anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fałszywy kupujący?

camilos4
#7 Wielbiciel#

Czy ktoś mógłby spojrzeć na to fachowym okiem, nie wiem może mam paranoję, ale coś mi tu nie gra...Nowy obraz mapy bitowej.jpg

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Obrazka nie widzimy, musi moderator zatwierdzić.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@camilos4 Obrazek niewidoczny dla innych, widzisz go tylko Ty. Tak będzie, dopóki moderacja zdjęcia nie zatwierdzi.

Jeśli to jakieś wezwanie do podania numeru karty płatniczej lub przesłana SMS-em strona do zapłaty, albo próba nawiązania kontaktu w celu zapłaty jakąś dziwną metodą, nie odpowiadaj na wiadomość. To zazwyczaj próby wyłudzenia danych do konta bankowego, wyłudzenia pieniędzy lub towaru bez wpłaty na podstawie sfałszowanego potwierdzenia przelewu. Kupujący aby kupić towar, nie musi się z Tobą kontaktować, po prosu kupuje i płaci.

oznacz moderatorów

camilos4
#7 Wielbiciel#

witam panie / pani. kiedy zapłacę za twój przedmiot, ale pod koniec płatności usługa poprosi mnie o adres e-mail sprzedającego. Czy możesz napisać mi adres e-mail?

 

A na dole jest potwierdź e-mail sprzedającego.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@camilos4 To są podchody kupującego w celu wyłudzenia towaru bez wpłaty. Będzie Ci przesyłał na maila fałszywe potwierdzenia wpłat itp.

oznacz moderatorów

camilos4
#7 Wielbiciel#

Też mi się tak wydaje, pierwszy raz coś takiego mnie spotkało i w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujący problem znalazłem to forum z którego zapewne w tych czasach przy tego typu oszustwach będę częściej odwiedzać. Dzięki wielkie wszystkim, którzy mi pomogli i zainteresowali się postem.

 

Można gdzieś tego pacjenta zgłosić bo na allegro nie widzę takiej opcji? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wygląda że chce Cie oszukać, nie masz kasy na koncie nic nie wysyłaj.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@camilos4 tak, to spreparowany komunikat i prawdopodobnie otrzymałbyś fałszywe potwierdzenie wpłaty. Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś tego kupującego za pomocą podanego przez @xyz96 linku, możesz podać login tej osoby, a ja zgłoszę ją w Twoim imieniu do działu bezpieczeństwa. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

camilos4
#7 Wielbiciel#

Wszystko zostało już zgłoszone wraz z numerem klienta więc już powinno być w porządku, bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem 🙂

 

oznacz moderatorów