anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu ma kupujący na ustosunkowanie się w dyskusji?

asmieszna
#8 Zapaleniec#

Jako, że pracownicy allegro mnie olewają i nie odpisują na maile- mam nadzieję, że tutaj ktoś mi pomoże.
Kupujący zgłosił problem z towarem- problem w tym, że żąda zwrotu pieniędzy ale towaru odesłać nie chce.
W sporze wypowiedział się pracownik allegro który utemperował wyzywającego mnie na wszelkie sposoby kupującego i poprosił o przedstawienie swoich roszczeń a także pouczył o tym, że mam prawo żądać zwrotu towaru przed ewentualnym zwrotem wpłaty.
Kupujący ucichł i od 17 dni się nie odzywa. Ile jeszcze mam czekać?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

Jeżeli kupujący porzuci Dyskusję, zostanie ona zakończona automatycznie jako rozwiązana po 44 dniach.

oznacz moderatorów

asmieszna
#8 Zapaleniec#

Czyli przez 44 dni ma się nie odzywać żeby odblokowali mi łaskawie konto? A jak odezwie się 44 dnia i napisze coś zupełnie nie związanego z tematem licznik bije od nowa?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
  • 30 dni - tyle może trwać nieoznaczona dyskusja zanim się przedawni.

Kupującemu przypomnimy o trwającej Dyskusji i poprosimy o oznaczenie, czy zgłoszony problem został rozwiązany. Gdy kupujący nie podejmie tej decyzji, Dyskusja ulegnie przedawnieniu. Przedawnioną Dyskusję zamkniemy jako rozwiązaną po 44 dniach od jej rozpoczęcia.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/ramy-czasowe-dyskusji-85Y7X9bxEs2

Pod podlinkowanym artykułem masz kontakt do Allegro, dopytaj. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

asmieszna a jaki było powód zablokowania konta??? Dyskusja w toku nie jest powodem do zablokowania konta. Musiało byc jeszcze cos innego

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@asmieszna  Z jakiego powodu masz zablokowane konto, wyśnili ci w mailu? Ta jedna nierozwiązana dyskusja?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@asmieszna Masz prawo żądać zwrotu towaru wcześniej ale tylko w uzasadnionych przypadkach. Jaki jest Twój? Bo jeśli nie masz uzasadnienia mogącego prawnie go uzasadnić, to możesz sobie tylko narobić kłopotu. Przepisy jasno wskazują wszystkie terminy jakimi jest zobowiązany sprzedawca i konsument przy odstąpieniu od umowy, również kiedy sprzedawca ma prawo dokonać zwrotu dopiero po ocenie zwracanego towaru. 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

asmieszna
#8 Zapaleniec#

Taki, że kupujący już nie posiada tego towaru ponieważ odsprzedał go dalej.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Niech ci go odeśle (a jak go nie ma bo sprzedał to niech sobie sam odkupi) dopiero potem oddaj mu stosowną kwotę.

oznacz moderatorów

asmieszna
#8 Zapaleniec#

Tak zamierzam zrobić- problem w tym, że dalej mam zablokowane konto.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@asmieszna Na serio? 🙂 To w czym masz problem? zgłoś na policje próbę oszustwa i daj kopie czy potwierdzenie allegro. Po co prowadzić dyskusje bezsensowne z allegro skoro wiesz że kupujący chce Cię oszukać czy też wyłudzić pieniądze?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@asmieszna "Taki, że kupujący już nie posiada tego towaru ponieważ odsprzedał go dalej." - zaraz zaraz, (od)sprzedał (czyli ileś tam na nim zarobił) i jeszcze chce zwrotu kasy?🤣
Bezczelność co niektórych "kupujących" nie ma granic.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów