anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile sprzedającego będzie kosztował Smart ?

KDM100pl
#9 Pomysłodawca#

Witam

Dostosowałam wybór wysyłek by kupujący u mnie klienci mogli skorzystać z wysyłki Smart.

Ja sama nie mam abonamentu dla firmy. Ile będzie mnie kosztować darmowa wysyłka kupującego bo przecież ktoś musi pokryć tę lukę 🤔

 

Pozdrawiam KDM100

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

sylcia193
#8 Zapaleniec#

ja płace od 1,59 do 3,99 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Mało bo tanie zakupy!

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@KDM100pl Żeby oferować wysyłki Smart! nie musisz mieć abonamentu ani wykupionej subskrypcji Allegro Smart. Wystarczy, że spełnisz warunki opisane tutaj: https://allegro.pl/smart/sprzedawcy-smart 

Zasady rozliczeń Smart znajdziesz tutaj: https://help.allegro.com/sell/pl/a/allegro-smart-zasady-rozliczen-E7k2gWKe0tk 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@KDM100pl Opłata za "darmową" przesyłkę Smart zależy od kwoty zakupów - im wyższa, tym więcej bulisz. Od 1,50 zł do nawet 8,69 zł dla przesyłek paczkomatowych, przy kurierskich może to być nawet 11,69 zł. . Szczegóły są w linku, który podała @ko_alka 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Tego nie wie nikt dokładnie. Koszt dopłat możesz sobie sprawdzić. Reszta zależy od kategorii, asortymentu itp. Inny będzie koszt w pozwrotowych ciuchach ze zwrotami rzędu 50%, a inny w antykwariacie gdzie prawie zwrotów nie ma. Ja np nie mogę się dochrapać znaczka szybkich zwrotów, bo normalnie nikt niczego nie zwrócił systemowo od maja. Mam najwyżej anulowania transakcji, a to znaczka nie daje mimo szybkiego zwrotu. Do tego w różnych kategoriach kupują różni ludzie. Inaczej będzie gdy sprzedajesz w kategorii gdzie klikają KUP TERAZ po samym przeczytaniu tytułu, a inaczej tam gdzie kupują starsi ( czytający) ludzie.

oznacz moderatorów

KDM100pl
#9 Pomysłodawca#

Czyli nie dość, że muszę opłacić przesyłkę (bo przecież ja wpłacam swoje pieniądze do Managera Paczek) to jeszcze zabierają mi z zarobku ?!

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@KDM100pl Jeśli opłacasz przesyłkę, to nie jest ona w ramach Smart. Ale za to Allegro kroi Cię na prowizji od tej przesyłki 😎

oznacz moderatorów

KDM100pl
#9 Pomysłodawca#

Nie, właśnie zrobiłam przesyłkę w Managerze i faktycznie nie ściągnęło mi za nią kasy. Kupujący kupił u mnie za 59,96 zł, to ile za tą kwotę Allegro mnie okroi ?

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@KDM100pl Z rozpiski wynika, że 2,09 zł

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@KDM100pl to doliczają po kilku dniach więc zobaczysz z czasem ale pewnie będzie to 

Metoda dostawy 40-49,99 zł 50-59,99 zł 60-79,99 zł 80-119,99 zł 120-199,99 zł od 200 zł  
Allegro Paczkomaty InPost
1,59 zł
2,09 zł
2,89 zł
3,99 zł
6,69 zł
8,69 zł
 

 

Musisz se to doliczyć do rozliczeń procentowo, po ostatnich podwyżkach dopłat zahaczamy już o 4 % od sprzedaży 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

I weź pod uwagę, że w przypadku zwrotów tego nie odzyskasz + zmarnowane opakowania. A niektóre kategorię mają ich od groma.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@KDM100pl wychodzi około  3-4 % od sprzedaży 😞 nie licz dla poszczególnych produktów bo tego się nie da 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów