anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego zostały mi ściągniete pieniądze za zwrot klientowi, który sam dokonałem ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
jsvideo
#10 Popularyzator#

Poprosiłem Allegro o zwrot prowizji za transakcję (sprzedaż kompresora), do której nie doszło. Zwróciłem klientowi zapłacone pieniądze (121 zł) i wysłałem do niego i Allegro potwierdzenie dokonanego przelewu. W dyskusji z kupującym potwierdził, że kwotę otrzymał 23.03.2023, a dzisiaj (26.03.2023) Allegro z mojego konta jeszcze raz zwróciło kwotę 121 zł kupującemu.

Proszę o pomoc w odzyskaniu moich pieniedzy

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@jsvideo Podaj proszę numer zamówienia 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
jsvideo
#10 Popularyzator#

Nie znam numeru. Sprzedaż kompresora przez licytację na Allegro lokalne.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie wiesz, a jak pisałeś o zwrot prowizji?

oznacz moderatorów
jsvideo
#10 Popularyzator#

W formularzu podałem nazwę aukcji. W szczegółach zamówienia jest taki skomplikowany numer 45e4f969-21e8-44a9-8189-a705c6746bb3

oznacz moderatorów
jsvideo
#10 Popularyzator#

Tu jest dyskusja z kupującym.

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/dyskusje/5edb460c-6e49-47aa-9493-dda11910746d?utm_source=no...

Do formularza reklamacyjnego dołączyłem potwierdzenie dokonanego zwrotu.  

oznacz moderatorów
jsvideo
#10 Popularyzator#

numer 45e4f969-21e8-44a9-8189-a705c6746bb3

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

I nie zwrócili jak napisałeś o zwrot, ale powinni odpowiedzieć.

oznacz moderatorów
jsvideo
#10 Popularyzator#

Dostałem tylko E-mail, że kupujący pieniądze wkrótce otrzyma, a z mojego konta zostały odliczone.

 
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@jsvideo w jaki sposób zwróciłeś przez allegro finanse czy z prywatnego konta bankowego?

oznacz moderatorów
jsvideo
#10 Popularyzator#

W dyskusji, klient podał mi numer konta i 23.03 przelałem na wskazane konto pełną (121 zł) kwotę, a 26.03 Allegro jeszcze raz dokonało przelewu, potrącając z mojego konta.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@jsvideo Skonsultowałam tę sprawę i z informacji w systemie wynika, że samodzielnie zleciłeś zwrot przez Allegro Finanse 26.03.2023 r. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
jsvideo
#10 Popularyzator#

Jestem starszym człowiekiem i o ile pamiętam kliknąłem zgodę na zwrot prowizji za niedoszłą transakcję i potwierdziłem, że pieniądze zostały zwrócone kupującemu. Wysłałem także do Allegro potwierdzenie dokonanego przelewu aby otrzymać zwrot prowizji. Proszę o zwrot moich pieniędzy.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@jsvideo Podsumowując: zwróciłeś klientowi wpłatę dwa razy - przelewem poza naszym systemem i przez Allegro Finanse? Jeśli tak, skontaktuj się z kupującym i wyjaśnij swój błąd. Jeżeli otrzymał 2 przelewy, jeden powinien Ci zwrócić. Mam nadzieję, że uda się w ten sposób rozwiązać problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
jsvideo
#10 Popularyzator#

Nie trzymam pieniędzy na Allegro i nie mogłem zwrócić przez Allegro dlatego w dyskusji poprosiłem klienta o nr konta, które mi podał. Dokonałem zwrotu i poinformowałem o tym Allegro i uważałem, że wszystko zrobiłem tak jak trzeba. Trzy dni później (w niedzielę) gdy klient napisał w dyskusji, że otrzymał zwrot na moim koncie Allegro pojawiają się pieniądze za sprzedaż myjki ciśnieniowej i natychmiast z tych pieniędzy Allegro robi przelew klientowi. Napisałem w jeszcze nie zamkniętej dyskusji z klientem wiadomość

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/dyskusje/5edb460c-6e49-47aa-9493-dda11910746d?utm_source=no...

licząc, że Allegro pomoże mi w tej sprawie.

oznacz moderatorów