anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD - zmiany w sposobie rozliczania oraz zasady promocji

rafi_2004
#9 Pomysłodawca#

Kto pisze te regulaminy dla allegro . Trudno to zrozumieć  . Teraz jest ta zmiana dla DPD i regulamin promocji . Im dłużej to czytam tym mniej rozumiem . Czy o to chodzi dla allegro żeby nie rozumieć  regulaminów ???

Może jest ktoś kto to rozumie ?

Jakaś opinia czy warto w to wchodzić ?

Zrozumieliśmy tyle że że klient kupuje np towar za 100 PLN z dostawą DPD za 12,99 . To my  kupujemy od allegro wysyłkę za 3,99  i nie dostajemy kasy za transport  ?? 

 

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

Adekpol
#13 Ambasador#

Jeśli masz ustawioną dostawę DPD do 12,99 to klient kupujący płaci 8 zł, a resztę z tych 12,99 pokrywasz z własnej kieszeni jako nałożony rabat dla klienta.

 

Taka sama zasada do usług : Allegro Kurier24 InPost, Kurier InPost, Pocztex Kurier24, Kurier DPD, Kurier DHL, Kurier FedEx, Kurier GLS, Kurier TNT Express, Kurier UPS, X-press Couriers

Dodatkowo:

 

- Minikurier do 10,95 za paczkę, klient kupujący za 100 zł zapłaci 8 zł a Ty resztę do 10,95 dopłacasz

 

oznacz moderatorów

peentech
#9 Pomysłodawca#

Przecież już coś takiego było chyba od 1 marca, albo od któregoś lutego.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Minikurier do 10,95 za paczkę, klient kupujący za 100 zł zapłaci 8 zł a Ty resztę do 10,95 dopłacasz

pewnie chodzi o firmy, co? bo jakby mi kupujący nie opłacił 100% przesyłki to paczki by nie dostał 😄

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

To jest tylko w zakupie smart, do tej pory allegro pokrywało całość za smarta teraz udostępniając kuriera obojętnie jakiego łapiącego się cenowo na smarta allegro pokryje 8 zł a resztę do 12,99 pokryjesz ty czyli dopłacisz. Dotyczy to tylko zakupu powyżej 100 zł i jeśli klient ma smarta.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

rafi_2004
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/akcja-promocyjna-dla-zamowien-nieobjetych-allegro-smart-KMOVo5Y...

Na przykładzie paczkomatu. Klient płaci za przesyłkę 8,99.

Rabat w promocji 0,63

Prowizja allegro od przesyłki zgodnie z kategorią np. 7% wyniesie 0.63 (7% z 8,99)

Koszt sprzedającego: 0

Jeśli sprzedajesz w kategorii o niższej prowizji niż 7% wychodzisz na plus.

U mnie prowizja 16%. 16% z 8,99 = 1,44. Rabat w promocji 0,63. Koszt  0,81

oznacz moderatorów

rafi_2004
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

nie za bardzo rozumiem , jak to ma być rabatowane ;D 

Korzystam z DPD , więc dla mnie może być. Ceny mam w sumie porównywalne, więc możnaby skorzystać. Nie widzę dla tej opcji jednak kwoty rabatu do przesyłki. Tylko sumaryczne odjęcie przy 70 szt. 

I tak chyba do końca nie rozumiem , albo po prostu zmęczenie wychodzi 😄 

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@lopes1990 to chyba chodzi o to, że od 2 kwietnia będziemy płacić prowizję od kosztów wysyłki, jeżeli klient nie będzie miał SMART-a. Dlatego ten rabat to może być poprostu zwrot tego co zostanie naliczone przy sprzedaży. 

@_HolaOla_  Czy mam rację?

Endrju
oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@a_brod 

No właśnie ten rabat wydaje się wyższy , ale może coś nie tak interpretuję. 

 

W każdym razie fajnie byłoby jakby ktoś z modów podał prosty kwotowy przykład przy 1 szt. i konkretnej kwocie oferowanego rabatu. 

Oraz informację, czy ten sposób wysyłki poza smart będzie zwolniony od prowizji, przynajmniej w okresie promocyjnym. 

 

 

oznacz moderatorów

RegDos_eu
#9 Pomysłodawca#

Ja się całkiem pogubiłem w tej ofercie.

