anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie znajdę informacje o nieodebranej przesyłce

BrukoSK
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@BrukoSK same szczegóły 😄 

fff.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

BrukoSK
#7 Wielbiciel#

Przepraszam ale omyłkowo kliknąłem publikuj przed dodaniem opisu sprawy. Edytując minął czas i tak wyszło. Poniżej opisałem sytuację. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kupujący powinien odstąpić od umowy zakupu, teraz nadal towar należy do niego, możesz wysłać najpierw powiadomienie do kupującego i wyznaczyć czas na odebranie, po opłaceniu przesyłki.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie dostałeś zwrotu, nie masz żadnej wiadomości w systemie?

oznacz moderatorów

BrukoSK
#7 Wielbiciel#

Pytam jako sprzedający. Przesyłki wracają nie odebrane, z kupującym nie było kontaktu. Mam kilka takich zamówień nie odebranych. Czy mam dokonywać zwrotów za zakupiony towar i uznać że sprawa jest zakończona? Co z kosztem przesyłki jeżeli nie była w Smart

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@BrukoSK nie, bo towar należy do kupujących, kontakt i muszą podjąć decyzję czy chcą kasę minus koszt wysyłki i powrotu czy płacą za powrót i ponowną wysyłkę, sam nie powinieneś oddawać kasy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

Witaj, @BrukoSK.

Allegro daje Ci możliwość kontaktu z kupującym na kilka sposobów, najlepiej robić to na piśmie, np. przez Centrum Wiadomości . Powiadom nabywców, że paczka wróciła do Ciebie i oczekujesz na decyzję o odstąpieniu od umowy albo na zapłatę za ponowną wysyłkę do klienta. Jeśli paczka nie została odebrana i wróciła do Ciebie z winy przewoźnika warto złożyć u niego reklamację i powiadomić o tym kupującego. Jedna próba kontaktu na piśmie w zupełności wystarczy. Zabezpiecz paczki i oczekuj na decyzję nabywców.

PS: Za chwilę dyżurujący funkcjonariusze tego forum doradzą Ci obciążenie klientów kosztami przechowywania paczek i zagrożenie, że nieodebrana paczka będzie zutylizowana. Nie daj się podpuścić konkurencji - to ich stała śpiewka, która ma Cię nakłonić do zaszkodzenia klientowi, a w konsekwencji samemu sobie.

oznacz moderatorów