anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dział Bezpieczeństwa tragiczny poziom pomocy.

Universal-am
#9 Pomysłodawca#

Witam wszystkich. Na wstępie ostrzegam może być dość długo.

Moje problemy zaczęły się dnia 05.05.2020 o godzinie około 23.00. Dostałem informacje ze moje konto zastało zawieszone. Pomyślałem okej może czegoś nie uzupełniłem / nie dopełniłem. Okazało się że moje konto na Allegro zablokował cudowny dział bezpieczeństwa.Po wymianie kilku e-maili z kilkoma osobami z owego działu ( czasami odpisują co 5 min czasami co 6 h a czasami wcale) poprosili o wysłanie zdjęcia dowodu osobistego co już było dla mnie mega dziwna sprawą bo od dnia 12 lipca 2019 o kopie  dokumentów tego typu mogą

prosić tylko i wyłącznie banki.Ale pomyślałem okej co mi szkodzi wyśle i szybko załatwię sprawę żeby odzyskać konto.Żebym wtedy wiedział jak bardzo się myliłem.. Pierwsze zdjęcie dowodu przód i tył "sklejone" w jedno zdjęcie odpowiedź z owego działu : zdjęcie modyfikowane nie może być. Okej wysyłam po raz 2 odpowiedź po kilku godzinach( oczywiście to nie jest cytat z owej wiadomości ale w tym kontekście .Pełną korespondencję chętnie pokaże zainteresowanym osobom z Allegro bo to co tam się dzieje to jeden wielki dramat): zdjęcia złe zdjęcia sformatowane do kosza. W miedzy czasie wykonałem już 2 telefony na infolinie Allegro z prośbą o pomoc bo sytuacja dla mnie abstrakcyjna. Ale niestety efekt mizerny ponieważ Panie na infolinii tak jak myślałem nie mają na tyle "władzy" żeby jakkolwiek wpłynąć na ten dział a możliwości rozmowy telefonicznej z owym działem a tym bardziej z kierownictwem BRAK. (Bardzo serdecznie pozdrawiam Panie bo na prawdę były zaangażowane i czuć było od nich chęć pomocy i zrozumienie  niestety nie pamiętam Imion ale należy im się solidna premia. EDIT:Jedna z Pań to Pani Karolina SERDECZNIE POZDRAWIAM 🙂 ) Wysłałem po raz trzeci zdjęcia dowodu ( najnormalniejsze zdjęcie zrobione telefonem przesłane na komputer i wklejone w  wiadomość e-mail) po raz kolejny odp po kilku godzinach że zdjęcia nie spełniają wymogów. Pod większością e-mail był podpisany Pan Marek. Nie dostałem od owego pana żadnych wyjaśnień co nie pasuje Panu w tych zdjęciach tylko bezceremonialnie wkleił mi link do "reklamacji" i "jak się nie zgadzasz z moją decyzją to pisz reklamacje i czekaj se 14 dni na odpowiedź ( nie było to oczywiście napisane dosłownie ale tak to odebrałem)

Tu wkleję cytat owej wiadomości pozostawię go do oceny indywidualnej każdemu :

Dziękuję za dosłanie zdjęć. Zostały usunięte.

Niestety ponownie, nie spełniają one wymogów technicznych, dlatego weryfikacja zakończyła się negatywnie i konto nie zostanie odwieszone. 

Chcąc napisać odwołanie od mojej decyzji, proszę skorzystać z formularza kontaktowego:

TUTAJ BYŁ WKLEJONY LINK

W związku z trybem rozpatrywania odwołań udzielenie odpowiedzi może trwać nawet do 14 dni roboczych.

Podpisano Pan Marek

Po tym e-mailu moja złość osiągnęła szczyt. Zero wyjaśnień ze strony mega "uprzejmego" Pana.

Zerowa chęć pomocy rozwiązania sprawy i przeciąganie jej w nieskończoność.

Wyślij reklamacje i nie zarabiaj 2 tygodnie super dziękuje za pomoc 🙂 

Po tym e-mailu kolejny telefon na infolinie. ( niestety nadal bez zmian panie nie mogą dać kontaktu do kierownictwa a szkoda)

Wysłałem plik z 10 zdjęciami dowodu w różnym oświetleniu , z bliska , z daleka , z fleszem i bez

(  może jakimś cudem trafię w wymogi owego Pana co do robienia zdjęć ) 

Jednak e-mail pozostał bez odpowiedzi a wysłałem go 4 h temu.

Pisze to ponieważ czuje się już tak bezsilny że nie wiem co robić, Konto zostało mi zablokowane bez powodu ( niby w celu dodatkowej weryfikacji) . Dogadać się jak człowiek z człowiekiem z działem bezpieczeństwa się

nie da. Kontaktu telefonicznego do nich brak. Panie z infolinii bezsilne ( tu nie mam pretensji domyślam się że to nie ich kompetencje). Możliwości kontaktu do przełożonych brak ( chyba że przez ten śmieszny formularz który dostałem w linku i czekaj se pan 14 dni na odpowiedź , ale pewien nie jestem czy trafia to gdzieś"wyżej") To może ktoś mi w końcu kompetentny tutaj udzieli odpowiedzi albo skontaktuje się ze mną na mój adres e-mail albo w końcu ODBLOKUJE MI KONTO bo w tej sprawie tylko i wyłącznie o to chodzi.

Chce odzyskać konto i zacząć zarabiać bo jak wiadomo niestety człowiek musi jeść pić i płacić rachunki a za pisanie e-maili mi  nikt nie płaci.

Dla zainteresowanych sprawą chętnie udzielę wszelkich wyjaśnień bo mam  już po prostu dość proszenia się"działu bezpieczeństwa" o oddanie konta które zostało mi zabrane tak naprawdę bez żadnej przyczyny.

Serdecznie pozdrawiam !!

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

kostas11
#21 Demiurg#

@Universal-am nie dziw się dwa tygodnie temu złażona firma, konto świeże, sprzedajesz telefon, klient zgłasza się do allegro bo nie dostał w weekend majowy i masz od razu blokadę 😞 standardowa procedura dziwię się że skan dowodu im nie pasuje ?

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Universal-am
#9 Pomysłodawca#

Zdjęcia dowodu ( nie skan) im nie pasują 🙂 a widać na nich dokładnie cały dowód więc nw dla czego robią mi problem i nie chcą mi odblokować owego konta, a zdjęć wysłałem im jednego i tego samego dowodu osobistego ( oczywiście mojego) chyba z 15 już w sumie. Ostatni e-mail 5 h temu i odpowiedzi brak. Nadal czekam na kogoś kto w końcu mi pomoże załatwić tą sprawę bo po prostu nie zarabiam i jestm w kropce.

EDIT 1: Ciężko wysłać coś w weekend majowy 😉 ale komentarz został pozytywny.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

mozliwe, ze trzeba czekać aż skończy sie okres bez prowizji dla nowych firm

 

z tym skanem dowodu to lekkie przegięcie

"zdjęcie modyfikowane nie może być" - no i własnie  tutaj powinieneś zmodyfikować. Nanieść znak wody, napis kopia, wypikselować coś co jest zbędne do ustalenia tożsamości itp

Wysłałeś ~15 skanów.Nie wiesz komu.Nie wiesz czy ten czlowiek za tydzien nie zmieni pracy.

