anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja z kupującym, problem z kupującym.

Szymi0110
#8 Zapaleniec#

Witam, sprawa wygląda tak, sprzedałem przedmiot na allegro lokalnie za 120zł, kupujący zapłacił i umówiliśmy się na wysyłke przedmiotu dziś rano, wysyłka miała się odbyć przez mail, chciałem dziś wysłać przedmiot jednak patrzę a kupujący otworzył dyskusje z allegro i mną, w której napisał że nie wysłałem mu jeszcze przedmiotu, a umawialiśmy się na dziś, i napisałem że wyślę przedmiot od razu tylko proszę o adres mail żeby móc wysłać przedmiot. I kupujący nagle napisał w dyskusji że on nie chce tego przedmiotu i chce zwrotu, bez żadnych podstaw po prostu chce zwrot i tyle, ja już mam pieniądze na koncie bankowym za aukcje, i nie dam mu zwrotu, po prostu nie chcę i tyle, i napisałem że nie mam obowiązku do zwrotów. Poprosiłem się o włączenie do dyskusji allegro, włączyli się i napisali że nie ma takiego prawa abym musiał przyjąć zwrot, I tylko to napisali, ponownie zapytałem czy kupujący poda maila i będę mu mógł wysłać jego przedmiot, odpisał że nie poda maila. Co w takim przypadku mam zrobić. Kupujący dodał że zakup zrobił ktoś inny a nie on, i został on okradziony jeszcze ze swoich pieniędzy na koncie bankowym, co już nie jest kompletnie w moim interesie, nic mi do tego że został okradziony, wydaje mi się że po prostu kupujący chce zwrotu bo jego dziecko kupiło tą aukcje bez jego wiedzy i zapłaciło. O zwrocie nie mam mowy bo zostałem oskarżony o to że jestem złodziejem i na pewno to ja ja tą osobę okradłem z pieniędzy na koncie bankowym co jest po prostu nonsensem. Co mogę uczynić ? Co będzie z tą sprawą dalej ? Proszę o pomoc gdyż nie mam już siły się handryczyć z kupującym. Dodam jeszcze raz że przedmiotu nie wysłałem ponieważ kupujący napisał że on maila nie poda więc nie mam mu jak wysłać przedmiotu.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

markam43
#13 Ambasador#

@Szymi0110 Teoretycznie zwrotu jako osoba prywatna przyjąć nie musisz, ale jeśli jest już otwarta Dyskusja i nie masz tego maila do wysyłki to nie wyślesz, a wtedy kupujący może wystąpić o rekompensatę z POK. Nie musi, ale może ją dostać. Allegro wtedy nie musi, ale może wymagać od Ciebie zwrotu wpłaty. Poza tym POK to także inne kłopoty dla sprzedającego. POK w tym przypadku nie jest pewny, ale możliwy.

oznacz moderatorów

Szymi0110
#8 Zapaleniec#

teoretycznie to tego maila mam bo jest w danych kupującego po zakupie, i drugiego maila na które mam wysłać przedmiot też mi podał, ale mam wysłać przedmiot gdy on chce zwrotu ? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Szymi0110 Najlepszym rozwiązaniem i najbardziej korzystnym jest dla Ciebie oddać mu kasę. Złoży wniosek do POK i jak Allegro zwróci mu kasę to zażądają jej od Ciebie, mogą Ci zablokować konto. Oczywiście nie masz obowiązku przyjmowania zwrotu. Zrobisz jak chcesz.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Szymi0110 napisał: "Witam, sprawa wygląda tak, sprzedałem przedmiot na allegro lokalnie..."

Witaj. Czy chodzi o konto na Steamie?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Szymi0110
#8 Zapaleniec#

Zrobiłem zwrot środków kupującemu poprzez przelew bankowy.

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@Szymi0110 No i bardzo słusznie, problem z głowy 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Szymi0110 jak Ci kupujący wstawia takie bzdury to idź na policję z jego danymi i złóż zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - bo przecież Ci o tym Kupujący pisze

Nie bądź prosiak i pomóż Kupującemu skoro tego nie potrafi zrobić

jak mu policja zabierze do ekspertyzy komputery i smartfony to nie będzie takich bzdur pisał

a za teksty w stylu " zostałem oskarżony o to że jestem złodziejem i na pewno to ja ja tą osobę okradłem z pieniędzy na koncie bankowym"

to tylko dojdą Kupującemu dodatkowe paragrafy

jak zapytałem w podobnym przypadku Kupującą o imię syna , który jej się włamał na komputer bo chciałem iść zgłosić przestępstwo - traktując jej informację powaznie

to od razu była inna rozmowa i przepraszanie, że ona tak tylko pisała

 

oznacz moderatorów

Szymi0110
#8 Zapaleniec#

Gdybym wiedzial wczesniej....

trudno zrobilem już zwrot bo wiedzialem ze latwo nie bedzie a nie chcialo mi sie naciągac z ta babą, bo widac bylo ze inteligencja to za bardzo nie swieci.

oznacz moderatorów