anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego teraz trzeba zawsze wpisywać podczas logowania login albo e-mail ??

samochodowy0404
#9 Pomysłodawca#

Takie pytanie. Dlaczego teraz trzeba zawsze wpisywać podczas logowania login albo e-mail w całości? Wcześniej jak się logowałem na jakieś konto Allegro to po wpisaniu pierwszej litery loginu lub e-maila wyskakiwały całe nazwy i wystarczyło kliknąć i już było a teraz trzeba całą nazwę wpisywać.  

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

@samochodowy0404 Dla bezpieczeństwa.

oznacz moderatorów

samochodowy0404
#9 Pomysłodawca#

no dobra tylko to zabiera niepotrzebnie czas/ i jest możliwość pomyłki we wpisywaniu. Bez sensu to rozwiązanie. W przypadku wielu kont lub długich nazw jest to strata czasu i spore utrudnienie.  

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@samochodowy0404 A czy przypadkiem to nie przeglądarka przestała zapamiętywać dane formularzy?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nie pisz tutaj takich rzeczy. To Twoje indywidualne ustawienia przeglądarki i nie ma to nic wspólnego z tą sytuacją. Ja np. logując się - klikam "zaloguj", wybieram z listy odpowiednie konto, klikam i jestem zalogowany.

Ta sytuacja nie ma więc nic wspólnego z jakimkolwiek bezpieczeństwem i odpowiedź xyz96 jest całkowicie błędna i kompletnie nic nie wnosi ido rozwiązania problemu - to odpowiedź "na sztukę", żeby tylko coś napisać.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

samochodowy0404
#9 Pomysłodawca#

@maxr01 To gdzie mam pisać jeśli problem dotyczy tylko logowania do Allegro.?  Do Onetu ?  Z wszystkimi innymi stronami nie ma takiego problemu i po wpisaniu jednej litery loginu czy maila wyskakuje cała nazwa i można ją kliknąć i nie wpisywać. Na Allegro też tak zawsze było i nagle się to zepsuło. Dlatego pierwsze co pomyślałem to że Allegro coś zmieniło bo na innych stronach jest tak jak wcześniej. 

oznacz moderatorów

samochodowy0404
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere No właśnie jest taki problem że tylko na allegro nie wyskakują sugestie i można powiedzieć że stało się to tak nagle. Wcześniej normalnie działało.  Na wielu innych stronach działa to normalnie,  czyli jak wpiszę chociaż jedną literę jakiegoś loginu czy emaila to wyskakuje cała nazwa i można ją kliknąć bez wpisywania.  

oznacz moderatorów

samochodowy0404
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere @maxr01  Dobra. Już sobie poradziłem. Może nie dział to w taki sposób jak wcześniej ale może być. Dzięki za zaangażowanie. Pozdrawiam 🙂 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@samochodowy0404 A konkretnie to co było przyczyną i jakie obejście problemu znalazłeś?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

samochodowy0404
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere W zasadzie przyczyny jako takiej nie znalazłem, chociaż szukałem i sprawdzałem różne opcje. ( zaznaczenia /odznaczenia /zapisywanie itp. różnych opcji).  Zrobiłem to w taki sposób że po prostu  zapisałem wszystkie dane ( login i hasło) do kont allegro.  Wcześniej miałem tak że wpisywałem jedną literę ,wtedy wyskakiwała cała nazwa, klikałem w nią a następnie wpisywałem hasło.  Nie chciałem żeby hasła do witryn były pozapisywane w systemie.  Teraz jest wszystko zapisane i nie trzeba nic wpisywać. Wystarczy wybrać które konto i kliknąć zaloguj. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@samochodowy0404 Zapewne przeglądarka i jej zapamiętywanie. Można ją ustawić na różny poziom zapamiętywania jak również osobno dostosowywać do konkretnych stron. Teraz często inne aplikacje jak np antywirusy również kontrolują to co przeglądarka zapisuje i zapamiętuje oraz sam może usuwać te zapamiętane dane względem ustawień poziomu zabezpieczeń uważając ciasteczka za szpiegowskie lub inne, bo w nich są treści i informacje zapamiętywane oraz przydzielane potem do konkretnych stron. Jest więcej aplikacji które mogą ingerować jak te co optymalizują i czyszczą ze śmieci system. 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

samochodowy0404
#9 Pomysłodawca#

@ZibiK30 Zgadza się. Jest sporo ustawień i możliwości zmian.  Tylko właśnie nic nie zmieniałem w opcjach ani ustawieniach a coś się można powiedzieć popsuło. Na innych stronach wszystko śmiga normalnie jak wcześniej jeśli chodzi o tą kwestię. A tu coś tak jakby nagle się porobiło. No nic, trochę pokombinowałem i na razie jest jak jest. Trochę inaczej ale jednocześnie trochę lepiej.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@samochodowy0404 To nawet sam serwis Allegro może zmianami różnymi wymóc wpisanie nowych danych. Przeglądarka ( np. Firefox, pozostałe pewnie też) pyta o takie nowe dane, czy je aktualizować (po ich wprowadzeniu) jeśli chodzi o login i hasło. Taka sytuacja może zaistnieć przy zmianie przepisów, konieczności ponownego potwierdzenia zgód przetwarzania danych.

Ważne, ze działa. Można też niektóre rzeczy i zmiany sprawdzić w dzienniku zdarzeń Windowsa (narzędzie raczej dla zaawansowanych)

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

samochodowy0404
#9 Pomysłodawca#

@ZibiK30 Zgadza się. Myślę że chyba nawet teraz jest lepiej niż wcześniej. Można powiedzieć że w tym przypadku problem wyszedł na +   🙂 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Mam dokładnie to samo. Bez żadnych zmian nagle system dostał sklerozy i to na wielu kompach. Wcześniej było tak jak piszesz. Sądzę więc że komuś się nudziło i wymusił wpisywanie za każdym razem na nowo. Ale da się z tym żyć.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@cztery_bez_atu Wpisz raz od nowa i użyj opcji w przeglądarce "zapamiętaj". Powinno wrócić do normy 😉 Możliwe, że Allegro zmieniło lub odświeżyło dla bezpieczeństwa dane cookies 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

samochodowy0404
#9 Pomysłodawca#

@cztery_bez_atu   ale to tylko na allegro masz taki problem czy przykładowo na innych stronach też nie wyświetla Ci sugestii co wpisać w dane pole?   No niby da się żyć ale jak ktoś ma długie nazwy czy e-maile to jednak jakiś czas trwa zanim wpiszesz całość.  A też jak ktoś się przyzwyczaił to taka zmiana też trochę niezbyt.  Teraz zrobiłem właśnie tak że wszystkie e-maile i hasła są zapisane i tylko Zaloguj pyk i już. Dużo szybciej bo nie trzeba ani hasła ani emaila wpisywać 

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

allegro wypiekło ostatnio nowe ciasteczka

oznacz moderatorów