anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwna faktura od Allegro

helpop
#1 Nowicjusz#

Hej, mam pytanie za co została mi wystawiona faktura "Zapewnienie funkcjonalności i usług dostępnych na platformie handlowej Allegro.pl" na 216,31zł i 39,00zł. Czy jest tutaj jakiś moderator który mógłby mi to sprawdzić? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@helpop 

Sam sprawdź za co te opłaty, tutaj : https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Tak na zasadzie podłączenia się pod temat:

czy nie można by było na fakturze wyodrębnić kosztów Grupa: Usługi Dostawy. Do księgowości musze zawsze dostarczać raport pokazujący te koszty bo to inna grupa rodzajowa kosztów w planie kont.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

kolejny przykład nowomy allegro

nazwa usługi została zmieniona by nie można było jej kwestionować lub żądać zwrotu na zasadzie odstąpienia od umowy

kolejny kamyczek do ogródka serwisu - cytując z pamięci wypowiedź admina na tym forum - na allegro zawsze płaci się prowizję a zwrotu to udzielane rabaty

oczywiście do faktury rozliczenie kosztów nie jest dołączane - bo i po co - jeszcze by się ktoś odwołał

może uokik czy uke zmusi serwis by podawał przy fakturze rozpiskę z wszystkimi kosztami mającymi wpływ na kwoty na niej uwidaczniane

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@RED teoretycznie specyfikacja pod fakturę jest dostępna. Co miesiąc ja pobieram i generuję raport do księgowości. 

Dla wielu rozbicie na fakturze byłoby jednak ułatwieniem w ustaleniu podziału źródeł kosztów bez importowania plików csv i budowana pivot'ów. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@helpop Sprawdź proszę jakie daty wystawienia mają te faktury. Według moich informacji fakturę na tę kwotę 216,31 zł wystawiliśmy 31.03.2020 r., natomiast na kwotę 39,00 zł 04.05.2020 r. Obie już opłaciłeś 🙂 

 
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów