anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktury bez NIPu za rozliczenia Allegro w ramach działalności niezarejestrowanej

MAMY ROZWIĄZANIE!
ether_coo
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Zakładając że chcę na prywatnym koncie na Allegro prowadzić sprzedaż rzeczy nie podlegających opodatkowaniu VAT w ramach działalności niezarejestrowanej, czy jest możliwość dostawania od Allegro faktury za prowizje? Wiem, że istnieje taka możliwość posiadając numer NIP, interesuje mnie czy można ją dostawać bez niego. Za pomocą faktur chciałbym możliwie najwiarygodniej udokumentować koszty związane ze sprzedażą w ramach rozliczania PITu.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Nie masz numeru NIP?

oznacz moderatorów
ether_coo
#7 Wielbiciel#

Nie, za wiki: "Od 1 września 2011 roku osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej używają numeru PESEL jako identyfikatora podatkowego."

oznacz moderatorów
datom4
#11 Animator#

otrzymujesz fakturę bez NIP-u i taką księgujesz w przypadku działalności nierejestrowanej - masz imię, nazwisko, adres, pesel - wszystko co trzeba do udokumentowania kosztów przy tym rodzaju działalności

oznacz moderatorów
Client:75623108
#8 Zapaleniec#

hmm ale to co sprzedajesz to już sie nie łapiesz na działalność nierejestrowaną / musisz założyć GD i płacić składki ZUS i ryczałt 

oznacz moderatorów