anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę wypłacić środków z allegro

TomcioKrup
#7 Wielbiciel#

Witam,

Mam problem z wypłatą środków. od razu zaznaczam, że przy zakładaniu konta podałem konto siostry (była taka opcja) przelałem odpowiednią kwotę, mogłem wystawić przedmioty a teraz nie mogę odzyskać swoich pieniędzy. Jak mogę to zrobić?

pozdrawiam

Tomasz

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@TomcioKrup Cześć Tomasz. Dane na koncie Allegro i dane na koncie bankowym musza być identyczne. Nie możesz wypłacić środków, bo przelewu dokonałeś z konta siostry. Zleć przelew weryfikacyjny ze swojego konta bankowego. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

TomcioKrup
#7 Wielbiciel#

Sęk w tym, że nie mam konta i z powodów osobistych nie mogę go założyć. Zastanawia mnie czemu mogłem zlecić zapłatę za prowizję i przeszła z konta siostry a nie mogę odzyskać swoich pieniędzy. I czemu podczas zakładania konta była taka opcja... Rozumiem, że pieniądze straciłem?

Czy może da się przepisać ja na konto allegro siostry? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@TomcioKrup Nie martw się, nie straciłeś swoich pieniędzy. Jeśli nie masz konta i nie chcesz go założyć, to możesz zlecić wypłatę przekazem pocztowym (bo środki w PayU nie przekraczają 800 złotych).

Wypłaty przekazem pocztowym możesz zlecać tylko na adres w Polsce. PayU realizuje je automatycznie pierwszego dnia każdego miesiąca, czyli najbliższe zlecenia wyjdą 1 kwietnia. 

Tutaj znajdziesz szczegółową instrukcję dotyczącą wypłaty środków z Allegro Finanse przekazem pocztowym: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

TomcioKrup
#7 Wielbiciel#

Witam, przepraszam to znowu ja... niestety jednak to nie jest rozwiązanie mojego problemu, przelew można zlecić tylko do Polski a ja jestem poza granicami, ze względu na obecną sytuację nie wiem jak prędko wrócę... Gdy zakładałem konto  była opcja by zrobić zakup i opłacić go z dowolnego konta.. moja wina być może przeoczyłem, nie doczytałem, że później będą problemy z wypłatą.. Sprzedaż monitorowała siostra, opłata za prowizję ze sprzedaży także poszła z jej konta. Przelew przekazem pocztowym nie może być na mnie, nie dopełnię teraz na odległość innych formalności, payu werfikacja negatywna ponieważ konto nie jest na mnie.. I teraz nie dość że nie wiem jak odzyskać pieniądze ze sprzedaży to jeszcze prowizja poszła w diabły... Nie wiem już co robić, sprzedaż zawieszona bo bez sensu nabijać pieniądze których nie ma jak odzyskać...  

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@TomcioKrup Cześć. Przed sprzedażą powinieneś zorientować się w zasadach panujących na Allegro. Informujemy o tym, że musisz być właścicielem lub współwłaścicielem rachunku, który podajesz do wypłat, a jeśli decydujesz się na przekaz, to że jest on realizowany na terenie kraju. Zorientuję się w opcjach, jakie Ci pozostają i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@TomcioKrup Otrzymałam informację, że wypłata przekazem może być tylko na Twoje dane, nie możesz podać danych siostry. Jeśli masz, to musisz podać rachunek zagraniczny albo Revolut. Innej opcji niestety nie ma. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

TomcioKrup
#7 Wielbiciel#

Niestety na Ukrainie teraz ciężko jest cokolwiek zdziałać. Trudno za błędy się płaci.

Ciekawe jak dużo kasy za takich zagapionych jak ja allegro sobie zgarnęło 😉

A mam jeszcze tylko jedno pytanie, prowizja za ostania sprzedaż "wisi" nie mam zamiaru jej uiszczać, i tak stratny jestem za dwie poprzednie.... bo kasę za prowizję jakoś z nie mojego konta bez problemu ściągano tak samo jak i przelewy weryfikacyjne a zwrotu nie ma... 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przelew na konto

Jeśli wypłacasz pieniądze pierwszy raz, aktywuj usługę PayU – uzupełnij niezbędne dane, określ częstotliwość wypłat i zrób przelew weryfikacyjny. Aby aktywacja przebiegła pomyślnie, Twoje dane na rachunku bankowym muszą być takie same, jak te w ustawieniach konta Allegro.

oznacz moderatorów