oznacz moderatorów

Universal-am
#9 Pomysłodawca#

Pisałem o tym to jest chore i niezgodne z prawem, a Oni tego wymagają i pomimo wysłania zdjęć BEZ ŻADNEJ MODYFIKACJI ( dla nich modyfikacja jest nawet tu cytat z meila "kompresja zdjęcia" ) konta nadal nie odzyskałem tak samo jak i nie uzyskałem żadnej pomocy i odpowiedzi na e-mail. Wysłałem bo zależało mi i nadal w sumie zależy na szybkim odzyskaniu konta.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

podoba mi się komentarz jaki otrzymali Państwo od Kupującego

""Wystawiłem negatywną ocenę po czym otrzymałem sensowne wytłumaczenie na temat opóźnienia wynikającego z weekendu majowego i zmieniam na pozytyw. "

ale na poważnie

zażądaj podstaw prawnych żądania tego typu skanów z zaznaczeniem, że przekażesz odpowiedź do właściwych organów kontrolnych, które mogą sprawdzić czy serwis Allegro działa zgodnie z prawem

Zażądaj wyjaśnień od Inspektora ochrony danych osobowych serwisu allegro

i domagaj się odpowiedzi ile osób ma dostęp do Twoich danych osobowych

złóż skargę do giodo na praktyki serwisu - trzeba coś tam zapłacić ale nie jest to wysoka kwota

https://samorzad.infor.pl/sektor/organizacja/prawo_administracyjne/744990,Jak-zlozyc-skarge-do-GIODO...

 

 

oznacz moderatorów

Universal-am
#9 Pomysłodawca#

I to już jest coś 🙂 dziękuje za odpowiedź.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Universal-am Osobiście kontaktowałam się w Twojej sprawie z Działem Bezpieczeństwa i wiem, że otrzymałeś już odpowiedź na swoją ostatnią wiadomość. Jeśli nie zagasz się z przedstawioną decyzją, pozostaje złożenie odwołania poprzez ten formularz. Mogę Cię zapewnić, że wówczas sprawa trafia do przełożonego osób, z którymi dotychczas rozmawiałeś. Dodam jeszcze, że tym razem Twoje zgłoszenie rozpatrywała inna osoba niż Marek, ale stanowisko i decyzja w tej sprawie zostały podtrzymane. 

 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Dobry dzień 🙂 , rozumiem stanowisko serwisu w sprawie bezpieczeństwa, ale to wysyłanie zdjęć dowodu to "cienki lód"...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Hej @pinsplash 🙂 Zgadzam się, dlatego dostęp do nich mają wyłącznie pracownicy Działu Bezpieczeństwa, a po weryfikacji sprawy są one zawsze usuwane. Niestety w niektórych sprawach, innych metod sprawdzenia po prostu nie ma. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Universal-am
#9 Pomysłodawca#

Teraz kazali wysłać selfie z dowodem :)(  TAK DOBRZE CZYTACIE SELFIE Z DOWODEM ) Ale okej wysłałem. Odpowiedź z rana  odrzucono.Ponownie brak informacji o powodzie odrzucenia owego zdjęcia. To jakiś śmiech na sali i na siłę przeciąganie sprawy. Tylko nie wiem dla czego.I co mi da wysłanie tego śmiesznego formularza ? Że będę czekał 2 tygodnie oni łaskawie w odpowiedzi podadzą powód odrzucenia ( akurat 2 tyg zleci) i każą wysłać ponownie i koło sie zamknie ? Sory bardzo nie ze mną taka zabawa troche czasu w tym siedzę i wiem jak to działa i za wczasu zgłoszę po prostu koleną prośbę o weryfikacje bez składania żadnej reklamacji 🙂 Bo na te zgłoszenia muszą odpowiadać a na reklamacje nie . Wasza polityka w tej sprawie jest dla mnie chora i nie zrozumiała nie tylko ja tracę pieniądze ale też wy ! Okej rozumiem przeciąganie bo darmowe wystawianie ( prawdopodobnie o to chodzi , jeśli to jest to to odblokujcie mi konto i wyłączcie ten pakiet darmowych wystawień mam go w nosie mogę płacić prowizję  ) . Pomijając fakt że wyróżniam owe oferty więc prowizje i tak pobieracie i normalnie za nią płacę. W takim razie nie pozostanie nic innego jak zgłoszenie kolejnego formularza albo czekanie aż w końcu ktoś kompetentny się w końcu skontaktuje bo jak narazie to wiem tyle że zablokowali konto "bo tak" i zdjęcia im nie pasują "bo tak" Edit 1: Przepraszam podali jednak że konto zostało zablokowane na podstawie  artykułu 8.7. Okej wszystko fajnie ale na dal nie wiem co jest nie tak ze zdjęciami łącznie dostali ich już z 17. Włączając to selfie z dowodem ( Śmiechłem jak to przeczytałem za pierwszym razem).

