anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktury dla klienta, jaka metoda płatności?

Janosik1x1x
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie odnośnie faktur dla klientów, którzy dokonają zakupu. Jaką metodę płatności zaznaczacie na fakturach? ( karta, przelew itp)

Klient płaci przez PAYU lub Przelewy24, ale nie widać z poziomu sprzedawcy czy była to karta lub przelew. Widać tylko payu lub przelewy24.

Jak to rozwiązujecie?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

kostas11
#21 Demiurg#

@Janosik1x1x ja na fakturze mam przelew Payu/przelewy24 bo dostaję kasę przelewem od nich 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Sprawdź w szczegółach transakcji, jaką formę płatności wybrał klient.

W przypadku Allegro są dwie opcje PayU albo Przelewy24

oznacz moderatorów

Janosik1x1x
#7 Wielbiciel#

to ja wiem, chodzi o to czy to przelew czy karta

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Jaki system?

Inaczej do czego Ci to potrzebne?

oznacz moderatorów

Janosik1x1x
#7 Wielbiciel#

wfirma

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

ja mam infakt i tam jest do wyboru Przelewy24 i PayU - w wfirma nie ma takiej opcji?

oznacz moderatorów

Janosik1x1x
#7 Wielbiciel#

nie

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

A masz przydzielonego księgowego? Jeśli tak to jego zapytaj. Moja księgowa jest dla mnie zawsze dostępna i doradza co i jak zrobić - żeby było git.  

oznacz moderatorów

Janosik1x1x
#7 Wielbiciel#

zapytam pozdrawiam

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Janosik1x1x dziwne że w programie nie można dodać czy edytować form płatności 😞

https://pomoc.wfirma.pl/-czy-mozna-dodawac-inne-formy-platnosci-niz-te-ktore-sa-w-systemie

Lista form płatności jest stała i nie można jej zmodyfikować. Informacje o innych formach rozliczenia lub o dodatkowych ustaleniach można dodać w polu OPIS na fakturze.

Dodawaj w opisie, płatność allegro PayU - Przelewy24

________
Κώστας
oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

sorki, że nie byłem w stanie udzielić odpowiedzi, ale na księgowości znam się słabo, więc 'zatrudniam' księgową, która mi te sprawy ogarnia. Mamy taki deal, że zanim coś zrobię, to się z nią kontaktuję - czy to telefonicznie, czy mailowo. Wtedy ja jestem spokojny, że nikt się nie przyfasoni a Ona, że nie będzie trzeba odkręcać moich poronionych pomysłów 😉

Pogadaj jak człowiek z człowiekiem, powiedz, że się nie znasz i oczekujesz opieki. Na pewno zrozumie (bo jest księgowym/księgową) i zdaje sobie sprawę, jak zawiłe są meandry poslkiego prawa podatkowego. A Ty zajmij się biznesem, tak po prostu 😊

oznacz moderatorów

Janosik1x1x
#7 Wielbiciel#

system wfirmy trochę w tyle za innymi

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 @Janosik1x1x @kostas11 @biosorcerer  po prostu ,,przedpłata ,,

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Dzięki @mdrogeria za podpowiedź - zawsze można na Ciebie liczyć 💪👍 , niemniej jednak zawsze zalecam kontakt z księgowym - co ludzie to obyczaje 😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria nie znam się ale przy wystawieniu faktury przedpłaty - zaliczki, potem trzeba wystawić fakturę końcową ??? więc chyba nie tędy droga ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 od lat stosuję tą formę , nie jedną kontrolę miałem , tak to wygląda :

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria ja piszę Przelew PayU Opłacone lub Przelew Przelew24 Opłacone i też niemiałem problemów 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 ok. ,ale musisz wykonać dodatkową nikomu nie potrzebną czynność ustalającą pośrednika w płatności

oznacz moderatorów