anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD - opłaty za nadanie paczki w sobote

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Wczoraj w jednym z tematów padło takie zdanie

"Otrzymaliśmy potwierdzenie, że naliczone koszty dotyczyły nadania przesyłek w sobotę. Opłata jest naliczana również wtedy, gdy samodzielnie zawozisz paczki do oddziału. Są wtedy przyjmowane i skanowane w sobotę, co oznacza ich nadanie właśnie tego dnia."

@ko_alka @la_nika  @_HolaOla_  proszę o wyjaśnienie kwestii opłat za nadanie w sobote bo nagle powstało kilka niedomówien

Czy samo wygenerowanie etykiety w sobote wiąże sie z dopłatami ?

Czy dostarczenie do punktu odbioru w sobote wiąże sie z dopłatami ?

Jeśli wysyłam zwykłą paczke w piątek ( bez zaznaczania opcji SOBOTA ) ale mimo tego zostanie doreczona w sobote to wiąże sie to z dopłatami ?

Czy kupujący ma możliwość zmiany standardowego terminu doreczenia na sobote i tym samym wiąże sie to z dopłatami po stronie sprzedającego ?

sobota.png

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80340374 Momentem nadania jest zeskanowanie paczki przez kuriera lub w punkcie po dostarczeniu przesyłki przez sprzedającego. Jeśli stanie się to w sobotę, DPD doliczy opłatę. Takiego przypadku dotyczyła moja odpowiedź.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Czyli dostarczenie paczki do punktu w sobote wiąże sie z dopłatami ?

 

@ko_alka @la_nika @_HolaOla_  

Prosze o odpowiedzi na pytania

Czy samo wygenerowanie etykiety w sobote wiąże sie z dopłatami ?

Czy dostarczenie do punktu odbioru w sobote wiąże sie z dopłatami ?

Jeśli wysyłam zwykłą paczke w piątek ( bez zaznaczania opcji SOBOTA ) ale mimo tego zostanie doreczona w sobote to wiąże sie to z dopłatami ?

Czy kupujący ma możliwość zmiany standardowego terminu doreczenia na sobote i tym samym wiąże sie to z dopłatami po stronie sprzedającego ?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80340374 Opłaty dodatkowe są naliczane za nadanie i/lub dostarczenie przesyłki w sobotę. Samo generowanie etykiety tego dnia nie jest dodatkowo płatne. Jeśli nie wybierzesz opcji dostarczenia w sobotę, paczka nie dotrze do klienta tego dnia, a Ty nie opłacisz niewykonanej usługi.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

ok, samo generowanie etykiety jest bezplatne i nie wiążą sie z tym żadne oplaty dodatkowe

a co z dostarczeniem paczki w sobote do punktu odbioru, płatne czy bezpłatne ?

 

+ 2 pytania pomijane

Jeśli wysyłam zwykłą paczke w piątek ( bez zaznaczania opcji SOBOTA ) ale mimo tego zostanie doreczona w sobote to wiąże sie to z dopłatami ?

Czy kupujący ma możliwość zmiany standardowego terminu doreczenia na sobote i tym samym wiąże sie to z dopłatami po stronie sprzedającego ?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80340374 Jeśli nie wybierzesz opcji doręczenia w sobotę, klient jej wtedy nie otrzyma. Napisałam wyżej: Jeśli nie wybierzesz opcji dostarczenia w sobotę, paczka nie dotrze do klienta tego dnia, a Ty nie opłacisz niewykonanej usługi.

Nadanie paczki w sobotę w punkcie odbioru jest płatne - o czym pisałam już w innym wątku, którego fragment tutaj cytowałeś.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Jeśli nie wybierzesz opcji dostarczenia w sobotę, paczka nie dotrze do klienta tego dnia, a Ty nie opłacisz niewykonanej usługi.

więc jeśli nie zaznacze dostarczenia na sobote to nawet jesli bedzie dostarczona to nie ma mozliwosci by sprzedający  został obciążony, zgadza sie ?

Tym samym kupujący nie ma możliwości zmiany standardowego terminu doreczenia na sobote tak by dopłatami został obciążony sprzedający ? zgadza sie ?

 

"Nadanie paczki w sobotę w punkcie odbioru jest płatne - o czym pisałam już w innym wątku, którego fragment tutaj cytowałeś."

@ko_alka @la_nika @_HolaOla_  możecie potwierdzić te opłate za dostarczenie paczki do punktu odbioru w sobote ? Przecież to jest jakiś absurd. 

Co z niedzielą ? Stawka taka sama czy wyższa ?

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80340374 Klient może otrzymać paczkę w sobotę tylko wtedy, gdy wybierzesz tę - dodatkowo płatną - opcję. Jeśli tego nie zrobisz, paczka nie będzie dostarczona w sobotę, a Ty nie poniesiesz kosztów z tym związanych.

Kiedy dostarczasz paczkę do punktu samodzielnie w sobotę, jest ona skanowana/nadawana tego dnia i opłata jest naliczona. Mój wcześniejszy wpis był nieprecyzyjny - chodzi o nadanie w oddziale.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów