL3r3efq miał Pan prawo odmownie rozpatrzyć reklamację, dlatego nie będziemy wymagali spłaty.

oznacz moderatorów

bwegener
#7 Wielbiciel#

na allegro lokalnie trzeba sprzedawac tylko jako zepsuty! Niestety allegro stoi twardo na stronie kupujacego i zadko skonczy sie dyskusja fair.

 

Ludzie, i allegro, nie rozumie ze allegro lokalnie = C2C sprzedaz wiec tam sa czasami wkrety zrobione albo sprzet sie po prostu psuje.

Ja osobiscie bylem stratny bo facet kupil 40 letnia lornetke i mial problem z tym ze nie byla jak nowa! 120zl do tyl. Jedyna strona zadowolona w tym to allegro sam 😕

 

lepiej u konkurencji inserowac takie rzeczy i sie spotykac osobiscie albo calkowicie za darmo zglaszac oferte….

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Za darmo- ryzykowne także, wyrzucasz, Nigdy nie wystawiasz używanych rzeczy na Allegro, chyba ze kochasz kłopoty.😁

oznacz moderatorów

bwegener
#7 Wielbiciel#

na wlasnie to mialem. Jakis Durniak na prawde myszlal ze 40letnia lornetka jest sprawna jak nowa z decathlonu. Ludzie sa po prostu nie normalnie!

Dla mnie to tak:

Dopisac the rekojma jest wylaczona. Nie pisac attribute jak sprawna, dziala itd. Zrobic zdjecie, filmik na YT itd. bez oceny stanu. Trzeba pisac ze kupujesz na cziesci i tyle. 
Dzieki polytiki Allegro, i prawo niestety nie oplace sie sprzedaz uzywanych rzeczy na AL. Wiec stworzymy wiecej smieci dla naszych wnuków do posprzatania.....

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@POL3r3efq i znowu wszyscy zaplacimy za rozdawnictwo allegro w cenach zakupów bo allegro rozdawnictwo przerzuci ma prowizję sprzedawców a ci na naszą cenę finalną kupujących 

oznacz moderatorów

bwegener
#7 Wielbiciel#

Zobaczcie takie sa oplaty u duzego S

Nie pobieramy prowizji od transakcji ani opłat za zamieszczenie ofert. Nasi użytkownicy kontaktują się ze sobą bezpośrednio i między sobą ustalają szczegóły dotyczące transakcji.

oznacz moderatorów