anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostawa za granicę poprzez Allegro Inpost

MAMY ROZWIĄZANIE!
ZeroGluten
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

mam problem - otrzymałem zamówienie z dostawą Allegro miniKurier24 InPost do Berlina.

Z tego co wiem to Inpost nie realizuje dostaw za granicę. Dlaczego przy wyborze tej metody dostawy formularz Allegro pozwala na wpisanie adresu w Berlinie? Powinno to być blokowane juz na tym etapie. Prosze o pomoc co mogę zrobić w tej sytuacji. Koszt wysyłki kurierem za granicę przewyższa przychód z zakupu.

Z góry dziękuję za pomoc!

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
konto zamknięte
Nie dotyczy

@ZeroGluten w tej sytuacji napisz kupującemu, że zgodnie z informacjami podanymi w cennikach dostaw, dotyczą one wysyłki na terenie Polski. Jest to bardzo dobrze widoczne. Napisz również czy w ogóle nie realizujesz wysyłki za granicę, czy ew. możesz mu wysłać, ale za jakąś tam kwotę (jak sobie dokładnie sprawdzisz). W takiej sytuacji nawet jeśli klient będzie wredny i da negatywa, to Allegro powinno go usunąć bo faktycznie, nawet nie powinno być takiej możliwości. Niestety to normalka. Mi jakiś czas temu jakiś koleś z jakiegoś arabskiego kraju kupił przedmiot i wybrał wysyłkę za pobraniem, mimo, iż również cenniki mam tylko dla PL.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

a może ten Berlin to część wsi Harta na Podkarpaciu jest takie miejsce w Polsce

oznacz moderatorów
ZeroGluten
#8 Zapaleniec#

Nie, niestety. Kod pocztowy ewidentnie niemiecki Berlin 😕 

oznacz moderatorów
ZeroGluten
#8 Zapaleniec#

Dziekuję za pomoc! Tak zrobię@

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

tak bywa u mnie często mam klientów z różnych stron świata wpisałem w cennikach koszty wysyłek dla kilku państw z listy allegro bo gdy nie miałem tych cenników to wybierali sami z tych dostępnych krajowych a potem pisałem ile mają dopłacić zwykle było ok. teraz jak trafi się ktoś z kraju z poza listy np.USA to wybiera wysyłkę np.NIEMCY a cenniki są podobne.

oznacz moderatorów