anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD - zmiany w sposobie rozliczania oraz zasady promocji

rafi_2004
#9 Pomysłodawca#

Kto pisze te regulaminy dla allegro . Trudno to zrozumieć  . Teraz jest ta zmiana dla DPD i regulamin promocji . Im dłużej to czytam tym mniej rozumiem . Czy o to chodzi dla allegro żeby nie rozumieć  regulaminów ???

Może jest ktoś kto to rozumie ?

Jakaś opinia czy warto w to wchodzić ?

Zrozumieliśmy tyle że że klient kupuje np towar za 100 PLN z dostawą DPD za 12,99 . To my  kupujemy od allegro wysyłkę za 3,99  i nie dostajemy kasy za transport  ?? 

 

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

RegDos_eu
#9 Pomysłodawca#

Dziękuje za wyjaśnienia.

Sprawa jest więc bardzo prosta. Nie włączam tej opcji, zostaje przy swoim kurierze bez smarta. Mieliśmy przez chwilę kuriera smart (inpost) i zainteresowanie była bardzo słabe (ciężko dociągnąć do 100zł).

Nie zmienia to faktu, że może inni mają większe zainteresowanie.

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Ludzie kupują od 40-41 zł najczęściej 🤣

 

Mi w tym roku zdarzyły się 3 paczki z takim wyborem, jeśli już to ludzie i tak preferują Allegro Kurier czy też zwykłego kuriera (mam taką usługę smart dopisaną do Minikuriera)

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Swoją drogą w tej cudownej informacji jest opisane iż automatycznie zmienią z kurier DPD na Allegro Kurier DPD i maksymalnie można mieć 12,99

 

Maksymalnie aby mieć te dziwne różności czy też więcej nie mogę ustawić

 

W gruncie rzeczy nie mam zamiaru bawić się w przemyślenia do każdego produktu czy mi się opłaca to mieć czy też nie, po prostu pozostawie kuriera DPD w kwocie 15 zł i tyle, jeśli nie będę mógł ustawić na te 15 zł to DPD zniknie z mojej listy kurierskiej

 

Pomijam fakt że ludzie i tak szukają jak najtańszej dostawy, paczkomat/minikurier/allegro inpost to wszystko jest lepsze i wygodniejsze z menagerem 

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

To ja jeszcze poproszę jasno i prosto rozpisane, który koszt przesyłki i kiedy liczy mi się do prowizji.

 

Allegro napierdziela do nas komunikatami, wytycznymi, szukaj se tu, szukaj se tam. Brakuje jakiejś synchronizacji tych działań. Ok, jednego dnia pojawia się informacja o Allegro Kurier DPD. Zdawkowo, bez konkretów, więcej pytań niż odpowiedzi. Dzisiaj już możemy rozmawiać o szczegółach. Może jutro się dowiem z jakiejś oficjalnej tabeli, który koszt (12,99 czy 11,99) będzie się liczył do prowizji, jeśli klient nie skorzysta ze smart!. Czy koszt 3,99 jest objęty prowizją jak cena produktu? 

 

Kurde, allegro, ogarnijcie się. 

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@_HolaOla_ ponawiam pytanie, https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-smart-z-kurierem-od-2-kwietnia-zmieniamy-warunki-rozlic... dalej podaje rozliczanie kuriera dpd w smarcie bez uwzględnienia Allegro kurier dpd. 

Czy koszt wysyłki allegro kurier dpd jest objęty prowizją tak jak cena produktu? 

 

jest 23 marca, niby kiedy raczycie podać konkretną odpowiedź? Osłabia mnie te forum tak swoją drogą. Liczba pytań doskonale pokazuje, jak beznadziejna jest komunikacja ze strony serwisu. Komunikaty i zapowiedzi rodzą więcej pytań niż odpowiedzi, a cała ta zakładka społeczność służy bardziej wylewaniu żali. Nic dziwnego..

