anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzień dobry. W tej chwili nie mogę odnowić niektórych naszych ofert

Luniko-handmade
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. Jesteśmy producentem ręcznie robionej galanterii skórzanej. W tej chwili nie mogę odnowić niektórych naszych ofert. Kiedy próbuję odnowić ofertę, otrzymuję następujący komunikat 

Wystąpił błąd - Podany EAN (GTIN) jest niepoprawny. Podaj EAN (GTIN), który istnieje w bazie GS1. Dowiedz się więcej https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/parametry-w-allegro-K6Dv4K4KZsP#czym-jest-ean-gtin

Ale jesteśmy producentami ręcznie robionych produktów. Tworzymy produkty w bardzo ograniczonych ilościach i głównie na zamówienie ze spersonalizowanymi grawerami.

Nie mamy zasobów, aby zarejestrować każdy produkt w bazie danych GS1

Jak sprzedawać produkty handmade na Allegro? Dziękuję

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Kupując EAN albo Allegro Lokalne.

oznacz moderatorów

Luniko-handmade
#9 Pomysłodawca#

Wydaje mi się, że dyskryminuje to małych producentów. Jeśli mam 360 produktów w asortymencie to muszę kupić 360 kodów? To doprowadziłoby każdego do bankructwa.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dzień dobry @Luniko-handmade, przykro mi, ale EAN zarejestrowany w GS1 jest podstawą, aby dodać przedmiot do katalogu Allegro i wystawić ofertę. Jeśli nie macie możliwości wykupienia kodów pozostaje sprzedawanie na Allegro Lokalnie.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Luniko-handmade
#9 Pomysłodawca#

Czyli interes małych firm nie jest w żaden sposób brany pod uwagę? Czy jesteśmy wyrzucani z serwisu tylko dlatego, że jesteśmy zbyt małą firmą dla Allegro? Z tego co wiem, Allegro Lokalne dopuszcza tylko 200 przedmiotów. To bardzo ograniczające.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Luniko-handmade tak, maksymalna ilość ogłoszeń na Lokalnie to 200.
Absolutnie nie jesteście wyrzucani z Allegro, wszystkich obowiązują takie same zasady, a jako producenci powinniście mieć wykupione kody w bazie GS1, nie ma to związku z wielkością firmy. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Luniko-handmade
#9 Pomysłodawca#

Lunikohandmade_0-1707053152504.png

Dziękujemy za odpowiedź. Czy mogę kupić jeden numer dla wszystkich moich produktów (opcja  )?

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Luniko-handmade przykro mi, ale nie. Każdy produkt powinien mieć osobny EAN. Parametr EAN to często parametr identyfikujący, a z jednym produktem może być połączona ograniczona ilość ofert, więc jeden kod EAN dla wszystkich produktów nie rozwiąże tego problemu. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Luniko-handmade
#9 Pomysłodawca#

Ile produktów można przypisać do jednego kodu? System oferuje te opcje 10, 100, 1000 i więcej? Mam 350 produktów w asortymencie. Niektóre z nich to identyczne produkty z różnymi obrazami. Na przykład prezent dla piłkarza to portfel z piłką, prezent dla wędkarza to ten sam portfel z karpiem, prezent dla myśliwego to ten sam portfel z dzikiem itd. Przepraszam za dużo pytań, ale naprawdę chcę zrozumieć tę kwestię. Bardzo dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów

Luniko-handmade
#9 Pomysłodawca#

Lunikohandmade_0-1707054282165.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Luniko-handmade nie ma sprawy! Dobrze, że dopytujesz, czy oferty wystawisz w kategorii: Moda -> Odzież, Obuwie, Dodatki -> Galanteria i dodatki -> Portfele? 
Każdy model powinien mieć inny kod EAN, czyli ten dla piłkarza i ten dla wędkarza itd. powinny mieć inny EAN. Do jednego produktu możesz mieć maksymalnie podpięte 5 ofert. 

 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Luniko-handmade
#9 Pomysłodawca#

Tak, to nasza główna kategoria. Dziękujemy za informację. Zaczynam rozumieć, jak to działa. Ostatnie pytanie wyjaśniające. Co z wariantami produktów? Na przykład, mam portfel jako prezent dla wędkarza, portfel może być wygrawerowany z pięcioma różnymi wizerunkami karpi. Wcześniej mogłem połączyć produkt w jeden z pięcioma wariantami. Co powinienem zrobić w takim przypadku? Bardzo dziękuję

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Luniko-handmade czy te produkty różnią się np. kolorem? Jeśli każdy portfel będzie miał swój EAN i będzie dodany do katalogu, wówczas będziesz mógł połączyć je w ofertę wielowariantową, ale musi w niej występować jakiś parametr identyfikujący np. rozmiar lub kolor. Wszystko o łączniu ofert w wielowarianty produktowe znajdziesz tutaj.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Luniko-handmade
#9 Pomysłodawca#

Bardzo dziękuję!

oznacz moderatorów