anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwny e-mail kupującego

miro88
#7 Wielbiciel#

W mailu o temacie: Sprzedałeś przedmiot przez Kup Teraz

otrzymuję dane kupującego.

Skąd się bierze dziwny adres e-mail typu: 9rto7l+75c46bb10 @ allegromail.pl ?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mikeza
#20 Guru#

odpowiedź jest bardzo prosta, bo allegro chce ograniczać kontakt na linii sprzedający - kupujący, żeby nie dopowadzać do zakupu poza aukcją, dodatkowo filtrować i sprawdzać treść wiadomości. Jest jeszcze kwestia smarta i wysyłek - import przesyłek allegro jest między innym na podstawie tego unikatowego adresu mail. A tak na marginesie ile ja mam problemów z tymi adresami mailowymi, wielokrotnie kupujący piszą mi wiadomości na ten dziwny adres, a one nie dochodzą i są zdziwieni, że sobie wymyśliłem taki mail, ja również często mam zwroty wiadomości za takich maili.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro szyfruje jego prawdziwy adres e-mail abyś nie wysyłał propozycji zakupu poza allegro. Jeśli taka propozycja padnie, kupujący nie otrzyma Twojej wiadomości. To taka allegrowa cenzura.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Potrzebny do:

Firm przewozowych gdzie rozpoznają że to przesyłka allegro do rozliczenia

Żeby maile przechodziły przez allegro zapobiega to sprzedaży poza allegro 

Do Centrum Wiadomości

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/kontakt-z-klientem/jak-wyswietlamy-adresy-e-mail-w-koresp...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

eSKLEP24online
#8 Zapaleniec#

Jest to maskowanie adresu email. Wprowadzone to zostało po zmianach europejskich z całym RODO itp. 

 

Ma to na celu chronienie adresów mailowych klientów, jednak z drugiej strony chodzi o to, że każda napisana wiadomość jest widoczna również dla pracowników allegro i ich algorytmów,  dlatego uważaj, co oferujesz w wiadomości 😄 Wielki brat patrzy.

oznacz moderatorów