Proszę allegro lub kogoś ogarniętego o odpowiedź na pytanie odnośnie nowej oferty allegroDPD:

1. czy trzeba mieć umowę z DPD

2. czy trzeba, a jeżeli tak to w jaki sposób zamawiać odbiór

3. ustawiam cenę 11,99 i wtedy klient płaci mi 11,99 a allegro nalicza do rachunku 11,99

4. ustawiam cenę 12,99 i wtedy klient płaci mi 12,99 a allegro nalicza do rachunku 11,99

5. zakładając że spełniam pozostałe warunki smart/kurier to jaką muszę ustawić cenę

6. jak ustawię odpowiednią cenę smart/kurier to za dostawę wpływa zapłata (jak obecnie pocztex czy ruch), czy nie (jak obecnie paczkomaty)

7. i tego w ogóle nie rozumiem i nie wiem jak interpretować, bo moim zdaniem jest to sprzeczne z wcześniejszymi informacjami "Jeśli sprzedający udostępni w swoich ofertach metody dostawy Allegro Kurier DPD oraz spełni   Allegro Smart!, jego oferty oznaczymy ikoną Smart! z kurierem. Po zmianie sprzedający zapłaci za dostawę stałą kwotę 3,99 zł, którą umieścimy w historii operacji na jego koncie Allegro. " -???

oznacz moderatorów

rafi_2004
#9 Pomysłodawca#

Ja to zrozumiałem w ten sposób że klient który ma smart to kupuje produkt z darmową dostawą . My jako sprzedający nie otrzymujemy tych pieniędzy od allegro  i jeszcze płacimy 3,99 za każdą przesyłkę . 

oznacz moderatorów

rafi_2004
#9 Pomysłodawca#

Te dostawy z smart DPD strasznie zawiłe . Plus promocja dla dostaw DPD poza smart.  Żeby to policzyć jak to wychodzi to trzeba równanie kwantowe co najmniej stworzyć . Nie można tego napisać przystępnie ??? A no nie można bo wtedy nie będzie to takie korzystne wiadomo dla pomysłodawców tego rozwiązania . 

 

oznacz moderatorów

APPrestige
#9 Pomysłodawca#

rafi_2004 dobrze to zrozumiałeś, ja dzisiaj dostałem taka sam informacje od allegro na czacie. Przy smarcie DPD o klienta mamy 0 złotych, a do rachunku allegro dolicza nam 3,99. Na pytanie jaki jest sens tej metody dla sprzedającego skoro ma płacić.

Uatrakcyjni to oferty w związku z pojawiającym się na nim oznaczeniem Smart przy danej metodzie dostawy. Są Kupujący, którzy preferują dostawę kurierem.

oznacz moderatorów

keitas
#8 Zapaleniec#

dokładnie 🙂 jesteś 3,99zł w plecy za każda wysyłkę w allegro kurier dpd 

oznacz moderatorów

Delta-M_spzoo
#7 Wielbiciel#

Dokładnie! Te rozliczenia to już rozbój w biały dzień. Podobno sprzedawcy zaczęli to zgłaszać do Urzędu Ochrony Konsumenta i gdzieś tam jeszcze.

oznacz moderatorów

APPrestige
#9 Pomysłodawca#

RegDos_eu Po chacie z allegro nie mam dobrych wieści:

1. nie trzeba mieć umowy

2. trzeba założyć konto w panelu DPD

3. opcja bez smarta, klient płaci 12.99 bo tyle możemy max ustawić  allegro obciąża 11.99, czyli w teorii 1 zł dla sprzedającego, od 2 kwietnia przesyłki bez smarta będą obciążone prowizja wg skali dla przedmiotu połączonego z przesyłka. 

4. jw

5. 12.99 dla DPD

6. klient kupi smartem przez dpd, dostajesz 0 zł od klienta za przesyłkę, a Twój rachunek zostanie obciążony 3,99 zł

Podsumowując, trzeba podnieść ceny za towar, innej opcji nie widzę

oznacz moderatorów

rafi_2004
#9 Pomysłodawca#

Moim zdaniem trzeba to zbojkotować bo to jakaś kpina . Wyciskają nas jak cytrynę.

Podnoszenie cen spowoduje jeszcze niższą sprzedaż przez kanał allegro .

Z chwilę zamiast cokolwiek zarobić na allegro trzeba będzie dołożyć .

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

To wygląda tak jak by ktoś w sklepie wyciągnął mój portfel, z mojej kieszeni i zapłacił jeszcze komuś innemu za zakupy, wtedy jest to kradzież ( i to całkiem powalona) , tutaj rabat dla innej osoby 🤔

 

I'm like wtf? 

oznacz moderatorów