anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Do jakiej kwoty można sprzedawać na allegro

Korona2020
#8 Zapaleniec#

Witam, chciałbym się dowiedzieć do jakiej kwoty można sprzedawać na allegro nie prowadząc działalność rejestrowanej oraz czy dostawy wliczają się do tej kwoty. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@Korona2020 To jest chyba około 1050 zł miesięcznie. Dostawy się nie wliczają. Wpisz sobie w wyszukiwarkę "działalność nierejestrowa" i wszystkiego się dowiesz.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 A Ty znów się czepiasz.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 A wręcz przeciwnie 🙂 I nawet się przyznam, że źle se przeczytałam wątek i Cię zbeształam, ale zdążyłam usunąć, jak się zorientowałam 😂 🤣 😂 🤣

Ula

Ula
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Korona2020 Pamiętaj, że każda firma, jak i osoba fizyczna, ma zazwyczaj obowiązek rozliczać się z Urzędem Skarbowym ze swoich dochodów, bez względu na źródło ich pochodzenia. Dotyczy to także sprzedaży poprzez Allegro.

Szczegółowe porady, treść i objaśnienia przepisów z tym związanych możesz znaleźć w specjalistycznych serwisach, na przykład na PIT.pl

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Korona2020 Do wysokości kwoty wolnej od podatku. Poszukaj sobie jaka będzie dla Ciebie, bo jest różna. Jeżeli pracujesz i osiągasz dochody, to zeżarły Ci kwotę wolną i albo nie sprzedajesz, albo prowadzisz działalność, choćby nierejestrowaną.

Ula

Ula
oznacz moderatorów