anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego po zakupie towar był nadal dostępny dla innych kupujących

MAMY ROZWIĄZANIE!
75jas25
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie.
Dostałem negatywa za sprzedaż, do tej pory tego nie potrafię wyjaśnić. Przyznam, że rzadko coś sprzedaję.

Sprzedawałem licznik energii, kupujący zaoferował niższą kwotę o 50 zł, zgodziłem się, zmieniłem w ofercie cenę przedmiotu na niższą kwotę. Po chwili rozpoczęto transakcję "płatność rozpoczęta", ale kupującemu wyczerpał się limit dla BLIKa, jak mnie zapewnił powiększył limit, kilkanaście minut później ponownie rozpoczął transakcję, znów "płatność rozpoczęta" i taki status pozostał (może zapłacił w innej formie, nie wiem). Kilka minut później ktoś inny kupił ten licznik za tę obniżoną cenę i w jego przypadku pojawił od razu status "opłacone". Zdecydowałem się sprzedać licznik osobie, która miała status opłacone, bo przecież wszystko zrobiła zgodnie z zasadami (to nie była aukcja). W między czasie nie było mnie przy komputerze żebym mógł tę ofertę zablokować na korzyść pierwszego zamawiającego.

Pytanie, jak to możliwe, że gdy ten pierwszy sprzedawca kupił licznik to Allegro nie zablokowało tego ogłoszenia (jak twierdzi kupujący miał czas 7 dni na wpłatę), w tym czasie kupił go ktoś inny i wtedy oferta została zablokowana poprawnie.

No i drugie pytanie/wątpliwość, gdyby tak było z tymi 7 dniami to możliwe, że nigdy bym przedmiotu nie sprzedał bo zawsze mógłby być przez kogoś zablokowany kto by pieniędzy za zakup nie przelał.

Pozdrawiam.
Krzysiek

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
az1rael
#21 Demiurg#

Sprzedajesz jako prywatny czy firma? Na allegro lokalnie czy zwykłym?

oznacz moderatorów
75jas25
#7 Wielbiciel#

Prywatny, zwykłym.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@75jas25 Podaj proszę numer oferty lub zamówienia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Raczej ok. zapłacił od razu i kupił.

oznacz moderatorów
75jas25
#7 Wielbiciel#

Pierwszy kupujący, nr ofert: 13457635274 i 13462107966

Drugi kupujący (ten który kupił), nr oferty: 13462229906

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@75jas25 to wychodzi na to, że 3 oferty miałeś wystawione z tym samym przedmiotem.

oznacz moderatorów
75jas25
#7 Wielbiciel#

Tak, masz rację, patrzę w historię Zamówień i widzę w sumie aż 4 oferty tego samego przedmiotu, który został raz wystawiony i raz miał zmienioną cenę. Może tu jest problem, że te 2 osoby kupiły z różnych ofert ten sam przedmiot.

No to kolejne pytanie, wystawiłem raz, zmieniłem cenę, nawet gdyby się namnażały to byłyby 2 a nie 4. Coś skopałem ale nie wiem jeszcze co. Jutro mam rozmawiać z konsultantem Allegro.

Dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Podczas wystawiania musiałeś zaznaczyć opcję "po zakończeniu wystaw ponownie ofertę z pełną liczbą sztuk"

oznacz moderatorów
75jas25
#7 Wielbiciel#

Tak, to musi być jedyne sensowne wytłumaczenie, bo tu zadziałał jakiś automat. Dzięki, to chyba zamyka sprawę.

oznacz moderatorów
75jas25
#7 Wielbiciel#

Swoją drogą opcja "killer", można wygenerować tysiące niezadowolonych klientów dla 1 przedmiotu 😀 nawet o tym nie wiedząc.

oznacz moderatorów
75jas25
#7 Wielbiciel#

Rozmawiałem dziś z konsultantem Allegro, to nie jest ta opcja. Ostatecznie nie wiadomo.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@75jas25 konsultant Allegro 🤣🤣🤣

Większość tych fachowców nie wie jak dokonać zakupu, a jak wystawić ofertę to już tylko niektórzy i to w ścisłym kierownictwie. 

Niewiadomo dlaczego? Masz odpowiedź, jak bardzo chcieli pomóc.

oznacz moderatorów