anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopłata za źle wybrany gabaryt InPost

rafulka12
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaję w dropshippingu i nie mam możliwości zmierzenia paczki przed wysyłką, dlatego przyjąłem zasadę, że dla każdej paczki wysyłanej InPostem do paczkomatu wybieram gabaryt C. No i dzisiaj zostałem zaskoczony trochę tym, że za określenie zbyt dużego gabarytu niż w rzeczywistości InPost też dolicza dodatkowe opłaty. Są na to jakieś sposoby?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

@rafulka12 niestety nie ma , to jest jedna z wad dropshippingu .... jest jeszcze wiele innych , ale nie w tym temat .

oznacz moderatorów

rafulka12
#9 Pomysłodawca#

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale przecież InPost nie określa minimalnego rozmiaru paczki, jaką można określić np. gabarytem C, a tylko maksymalny rozmiar, czyli nieprzekraczalny.

oznacz moderatorów

wypad_com_pl
#11 Animator#

InPost wprowadził te opłaty celowo ponieważ jak ich nie było w zasadzie większość sprzedawców ustawiała gabaryt "C" nawet przy małych paczkach. Wiązało się to z dużymi kosztami dodatkowymi dla InPost ponieważ musieli podstawiać na transport między oddziałami więcej tirów do transportu. Finalnie okazywało się przykładowo że z oddziału zamiast 3 tirów może jechać 1 bo zawyżone zostały gabaryty. InPost płacił tym sposobem za przewóz powietrza, stąd te opłaty.

oznacz moderatorów