anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę zlecić zwrotu wpłaty dla kupującego?

51mirt
#7 Wielbiciel#

Hej, Mam środki pieniężne na koncie i nie mogę dokonać zwrotu pieniędzy kupującemu- dlaczego?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:44052296
#21 Demiurg#

@51mirt  a masz odpowiednią ilość pieniędzy na danym koncie? Z jakiego operatora korzystał kupujący PayU czy P24? Pojawia Ci się jakiś komunikat?

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Dokładnie. Próbuj dokonać zwrotu i wtedy dopiero zobaczysz, ile masz środków na koncie tego operatora. Teraz jest "kicha" - więc może trzeba będzie zrobić przelew bezpośrednio z konta.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@51mirt  to zwroty dla kupujących są wykonywane z salda Allegro Finanse. Jeżeli masz na myśli konto, z którego piszesz to masz ustawione automatyczne wypłaty, a ostatnia miała miejsce 14 lutego 2022 roku, dlatego wczoraj na Twoim sladzie nie było środków, aby móc zwrócić je kupującemu. W tej sytuacji możesz poprosić kupującego o numer konta i zwrócić mu wpłatę bezpośrednio z Twojego konta bankowego. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

51mirt
#7 Wielbiciel#

Specjalnie wpłaciłem kwotę z mojego rachunku bankowego na konto allegro. Widzę, że mam saldo bieżące  w wymaganej wysokości aby zwrócić pieniądze na allegro. Rozumiem, że  kwota powinna być zwrócona. Albo czegoś nie czaję 🙂

PS. Osoba stwierdziła, że jednak kupi ode mnie

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@51mirt 
wpłaciłem kwotę z mojego rachunku bankowego na konto allegro

Z tego konta wypłaty dla kupującego - nie zrealizujesz.

Wypłaty dla kupujących są realizowane przez Allegro Finanse (PayU oraz P24).
Ty prawdopodobnie wpłaciłeś swoje środki na konto Allegro (nie da się zasilić samodzielnie własnych kont rozliczeniowych AF: PayU i P24 - można to zrobić tylko wpłatami od kupujących).
Mając saldo dodatnie konta rozliczeniowego Allegro masz po prostu nadpłatę ...

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Nie czaisz...  Jak Ci napisał A3dam.

Zrób zwrot bezpośrednio na konto klienta, wyślij do ALL potwierdzenie zwrotu i ubiegaj się o zwrot prowizji.

 

 

oznacz moderatorów