anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego sprzedaż konta z grą utożsamiona została z ofertą dostępu do konta?

Bohun09
#7 Wielbiciel#

W dniu 21 listopada 2021 r. otrzymałem od Państwa wiadomość dotyczącą mojego ogłoszenia, o treści: "Na Allegro nie możesz oferować stałego lub czasowego dostępu do konta umożliwiającego obsługę i granie w gry komputerowe, gry na konsole lub gry mobilne lub inne usługi jak np. ich nabywanie, instalacja, przechowywanie, recenzowanie, śledzenie statystyk."

https://allegrolokalnie.pl/oferta/horizon-zero-dawn-kingdoms-of-amalur-rereckoning

W tym miejscu wyjaśniam.
Jestem pasjonatem gier komputerowych, które obecnie sprzedawane są jako klucze dostępowe do platformy Steam itp. Po zagraniu w grę lub zdecydowaniu, że jednak nie jest ona dla mnie, wystawiam ją za pośrednictwem allegro na sprzedaż. Dzięki temu pozbywam się produktu używanego i otrzymuję kwotę, którą potem przeznaczam na zakup kolejnej gry. Nie różni się to niczym od zakupu np. nowego roweru i późniejszym wystawieniu go jako sprzętu używanego na aukcję. Zaznaczam, że nie oferuję i nigdy nie oferowałem tzw. "dostępu" do konta, które wciąż pozostawałoby moją własnością. Zgadzam się, że tego rodzaju działanie stanowi wykroczenie. Ja sprzedaję konto z grą w całości, przekazując dane umożliwiające przepisanie konta na kolejnego właściciela, zmianę imienia, nazwiska, adresu e-mail, telefonu itd. Ja nie mam później do takiego konta dostępu. Jest ono całkowicie pełnoprawną własnością nabywcy.

Państwa informacja, grożąca mi ewentualną blokadą konta, jest w tym wypadku niewłaściwa, gdyż zestawia mnie w jedną kategorię z osobami, które w celach zarobkowych, w sposób nielegalny niejako wynajmują swoje konta kolejnym osobom, co stanowi działanie niezgodne z prawem. Uprzejmie proszę o odniesienie się do powyższego i zezwolenie mi na dalsze operowanie moją własnością w sposób zgodny z obowiązującym prawem, a w szczególności - nie naruszający ustawy o prawach autorskich.

Z poważaniem,
nick allegro: Bohun09

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Bohun09 Proszę, żebyś zapoznał się z artykułem, w którym wymieniamy produkty, jakich nie można sprzedawać na Allegro. Te zasady obowiązują wszystkich użytkowników Serwisu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów