anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę wypłacić środków?

mariol_2
#7 Wielbiciel#

Allegro ma moje 802,5zl i nie chce przekazać mi ich przekazem pocztowym. 

Obracają moimi pieniędzmi już 3 miesiąc. Każą mi założyć konto bankowe a ja ani nie chce takiego mieć ani nie mogę (oświadczenie w pewnych intytucjach). Zresztą Allegro nic do tego. 

Jestem już stratna blisko 900zl. bo pieniądze miały być przeznaczone na pewien cel. Dziś ten cel to koszt o 100zl więcej.

[edycja]

Szykuję wniosek do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. 

Nie rozumiem dlaczego tak to musi się skończyć. Przecież jak powiadomię UOKiK to na 100% za te zapisy dostaną kilka milionów kary. Stać ich? Widocznie.

I jak mam odzyskać odsetki oraz wymagrodzenie za bezumowne korzystanie z moich pieniędzy?

Czy o to też mam proces wytaczać?

Może wreszcie tu mi ktoś coś sensownego odpowie.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

domkar04
#14 Krzewiciel#

co stać ich, po prostu podwyższą prowizję 🙂

oznacz moderatorów

mariol_2
#7 Wielbiciel#

Najwyraźniej tak. Ale to poczucie bezkarności i [edycja] nie mieści mi się w głowie...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dużo już tu czytałem o takich sprawach, ale nikt się nie pochwalił wygraną.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@mariol_2 już post ocenzurowany 😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisz tu jak wygrasz.

oznacz moderatorów

mariol_2
#7 Wielbiciel#

Będę informować na bieżąco. Mój mąż jest prawnikiem, doświadczonym, muszę mu to zlecić. Spodziewam się, że będzie głośno o sprawie 😀

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mariol_2 

No to czekamy, czekamy (piszę to z ironią).

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mariol_2, rozumiem Twoje zdenerwowanie. Natomiast nikt nie obraca Twoimi środkami - są one na Twoim koncie Allegro. Będą tam tak długo, aż nie zweryfikujesz konta do wypłat i ich nie wypłacisz. Limit wypłaty przez przekaz pocztowy ustalił operator płatności PayU.

W tej sytuacji pieniądze wypłacisz tylko na konto bankowe, którego jesteś właścicielką/współwłaścicielką. Może być to również konto małżonka. Innej możliwości nie ma.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mariol_2
#7 Wielbiciel#

🤣🤣

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mariol_2 żono prawnika 😄 było nie wystawiać skoro nie akceptuje się regulaminu 😞

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/7

c. przekazem pocztowym, o ile wartość tych środków nie przekracza kwoty 800 PLN. Zlecenia takie są przyjmowane i realizowane pierwszego dnia miesiąca. Jeżeli pierwszy dzień miesiąca przypada w sobotę lub niedzielę bądź dzień ustawowo wolny od pracy, zlecenie wypłaty realizowane jest w kolejnym dniu roboczym. Użytkownik może odrębnie zlecić wypłaty przekazem pocztowym w innym czasie niż powyżej zakreślony, po uprzednim uzgodnieniu z Operatorem płatności wysokości opłat za takie zlecenie, które zobowiązany będzie ponieść Użytkownik.

Pierwsze słyszę o instytucji co zabrania posiadania konta ? czyli wynagrodzenie bierzesz pod stołem, chyba że unikanie komornika 😉 

Dodaj męża do konta allegro jako współwłaściciel i dodaj potem jego konto i wypłać !

Jak zgłosisz to do UOKiK daj znać będę śledził ten wątek, tylko zanim to zrobisz daj mężowi do przeczytania regulamin 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

papirus-rawa
#9 Pomysłodawca#

Więc w sumie op ma możliwość wypłaty 800zł, a pozostałe 2,50zł może sobie zablokować na koncie i po problemie.

oznacz moderatorów

mariol_2
#7 Wielbiciel#

Widzę, że tracę tu czas bo nic nie wiecie, nie rozumiecie.

Regulamin nie może być sprzeczny z litera prawa. Chyba, że na korzyść drugiej strony. I tu nie ma znaczenia czy ktoś się z nim zapoznał czy też nie.

Po drugie konto na Allegro mam już jakieś 15 lat. Każde kolejne zmiany zapisów wysoce trudne do udowodnienia nawet gdyby byłyby zgodne z prawem.

Po trzecie nie pisałam o zakazie posiadania konta. Wystarczy czytać ze zrozumieniem.

W sprawach komorniczych też wiedzy nie macie. Licz się obroty na koncie. To tak na marginesie.

O ograniczeniu, bezprawnym, do 800zl wiem. Stąd moje zdziwienie dlaczego przekaz nie może w jednym miesiącu iść na 800 a w następnym na 2,5zl.

Tu łatwiej będzie w prokuraturze udowodnić, chęć zatrzymania pieniędzy w zwiazku z 284kk.

Nie bądźcie trollami i piszcie zawistnych tekstów. Mnie to nie rusza a wy, pracownicy Allegro robicie z tego forum fikcje.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mariol_2 

Ale po co te nerwy. Z pracowników Allegro wypowiedziała się tylko  Maja i napisała Ci suche fakty o stanowisku Allegro. To nie jest tak że my popieramy Allegro, raczej jest odwrotnie, natomiast troszkę nas już nudzi jak użytkownicy odgrażają się tu urzędami, sądami itp.

oznacz moderatorów

mariol_2
#7 Wielbiciel#

Ja się nie denerwuję, nie martw się o mnie.

Piszę tu by inni wiedzieli co się dzieje w tym molochu, jak traktują ludzi i ich okradają.

Bzdur ze strony Allegro w temacie tej reklamacji naczytałam się aż miło. Śmieszy mnie już to.

Suche fakty... dobre 😉

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mariol_2 Wszyscy piszący tutaj > zwłaszcza ci z najwyższymi rangami > doskonale wiedzą co wyprawia Allegro i nie tylko w tym temacie. Jak na razie nikt Cię nie okradł > możesz wypłacić tylko w dwóch transzach > ale po co > lepiej awaturować się, straszyć > a nuż się uda ?

Suche gakty... dobre > mogą być suche fakty, albo suche gacie > wybierz coś > i proponuję l "positiwum" oraz "ciepłą odprężającą kąpiel z olejkami aroma"

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mariol_2 Jak na razie to Ty robisz awanturę o 2,50. Wystawiając coś co sprzedaży zaakceptowałas regulamin Aleegro, tak samo jak przy zakładaniu konta 15 lat temu.

Zamiast straszyć UOKKiK-iem i milionowymi karami lub mężem prawnikiem i sądami trzeba było zapoznać się z regulaminem.

Prościej jest wypłacić 800 zł i za m-c resztę niz robić z tego wielką aferę.

Kiedyś i teraz takich ludzi robiących " z igły widły" nazywano "pieniaczami" Nie obraż się (albo i obraż), ale to "burza w szklance wody". Powodzenia w walce o 2,50🤣🤣

oznacz moderatorów

mariol_2
#7 Wielbiciel#

No i popisałeś się swą inteligencją. Po co się wypowiadasz ograniczony człowieku. Nie rozumiesz problemu to zamknij się zwyczajnie.

Allegro ukradło 802,50 i nie chce oddać ani złotówki. Dotarło trollu??

Jak ja lubię takie puste łby. 

Przepraszam resztę za język ale do takich tępaków trzeba pisać prosto by zrozumieli.

 

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

gdy argumentów brak to zaczynają się wyzwiska 😶

oznacz moderatorów

mariol_2
#7 Wielbiciel#

Nazywam rzeczy i ludzi po imieniu. Jeśli ktoś nie rozumie co czyta do głąb. 

I tyle w temacie. Jak jesteś taki mądry to wskaż drogę jak zrobić by Allegro oddało chociaż 400zl.

Może zrozumiesz o czym piszę. Albo zwyczajnie ucisz się 

oznacz moderatorów