anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fejkowe konta kupujących, paczki za pobraniem

MAMY ROZWIĄZANIE!
sklepiksenpaia
#10 Popularyzator#

Dzień dobry,

czy przy zakładaniu konta allegro w jakiś sposób weryfikuje telefon lub adres użytkownika? Zakładałam konto firmowe, więc nie wiem jak to wygląda dla klientów prywatnych. Mam 2 przypadek, że klient dość nowy, bo konto założone 3 miesiące temu zmówił przesyłkę za pobraniem. Odezwał się do mnie inpost, że podany adres jest nieprawidłowy. Napisałam do Klienta, nie odpisuje. Zadzwoniłam - po 2 sygnałach mnie zrzuca. Sprawdzam adres - oczywiście dana ulica nie istnieje w miejscowości. Już wiem, że paczka do mnie wróci więc jestem do tyłu za wysyłkę i zwrot. Czy gdzieś zgłaszacie takie konta oprócz czarnej listy u siebie? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@sklepiksenpaia Podaj mi proszę numery zamówień, których dotyczy sytuacja, sprawdzimy te konta. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
sklepiksenpaia
#10 Popularyzator#
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@sklepiksenpaia Allegro nie weryfikuje adresów i telefonów kupujących. Dopiero gdy ktoś chce sprzedawać, musi przejść weryfikację danych osobowych.

Najlepiej nie udostępniaj pobrań. Zgłosić możesz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Nie udostępniaj przesyłek pobraniowych. Albo po każdym takim zakupie weryfikuj dane przed wysyłką.

oznacz moderatorów
sklepiksenpaia
#10 Popularyzator#

Teraz już będę tak robiła

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

sklepiksenpaia moja dobra rada ,, NIE OFERUJ PRZESYŁEK ZA POBRANIEM ,, unikniesz podobnych sytuacji i kosztów .CL tak , ale to tylko przykrycie dalej trwającego problemu .Sąd .. czy warto , sam musisz podjąć decyzję  .

oznacz moderatorów
sklepiksenpaia
#10 Popularyzator#

A nie stracę smarta, jeżeli nie będę miała za pobraniem przesyłek?

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Nie. Abyś miał wybranych/wymaganych przewoźników wystarczy płatność z góry.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

sklepiksenpaia usunąłem z ofert przesyłki za pobraniem ponad rok temu . Miałem czarne myśli , ale nic ... na prawdę nic się nie stało , a jaka spokojność ducha 😀 . Owszem udostępniam tą opcję ,ale tylko jednorazowo na życzenie znanym już od lat klientom .

oznacz moderatorów