anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodatkowe konta Allegro na jedną firmę vs zabezpieczenie na wypadek blokady

prestin_pl
#9 Pomysłodawca#

W ostatnich dniach mieliśmy na naszym koncie duży problem, gdyż jeden kupujący swoją oceną (ze złośliwości) spowodował zawieszenie konta. Udało się go udobruchać, konto przywrócone, choć część konsekwencji pozostała.

Pytanie jednak jak zabezpieczyć się na taką sytuację i mam tutaj na myśli dodatkowe konta na tę samą firmę.

  1. Czy jeżeli powiedzmy jedno konto będzie zawieszone/zablokowane z uwagi np. na negatywną ocenę/oceny (bo popełniliśmy błąd i się uzbierało w krótkim czasie) i drastyczny spadek jakości sprzedaży, to z pozostałymi też jest problem czy działają wporządku?
  2. Czy jezeli z jednym kontem jest problem (j.w. jest zawieszone/zablokowane), to czy można otwierać dodatkowe na tę samą firmę? Czy może lepiej jest to robić teraz jak wszystko jest OK, żeby potem mieć w razie czego jak działać na innych.

 

Na 100 sprzedaży mamy jedynie kilka komentarzy pozytywnych. Jedna negatywna potrafi zniszczyć konto na tym etapie. Zatem nie jest to ciągłość różnych zaniechań, a raczej jakieś zdarzenie w krótkim czasie.

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

kostas11
#21 Demiurg#

@prestin_pl wiążą konta i jak na jednym dostaniesz bana czy nawywijasz to blokują wszystkie nawet sąsiada co korzysta z Twojego IP Internetu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

prestin_pl
#9 Pomysłodawca#

No to jest naprawdę słabe i pokazuje jak jeden złośliwy komentarz potrafi zniszczyć cały biznes. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@prestin_pl Jak Ci zawieszą jedno to nie otworzysz Innego.nowego, zaraz Ci je także zawieszą do czasu rozwiązania problemu na tym pierwszym, powiążą te konta. Potrafią nawet powiązać konta stare nieistniejące albo osoby które wcześniej > dawniej z tobą współpracowali.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@prestin_pl dlatego warto mieć inne kanały sprzedaży 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

prestin_pl
#9 Pomysłodawca#

Przez ostatnie 1,5 miesiąca się na maksa skoncentrowałem na Allegro z uwagi na Program Powitalny itp. Zaniechałem pracy nad własnymi sklepami z uwagi na brak czasu.

Jak widać trzeba zrewidować plany i priorytety i jednak lepiej mieć swoje kanały sprzedaży a Allegro jako dodatek bo nie znamy dnia ani godziny.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@prestin_pl 

Doprecyzuje. Jak zawieszą czy zablokują to wszystkie konta po NIP. Jak spadnie jakość czy inny powód który obniża widoczność ofert to drugiego konta to nie dotyczy. Przypominam że można mieć max dwie oferty w jednym produkcie. Liczone dla wszystkich kont, nie pojedynczego.

oznacz moderatorów

prestin_pl
#9 Pomysłodawca#

Odrębna spółka, więc oczywiście odrębne dane itp. 

A blokadę mam na myśli z powodu właśnie obniżenia jakości np. z uwagi na złą opinię. Mam nadzieję, że na inną minę się nie wpakuję, ale wczoraj za złamanie regulaminu mi dali -100pkt. A to złamanie regulaminu było spowodowane tym, że ktoś mi wystawił negatywa i mi bardzo spadła jakość i Allegro mi ograniczyło konto. Zatem w skrócie - negatywna ocena prowadzi do złamania regulaminu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@prestin_pl to pomyśl, allegro jest nie przewidywalne i kosztowne ( chyba zę masz wysokie marża ) o czym przekonasz się jak skończy się bonus 🙂

Ja wygrałem tym że równocześnie rozwijałem sklep  na dziś allegro to jakieś 10 % mojego obrotu więc mogę se olać One Boxy i smarty i potestować bez spiny jak idzie sprzedaż.

Masz inne portale na jednym też jestem co daje mi około 30 % sprzedaży z allegro można też na innych wystawić + wiele znanych marek ma marketplace + integaracja i fajnie możesz rozszerzyć sprzedaż jak coś w jednym nie pójdzie działają inne 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

prestin_pl
#9 Pomysłodawca#

Dzięki, taką strategię obiorę. Ciekawi mnie co to za Marketplace'y. Domyślam się, ale jak mógłbyś to napisz. Widzę, że na niektórych się trudniej wystawia więc jeszcze się tym nie zająłem. 

Ostatnia wpadka mnie zniszczyła psychicznie bo się na maksa zaangażowałem a tu zobaczyłem w co się pakuję polegając na Allegro. Biznes zależny od jednego  i tak nie pewnego źrodła to żaden biznes.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Musialbys miec 2 konta na dwoch osobnych netach i dwoch osobnych urzadzeniach ktore nigdy sie ze soba nie widzialy nie logowaly z neta tego drugiego a na kontach przeciwnych na drugim urzadzeniu wtedy cie nie powiaza 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael jak będzie na ten sam nip. to i tak zablokują 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Dlatego druga firme musialby na zone zakladac @kostas11 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Pamiętasz tą ekstremalną sytuację z zeszłego roku że firma X dostała bana za powiązanie z prywatnym kontem gościa Y bo biurowiec miał wspólna sieć wifi ... @kostas11 

oznacz moderatorów

prestin_pl
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli firma będzie odrębna, to chyba zadziałałoby odrębny komputer i odrębne IP do internetu. To byłoby zabezpieczenie.

oznacz moderatorów

prestin_pl
#9 Pomysłodawca#

NIP byłby inny - odrębna spółka zupełnie, nawet nie z Polski, ale UK.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

prestin_pl
#9 Pomysłodawca#

Dzięki, warto wiedzieć. 

W sumie to może warto im za to podziękować- mnie to motywuje, aby pociskać ze swoimi sklepami. Miałem otwierać sklepy Ecommerce na UK/USA, potem stwierdziłem, że może zacznę od Polski. No i trafiłem na Allegro w poszukiwaniu łatwego startu 🙂 Pora powrócić do pierwotnej strategii.

oznacz moderatorów