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

poważnie @Universal-am 

selfie z dowodem ????

 

jutro będzie selfie z dowodem i ze zdjęciem aktualnej pierwszej strony gazety (jak u porywaczy w filmach)

lub nowocześnie selfie ze zdjęciem aktualnej strony allegro

@_HolaOla_ @cloudcloud pomóżcie człowiekowi bo to nie jest śmieszne

oznacz moderatorów

Universal-am
#9 Pomysłodawca#

XDD.pngJuż załączam screna dla osób które nie wierzą 

oznacz moderatorów

Universal-am
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście konto nadal zablokowane bo jedyną odp jaką otrzymałem to "konto zostanie nadal zablokowane" ( pomimo kolejnej prośby i informacji że zmuszają mnie do "kontaktu" w formie prawnej. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@RED Tak jak pisałam, działałam już w tej sprawie w Dziale Bezpieczeństwa, ale w tym konkretnym przypadku, nie mam możliwości, aby bardziej pomóc. Sprawa jest poważna, a ja tutaj niestety nie mogę zdradzać jej szczegółów. @Universal-am nie przedstawił niektórych informacji, o które prosił Dział Bezpieczeństwa (i nie mam na myśli tutaj zdjęcia), stąd też decyzja, o której został poinformowany. Odwołanie od decyzji pracownika już do nas wpłynęło, więc proszę o cierpliwość. Autor wątku na pewno otrzyma na nie odpowiedź. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Universal-am
#9 Pomysłodawca#


Sprawa jest dość poważna ? Nie możesz zdradzić szczegółów?  Szkoda ze nikt mi tych szczegółów nie może zdradzić i nic nie wiem. "nie przedstawił niektórych informacji, o które prosił Dział Bezpieczeństwa" Jaskich informacji ? Bardzo chętnie przedstawię widzieliście już nawet moją piękną "gębę" więc już nic mi nie straszne 😉 Także dalej czekam na kolejne "super" pomysły. I proszę nie robić z tego tajemnicy albo jakiejś zagadki bo mogę wkleić wszystkie e-maile od początku skoro Pani twierdzi że coś ukrywam i jeśli ktokolwiek wskaże mi miejsce gdzie nie udzieliłem odp na wasze pytanie ma u mnie przysłowiową ( i nie koniecznie przysłowiową ) "flaszkę". A co do reklamacji miałem inne wyjście niż ją zgłosić ? Jest to ostatnia rzecz jaką mogę zrobić po za interwencją prawną, 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ale cyrk! Zdjęcie twarzy, dobrze, że nie d….  🙂  Niedługo może będą chcieli zdjęcie całej rodziny z dowodami w rękach przy włączonym laptopie z otwartą stroną Allegro po zalogowaniu i z rozłożonymi na dywanie telefonami do sprzedania 😄

oznacz moderatorów

Universal-am
#9 Pomysłodawca#

Proszę się nie śmiać. W pierwotnej wersji chcieli zdjęcie dowodu leżącego obok towaru którym handluje 😉  Za moment załączę zdjęcie. ( i od teraz będę tak robił i będę załączał zdjęcia skoro sprawa jest tak "poważna" a ja niby coś ukrywam to będę podpierał moje słowa dowodami 🙂 

oznacz moderatorów

Universal-am
#9 Pomysłodawca#

Edit.1 Nie mogę namierzyć tego e-maila obiecuje go załączyć od razu jak uda mi się go naleźć 🙂 Bo niestety tych e-maili zostało wysłane bardzo dużo. 

oznacz moderatorów