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@myslenie-szkodzi zacznijmy od tego, że od dnia 19 marca macie dostępne 4 opcje dostawy:

przed 19 marca

 

od 19 marca

Kurier DPD

Allegro Kurier DPD

Kurier DPD pobranie

Allegro Kurier DPD pobranie

   

Kurier DPD (nowa metoda)

   

Kurier DPD pobranie (nowa metoda)

 
Zgodnie z zasadami programu Smart, przesyłka kwalifikuje się do darmowej dostawy dla Klienta jeśli wysokość transakcji przekracza 100 zł. Wówczas także koszt dostawy dla Sprzedającego wynosi 3,99 zł brutto. w przypadku poniżej 100 zł naliczeniu prowizji podlega całość.
 

Zatem wszystkie metody dostawy są objęte prowizją, bo to prowizja, której podstawą jest całość zakupu. Warto jednak zauważyć, że w Smarcie koszt dostawy dla kupującego to 0zł, dlatego 'prowizja od dostawy' nie zostanie naliczona, bo tutaj całość to tylko wartość towaru. 

Może ten artykuł rozjaśni więcej 🙂 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@cloudcloud dziękuję za odpowiedź. To jeszcze rozważmy taką sytuację - zakup poza smartem, mamy ustawiony koszt dostawy 12,99 (czyli maksymalny dopuszczalny), a kupujemy usługę dostawy od Allegro za 11,99. Prowizja od zakupu zostanie naliczona od której kwoty? Niby pytanie banalne, ale wolę się upewnić. 

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Nie no, ta tabelka jest świetna 😄

Kurier DPD (nowa metoda)

A usuwamy metodę "Kurier DPD ".

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Bardzo dziwny jest kierunek w którym idzie Allegro. Klient płaci za dostawę 0 zł, dostawa kosztuje tak naprawdę 11,99zł, ale my dostajemy 3,99zł, mimo że cenę dostawy można ustawić na 12,99zł. Dochodzą jeszcze dopłaty do DPD, np za paczkę niestandardową (duże, można je dostać za byle co). Nie doczytałem jeszcze czy one rozliczane będą z Allegro bezpośrednio czy z DPD.

Generalnie Allegro zupełnie niepotrzebnie komplikuje sprawę sobie, nam i przewoźnikom. Zmiany zapowiedzieli z 3 dni temu, w sposób tak bełkotliwy, że nic nie zrozumiałem. Pytam na czacie Allegro, facet nie wiedział nawet o co pytam, potem coś ściemniał chyba czytając na bieżąco newsa w innej zakładce. Ostatecznie zbył mnie, żeby pytać w DPD (niezły początek tego jak Allegro samo zajmuje się dostawami). W DPD też nie wiedzą NIC o nowej usłudze.

Nie rozumiem tego zamieszania, zwłaszcza w tym okresie. Nie idźcie tą drogą! Niech Allegro zajmie się swoją platformą, a nie bawi się w jakiegoś półpośrednika usług transportu. Po co? A na co to komu?

@RegDos_eu  "wystarczy nie włączać tej opcji" - i tu uważaj na kolejny absurd tej promocji. Automatycznie pozmieniają DPD -> na Alergro DPD i wprowadzą "nową" formę zwykłe DPD. Więc jak nie chcesz tego zamieszania to musisz zmienić sobie z powrotem na stare (według Allegro nowe) "zwykłe DPD"

