anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu kupujący ma na zwrot towaru?

Idź do rozwiązania
gsyART
#9 Pomysłodawca#

Witam,

dnia 27 maja kupująca odebrała paczkę z paczkomatu,

dnia 1 czerwca zgłosiła ona zwrot towaru

14 czerwca paczka została nadana w paczkomacie i dziś wyruszyła drogę do mnie,

czas zwrotu wynosi 14dni tylko jak to jest liczone, 14dni od otrzymania przedmiotu czy 14 dni na zgłoszenie chęci zwrotu a kiedy odeśle to już inna sprawa bo zastanawiam się czy taki zwrot mógłbym odrzucić?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
sophie-bunny
#13 Ambasador#

Kupujący ma 14 dni na zgłoszenie zwrotu - od dnia, w którym odebrał przesyłkę i 14 dni na jej odesłanie - od dnia, w którym zgłosił zwrot.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@gsyART Kupujący ma 14 dni od odebrania paczki na zgłoszenie zwrotu, a potem kolejne 14 dni na jej odesłanie. Jeżeli 1 czerwca zgłoszono zwrot i 14 czerwca nadano paczkę, to terminy zostały zachowane. Nie ma znaczenia, kiedy paczka dotrze do sprzedawcy.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@gsyART tak ma 14 dni na odstąpienie i powinien odesłać niezwłocznie od odstąpienia ale nie później niż 14ego dnia 🙂 więc nie masz podstaw do odrzucenia 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

@gsyART 

Nie czaję. Na aukcjach masz:

Zwracany towar powinien zostać dostarczony niezwłocznie w terminie nie dłuższym niż 14 dni od momentu dokonania zgłoszenia. 

Więc pytasz o to co wbite jest przy ofertach...

 

Ale jak już piszesz tuta to zoba na takie zapisy u siebie:

- Zapłaconą nam kwotę pomniejszoną o koszt dostawy zwrócimy w terminie nieprzekraczającym 14 dni, --- czemu pomniejszoną o koszt dostawy?

- Zwracany przedmiot musi posiadac oryginalne opakowanie --- no nie wiem czy musi wg prawa...

- W przypadku chęci zwrotu towaru (odstąpienia od umowy) prosimy o wypełnienie odpowiedniego formularza i załączenie go wraz z paragonem do zwracanego przedmiotu. --- no dobra, tutaj jest prośba o paragon a nie wymóg. Więc ok. Bo paragonu przy zwrocie wymagać nie możesz.

 

Takie tam.

 

oznacz moderatorów