anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzisiaj zostałem oszukany.

Client:54077084
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry wszystkim,

 

Bez bicia przyznaje się - dzisiaj zostałem oszukany.

Wystawiłem towar, który to wysyła się poprzez wymianę na steamie. Kupujący kupił poprzez przycisk "kup teraz" na allegro lokalnie i dostałem wiadomość mail oficjalną od allegro, że rozpoczyna się transakcja płatnicza. 

Mail był rzeczywiście od allegro, ucieszony więc dostałem drugiego, że transakcja jest przetwarzana.

Dostałem trzeciego (podrobionego), że pieniądze będą dostępne od jutra na allegro finanse. (warto dodać, że pierwszy raz sprzedawałem coś na allegro).

Dostałem również innego maila, w którym to zostałem zgłoszony, bo nie wysłałem przedmiotu natychmiastowo. To był fakt, bo rzeczywiście nie miałem dostępu do komputera przez dłuższy czas. Ten mail również był podrobiony.

 

Poleciałem na to - wysłałem przedmiot i dopiero po czasie coś mnie drgnęło, żeby się zagłębić i zobaczyłem, że skrzynka NIE jest od allegro. Zostałem oszukany. Nie dostanę tych pieniędzy.. oczywiście allegro nie ma ochrony sprzedających więc jedyne co zrobili to zablokowali konto.

 

Polecili mi iść na policje i dlatego zakładam ten temat, drodzy użytkownicy czy istnieje jakakolwiek szansa, że z tej sprawy coś lepszego wyniknie niż strata czasu? Nie mam żadnych danych kupującego, allegro powiedziało, że dane udostępni dla policji kiedy zacznie się sprawa - a jak podał fałszywe np. Jan Kowalski to co? Nic?

 

Jak myslicie, warto interweniować czy popukać się w czoło i zapomnieć jak najszybciej o sprawie.

Wartość przedmiotu to około 500-600 złotych, nie jest to fizyczny przedmiot tylko skórka w grze. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:54077084   Aż się chce napisać, że niewarta skórka wyprawki 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Client:78517438
#1 Nowicjusz#

Zgłaszaj,  możesz nie być jedyny

oznacz moderatorów

miskoo96
#7 Wielbiciel#

@Client:54077084 

Wczoraj spotkała mnie identyczna sytuacja. Wartość skina 600 złotych. Dałem się zrobić w jajo jota w jotę jak Ty...

Dopiero po sprawdzeniu skąd był wysłany mail "szybkoityle5@int.pl" zajarzyłem, że coś jest nie halo,ale było już za późno... 

oznacz moderatorów

Client:54077084
#7 Wielbiciel#

Tez był to mail z końcówka int.. czy to była ta sama osoba? Ogólnie jestem  ciekawy czy policja bawi się w jakieś namierzanie IP, albo nawet kontaktowanie się ze Steamem? 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zgłoście szybko typa na policję ,wygląda na to że mógł obrać ze skórki więcej osób .

oznacz moderatorów

miskoo96
#7 Wielbiciel#

Jedyne czego jestem pewien, to że sprawa na policji będzie się ciągnęła z rok jak nie dłużej. 

oznacz moderatorów

0805646
#7 Wielbiciel#

To nie wasza wina **piiip**ka firma allegro w której kupowałem prawie 15 gdy mnie oszukali nie zrobiła nic interesuje ją tylko zysk a nie wy bardziej są za sprzedającymi niż za wami napewno się spotkaliście z tym że nieraz wystawiliście złą opinie sprzedającemu ku przestrodze innym została wymazana przez allegro co tu dużo mówić mają nas za baranów

 

oznacz moderatorów