oznacz moderatorów

keitas
#8 Zapaleniec#
Do końca marca wysyłasz normalnie, mając ustawione Allegro Kurier DPD z automatu i normalnie dpd nalicza ci koszty jak wcześniej. Od 2 kwietnia się to zmieni, jak pozostaniesz przy Allegro Kurier DPD będziesz rozliczał się z Allegro, czyli do faktury będą doliczać Ci 11,99zł brutto plus dodatki. Przeanalizowałem to wszystko, choć haczyk zapewne gdzieś jest. Mnie np: wysłanie zwykłej paczki kosztuje 11,77zł brutto z Allegro Kurier DPD już będzie kosztowało 11,99zł :lekko_uśmiechnięta_buźka: Czyli nie wynegocjowali nie wiadomo jak rewelacyjnej umowy, albo po prostu zysk ciągną dla siebie :lekko_uśmiechnięta_buźka: Druga sprawa opłaty dodatkowe, jak sms do klienta, paczka niestandardowa itp też są zawyżone. SMS mam gratis u nich 0,4zł / nie standardowe które niestety się zdarzają. Mi dpd bierze 5zł oni kasują 10zł :lekko_uśmiechnięta_buźka: Druga kwestia to pobranie DPD tutaj to już przesadzili. Za normalną paczkę DPD pobranie płacę 13,75 u nich 15,99 :lekko_uśmiechnięta_buźka: Nikt nie wspomina o tym czy są dopłaty za pobranie płacone kartę czy gotówką a jest spora różnica w cenie. Fakt jest taki, że jeśli chcesz mieć kuriera DPD w smarcie co jest kuszące dla kupujących od 1 czerwca musisz wejść w Allegro Kurier DPD i płacić allegro za koszty wysyłki. Czyli jak kupujący kupi coś i będzie miał wysyłkę w allegro smart zapłacisz za wysyłkę rzekomo 3,99zł ( bo resztę 8zł dopłaci allegro + dodatkowe koszty ( i tu może być niemiłe zaskoczenie w kolejnym miesiącu rozliczeniowym. Podsumowując na każdej wysyłce smart będziesz w plecy 3,99zł bo jak to allegro ładnie pisze "dajesz rabat klientowi" :lekko_uśmiechnięta_buźka: Wcześnie miałem kuriera po 13-14zł i było to bezpieczne ( wychodziło na 0 przy ewentualnych dodatkowych kosztach Teraz każda wysyłka kurierem dpd allegro smart będzie cie kosztowała 3,99zł. Allegro zrealizuje ci wysyłkę ale twoim kosztem. Fajnie jest z inpostem, pokrywają cały koszt allegro smart 8,99zł i to jest uczciwe Allegro kurier DPD trochę okradanie sprzedającego, swoim zyskiem przez nabijanie kupujących smartem i lepszymi warunkami umowy DPD której nikt nie pozna :lekko_uśmiechnięta_buźka:
oznacz moderatorów

koliber24pl
#7 Wielbiciel#

Szanowni Państwo,

 

Czy ktoś orientuje się kiedy Allegro DPD zostanie dodany jako forma dostawy z Allegro?

Na jednej z moich Aukcji dodałem opcję "Allegro Kurier DPD" oraz "Allegro Kurier24 InPost". Oznacza to, że udostępniam dwie formy dostawy Allegro. Niestety następnego dnia dalej w jakości sprzedaży nie nastąpiła zmiana "in plus" w parametrze "Metody dostawy - dostawa z Allegro". Wnioskuje z tego, iż forma ta nie jest przez system badania jakości brana pod uwagę jako oficjalna forma dostawy z Allegro.

Z góry dziękuję za informacje.

Z poważaniem

Łukasz

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@koliber24pl od 19 marca powinieneś widzieć wszystkie 4 możliwości.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

koliber24pl
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź nie mniej:

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/jakosc-mojej-sprzedazy/jakosc-mojej-sprzedazy-obszar-atra...

 

Allegro Kurier DPD nie jest tutaj wyszczególniony. I wprowadzenie do oferty, która do tej pory miała np. Kurier DPD -> Allegro Kurier DPD + Allegro Kurier24 InPost nie poprawiło wyniku w jakości sprzedaży.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@koliber24pl wpływ na jakość sprzedaży ruszy zgodnie z terminowym wejściem całego systemu w życie, czyli 2.04 🙂 Artykuł zostanie wtedy zaktualizowany. Dziękuję za czujność 🙂 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów