anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego są różne prowizje od sprzedazy tej samej rzeczy

MAMY ROZWIĄZANIE!
galarecici
#8 Zapaleniec#

Witam jak w temacie. Chcialbym sie dowiedzieć dlaczego płace różne prowizje od sprzedanego tego samego produktu?

Np. Cos kosztuje 20zł to płace 3.40zl

Nastepny zakup tej samej rzeczy juz 4 zł.plus

3 zakup tej zamej rzeczy 3.80

4 zakup 5zl plus 

5 zakup. 4zl plus 

Miałem nawet 6zl prowizji i jak z tego można żyć jak koszty danego produktu przewyższaja wartosć tego wszystkiego i trzeba dokladać z kredytu do tej sprzedarzy a ceny wyzszej nie mozna bo produkt tyle nawet na rynku nie jest wart. 

Moje pytanie oco tu chdzi jakieś nocne czy dzienne taryfy sa wprowadzone czy jak?

Jesli pisze na ogloszeniu do wystawienia ze prowizja 2.20 od 20zl to powinno tak być a nie jakieś prowizje rózne wprowadzone nie wiadomo za co i tylko po to, aby zniechęcić sprzedającego.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Do prowizji od produktu doliczyć trzeba również prowizję za koszt wysyłki i teraz w zależności jaką formę dostawy wybierze klient tak różna jest prowizja

oznacz moderatorów
galarecici
#8 Zapaleniec#

Te prowizje od wysylki powinien mieć kupujący ale po co , lub ich wogole nie powinno być, no ale malewidy kosztuja wiec sa...

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Nie ma jakichś "dziennych taryf". Do kosztów prowizji są również pobierane koszty przesyłki.

Np. sprzedajesz przedmiot w kategorii, gdzie podstawowa prowizja wynosi 10%.

Do tego zapłacisz prowizję 10% np. od:

- kosztów wysyłki kurierem za 15zł,(1,50 zł)

- za paczkomat Allegro za 8,99 zł,  (0,90 zł)

- za list polecony Allegro za 6,99 (0,70 zł)

- za darmową przesyłkę Paczkomatem Allegro SMART (1 lub 2 zł - w zaokrągleniu)

I tak dalej....

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Zgadzam się. Prowizja od sprzedaży produktu to dopiero zalążek. Właściwie zaczyna festiwal prowizji, których jest co nie miara, a szczytem jest prowizja od prowizjiy za ofertę wyróżniona, za które to wyróżnienie też dodatkowo płacisz.

oznacz moderatorów
galarecici
#8 Zapaleniec#

No właśnie miałem dopisac o wysyłkach ja mam stałe warianty kurier i kurier pobranie a prowizje cały czas są rózne na tych wariantach wysylki. Ciekawe to jest dlaczego od przesylki sie jeszcze placi jak allegro nie ma nic z tym wspolnego chyba ze z inpostem przewaznie, chyba ze tylko za to ze mozna tylko sledzic paczke...

oznacz moderatorów
galarecici
#8 Zapaleniec#

Sadze ze allegro nie patrzy na to ze sprzedajacy produkty tak jak np. Ja musze kupic towar przerobić kupic opakowania na produkt plus opakowanie na wysylke zaplacic 23% Kaczyńskiemu Prad czasami gas  a przed tym oplacic prowizje dla allegro w podobym procencie jak dla Kaczynskiego. I co mozna z tego mieć ? Trzeba zamykać bisnes i isc legalnie kraść. 

oznacz moderatorów
galarecici
#8 Zapaleniec#

Podsumując Wielki ALL robi o wiele wiecej a praktycznie dla kupujacego niż dla sprzedającego, co raz wiecej wprowadzeń opłat dla sprzedającego , aby kupujący miał różne korzyści z kupywania i być zadowolonym że allegro mu coś dało jak np smart za darmo ( nie liczac zakupu tego pakietu) dla kupujacego a sprzedajacy za to placi za kazdym razem (1-2)zł  jesli kupujacy zakupi produkt , CZYLI !. Kupujący napędza cały ten system CZYLI!  Czym wiecej kupujących jest to machina mamony sie rozpedza  CZYLI ! Czym wiecej korzysci dla kupujacego to wiecej kupujacych i wiecej oplat prowizyjnyvh dla sprzedajacych. ( chciałbym być po środku miedzy sprzedającym a kupujacym) moge nawet osobiscie doreczać paczki za darmo ....

To jest tylko jedna z kilku ale najwazniejsza logika tego systemu mamony Wielkiego Alla.. 

Może czas najwyzszy zejść na ziemie bo na marsa raczej nie polecicie, ale  dac cos dla sprzedajacego tak jak bylo sprzed kilku lat ze od czasu do czasu Wielki All wprowadzał darmową prowizje na miesiąc czy ile tam. Szczególnie w takim kryzysie  jak teraz ponieważ wątpie aby Wielki All ucierpiał w tej epidemi. Tylko bardziej wyszedl na tym bo ludzie duzo wiecej zamawiaja na allegro niż pojadą do zwykłego sklepu po to . Dziekuje za uwagę 

oznacz moderatorów