anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktura VAT od Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
lukservis
#7 Wielbiciel#

Witam 
W jakim czasie ALLEGRO przesyła FV za prowizje jakie pobiera od sprzedaży??

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
LEW433
#21 Demiurg#

Jak często trzeba opłacać rachunki za sprzedaż?

Termin na opłacenie rachunków za sprzedaż na Allegro zależy od tego, na jakim koncie sprzedajesz.

  • Jeśli masz konto firmowe – zapłać raz w miesiącu.
  • Jeśli masz konto zwykłe, a Twoje zobowiązania wobec Allegro wynoszą 10 zł lub więcej – zapłać raz w miesiącu.
  • Jeśli masz konto zwykłe i Twoje zobowiązania są mniejsze niż 10 zł – zapłać niezwłocznie po otrzymaniu mejla z prośbą o uregulowanie.
  • Jeżeli masz konto Junior i chcesz wystawiać nowe oferty – zapłać gdy Twój rachunek osiągnie 50 zł.

. Wszystko masz tu: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

oznacz moderatorów
lukservis
#7 Wielbiciel#

To są odpowiedzi kiedy ja mam płacić ale pytanie brzmi Kiedy ALLEGRO wystawia FV i przesyła je ?
I nie ma tu znaczenia rodzaj konta z jakiego korzystam. Znaczenie ma FV którą Allegro ma obowiązek wystawić każdemu.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@lukservis och przepraszam Ciebie za naszego konsultanta lefa, on często nie rozumie pytania, a przy tych upałach to już w ogóle.

Fakturę Allegro wystawia zwyke w ciagu 2-3 dni po zakończeniu miesiąca, tylko dla kont zarejestrowanych do faktur VAT, opcja dostępna podczas rejestracji konta firmowego.

oznacz moderatorów
lukservis
#7 Wielbiciel#

Zgodnie z przepisami każdy kto zgłosi chęć otrzymania FV powinien ją otrzymać od strony świadczącej usługę niezależnie od posiadanego kąta czy to jest konto firmowe czy też nie. Taka jest ordynacja. Tak więc stwierdzenie "Tylko" Jest naruszeniem ordynacji podatkowej. 
Więc to też nie jest odpowiedz na postawione pytanie.
Przy założeniu że osoba prywatna na koncie zwykłym zgłasza chęć otrzymania FV obowiązkiem Allegro jest wystawienie takiego dokumentu. I tu powstaje pytanie kiedy Allegro wystawia taki dokument ??

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@lukservis Więc to też nie jest odpowiedz na postawione pytanie.

To było napisać od razu o co Ci chodzi, że nie masz konta firma i będziesz walczyć żeby dostać fakturę na firmę za usługę z konta prywatnego, więc jak tak walisz ustawami to zapytam czy poprosiłeś o fakturę przed wykonaniem usługi czyli zmieniłeś na konto firma i podałeś nip ? Jak nie to dostaniesz fakturę imienną a allegro ma czas do 15 kolejnego miesiąca po miesiącu w którym została wykonana usługa 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
lukservis
#7 Wielbiciel#

Moje pytanie jest ogólnym pytaniem nie persanolizowanym bezpośrednio do mnie. Taki wątek przewija się na wielu forach więc poruszyłem go tutaj. I owszem allegro ma ustawione moje dane i fakt że wymagam FV. A podstawy ekonomi rachunkowości to każdy powinien znać by nie dać się dymać nawet w sklepach na pseudo promocjach. Ale tego już w szkołach nie uczą niestety. 

oznacz moderatorów