anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Przesyłka polecona powyżej 1kg...

ksiegarnia-kot
#7 Wielbiciel#

hej,

jak w temacie, nie wpisałam wagi towaru, klient wybrał allegro przesyłka poleconą, a książka waży ponad 2kg. Czy w takiej sytuacji mogę wykorzystać etykietę, którą opłacił klient, a poczta doliczy mi dopłatę i rozliczę to poprzez Allegro, czy w ogóle mi tej przesyłki na poczcie nie przyjmą?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

_Likos_
#21 Demiurg#

@ksiegarnia-kot  zdarzyło nam sie kilka takich pomyłek. My w takim przypadku dzwoniliśmy do klienta i wysyłaliśmy kurierem na własny koszt. Niestety trzeba ponosić skutki włsnych błędów.

oznacz moderatorów

ksiegarnia-kot
#7 Wielbiciel#

dzięki 🙂 ale nie o to pytałam

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#
Przesyłka listowa nie może ważyć więcej niż 2 kg, jest to ograniczenie ustawowe (jest to zawarte w definicji listu). Tak więc nie ma możliwości nadania takiej przesyłki, nawet z dopłatą. Musisz wygenerować nową etykietę na paczkę.
oznacz moderatorów

Reverie73
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

nie zakładam nowego wątku, bo trochę dotyczy aktualnego.

Otóż w zdefiniowanym cenniku przy Allegro przesyłka polecona mam ograniczenie do 4 sztuk. Mam celowo tak zdefiniowane, bo ta przesyłka zgodnie z wymogami poczty ma nie przekraczać 1 kg i sumy 3 boków 70 cm.

Reverie73_0-1705060128699.png

Ale ostatnio jeden z klientów kupił u mnie 20 sztuk tego produktu, mimo, że w cenniku jest ograniczenie do 4 jak wyżej i system pozwolił mu wybrać tę formę wysyłki. Miał Smarta, więc nic nie dopłacił, a ja z kolei nie mogłem wysłać tego jako Allegro przesyłka polecona, bo przekroczyło wagę 1 kg i w końcu wysłałem na swój koszt.

Nr zamówienia: 65ef7e80-afc0-11ee-afcc-9b9dab9ab1b6

Jak się zabezpieczyć na przyszłość przed taką sytuacją? Według mnie system powinien mu zablokować wybranie tej formy wysyłki?...

 

oznacz moderatorów

g_rajnert
#12 Orędownik#

A nie masz czasem 5 wysyłek? i 5 etykiet (?)?

oznacz moderatorów

Reverie73
#9 Pomysłodawca#

Tak, nie zwrócilismy uwagi😁 nauczka na przyszłość, dzięki😊

oznacz moderatorów